Письмове множення і ділення. Ділення з остачеюМАТЕМАТИКА, 3 КЛАС. ЗАНЯТТЯ 16
 
Мета: удосконалювати вміння учнів виконувати письмове множення і ділення у різних випадках, навички усних обчислень; вправляти учнів у розв'язуванні задач; розвивати мислення, математичне мовлення; виховувати уважність
Обладнання: сигнальні картки; схеми задач; картки для опитування.
 
Хід заняття
 
І. Організаційний момент

ІІ. Актуалізація опорних знань

1. Математичний диктант? Зменшуване 94, від'ємник є добутком чисел 6 і 7.
? Ділене 63, дільник є різницею чисел 15 і 6.
? Обчисліть 1/4 від доби; хвилини.
? Купили 12 зошитів по 3 грн. і 20 блокнотів по 4 грн. Якою є вартість покупки?
? Маса 2 кульків із пшоном 28 кг. Якою є маса 5 таких кульків?
 
 
2. Робота за картками

Картка 1
1) У їдальню привезли 56 кг борошна. Четверту частину борошна використали за обідом. Скільки кілограмів борошна залишилось у їдальні?
2) 90 : 15 95 : 15 96 : 6 17 : 2
70 : 14 60 : 12 80 : 5 20 : 3

Картка 2
1) На клумбі ростуть 48 кущів троянд. Уже розквітло 1/3 усіх кущів. Скільки кущів троянд ще не розквітло?

2) 480 : 6                 420 : 7                540 : 9                  81 : 3
    23 - 4                  130 - 3                  43 : 6                  56 : 9

3. Обчислення значень виразів
9 • 5 + 12                  3 • 9 + 10              7 • 5 - 15
4 • 7 + 12                  7 • 8 - 20               6 • 6 + 4

4. Розв'язування задачі
Маса качки 4 кг. Якою є маса 9 таких качок?

5. Гра «Влучний стрілець»
 
18.12.2014-1-1к
 
  ІІІ. Робота над темою заняття

1. Письмове розв'язування прикладів
123 • 2                211 • 4                  302 • 3                 122 • 4
101 • 5                693 : 3                  284 : 2                    52 : 7
426 : 2                 369 : 3                   49 : 5

2. Розв'язування задач
1) Вартість чотирьох светрів 496 грн. Якою є вартість одного светра?

2) Сума трьох доданків 300. Перший доданок становить третю частину суми, другий — половину першого, а третій — решту суми. Яким є третій доданок?

3. Фізкультхвилинка

4. Робота в зошитах
1) Обчисліть.
112 • 6                   121 • 6                   687 : 3
117 : 3                    312 : 2                   229 • 3
192 • 4                   534 : 2                   378 : 6
904 : 4                   135 • 2                   271 • 3
672 : 3                   567 : 9                    928 : 8

2) Знайдіть значення виразу.
900 - а + 60 : 5, якщо а = 164.

3) Периметр прямокутної ділянки 56 м, її ширина — 8 м. Знайдіть довжину ділянки.

4) Розв'яжіть задачу.
Автомобілем за 5 рейсів було перевезено 150 ящиків яблук. Скільки ящиків яблук можна перевезти за 9 таких рейсів?

5. Гра «Ряд цифр»
Учитель називає цифри, а учні мають повторити їх із кінця, тобто у зворотному порядку.

6. Вправа «Морозиво»
- Я знаю, що ви всі любите морозиво. Уявіть, що ви завітали до Снігової королеви, замерзли й самі стали схожими на морозиво. Тіло, руки, ноги, голова скуті холодом! Але прийшов добрий чарівник і сказав: «Заплющте очі! Покладіть руки на коліна. Вам зручно, вам ніщо не заважає... Зараз почнемо танути. Зігріваються й відтаюють пальчики ніг, зігріваються й відтаюють ступні, зігріваються й розслабляються коліна. Тепер тепло йде від пальчиків ніг угору, ноги теплі, вони розслабляються. Зігріваються пальчики рук. Пальці розслабляються. Зігріваються й розслабляються долоні. Зігріваються й розслабляються кисті рук. Тепло від кистей іде до ліктиків. Від ліктиків — до плечей. Руки теплі, розслабилися. Вам тепло. Тепло йде по всьому тілу, від животика піднімається до грудей, шиї, голови. Обличчю жарко. Обличчя розслабилося, ротик відкрився,голова повисла.
Розтануло морозиво, розтеклося солодкою калюжею по підлозі».

IV. Підсумок заняття
- Які завдання виконували на занятті?
- Яке завдання найбільше сподобалося? Чому?
- Дякую вам за старання на занятті.
 
 
Навчальне видання «КОРЕКЦІЙНІ ЗАНЯТТЯ. 3 КЛАС».
Серія «Бібліотека журналу "Початкове навчання та виховання"»,
випуск 10 (130), Харків, Видавнича група «Основа», 2014