Цілі уроку:
Ознайомити учнів зі структурою їх нового підручника та уточнити поняття «вираження»,
«Числове і алгебраїчне вираз», «вираження зі змінними», і «значення виразу»;
Повторити правила читання виразів;
Закріпити вміння частково - пошукової пізнавальної діяльності: осозновать
проблему, робити висновки і узагальнювати;
Відпрацьовувати правила письмового оформлення рішення завдань.
Хід уроку
1.Організаціонний момент.
«Для того, щоб добре працювати, потрібен настрій».
2.Актуалізація знань учнів.
1.Повторіть визначення числового виразу.
Знайти значення числових виразів:
1) 3,7 +5,8 2) 3,7-5,8; 3) -3,7 +5,8; 4) 3,7-5,8; 5) -3,7 + (-5 , 8); 6) 3,7 - (-5,8); 7) -3,7-5,8
8) 2,3 ? 2; 9) -2,3
Знайомство з підручником і його структурою.
Зустрітися з новим навчальним комплектом, який називається «АЛГЕБРА» і складається з задачника і підручника. Розглянемо спочатку з задачника зміст на стор.221. Для чого потрібен цей розділ?
За змісту ви вже зараз можете познайомитися зі списком тих питань, які будуть вивчатися в 7классе, а надалі зміст допоможе вам швидко знаходити потрібний матеріал.
На стор.31 ви бачите розділ «Домашня контрольна робота».Після кожного уроку вам потрібно переглядати завдання в контрольній роботі. Якщо знайдуться завдання аналогічні вирішеним в класі, відразу намагайтеся їх виконати, не залишайте на останній момент.
Подивіться, які завдання ви можете виконати вже зараз?
Третє завдання поки незрозуміло. Щоб його зрозуміти, звернемося до таблиці.
3.Изучение нового матеріалу
б). Порівняйте стовпці таблиці
1) 56-11
6) a-11
2) 4,7-9
7) d-9
3) 2,1 +7,5 ? 0,2
8) b +7,5 ? c
4) 34
9) b4
5 )______ 7________
2 ? 4-8
10) __7_____
a-b
У першому стовпці записані числові, а у другому-алгебраїчні вирази
Що спільного у висловів, записаних в рядках?
При яких значеннях змінних вираження в рядках будуть однаковими?
Прочитайте висловлювання по рядках.
Який висновок можна зробити? (Числові і алгебраїчні вирази читаються за одними правилами.)
Знайдіть значення виразів, які записані в першому стовпці.
(Учні усно обчислюють і називають отримані результати. Учитель записує відповіді в таблицю.)
Що завадило знайти значення п'ятого вирази? (На нуль ділити не можна).
Будемо говорити, що такі вислови не мають сенсу.
(Учитель записує слова «не має сенсу».)
Прочитайте отримані висловлювання по різному: використовуючи назви дій; використовуючи слова «збільшити» або «зменшити», бо на те вони записані.
Знайдіть значення виразів у другому стовпці за умови, що значення всіх змінних рівні нулю (якщо це можливо)
5.Закрепленіе вивченого матеріалу.
Вирішити № 1.14 (усно)
Зробимо аналіз, які відомості з математики нам довелося згадати в процесі вирішення цього номера?
Як можна оформити обчислювальний приклад?
Відповідь. У рядок, виконуючи послідовно дії або по діях.
Зараз поговоримо про оформлення знаходження значення виразів алгебри.
Показується зразок рішення.
Вирішити № 1.20 (а, в), № 1.22 (а, в)
Вирішують самостійно і порівнюють рішення (використовуємо бічні дошки)
Подумайте про раціональність обчислень в № 1.24
Сформулюйте алгоритм виконання завдання з алгебраїчними виразами.
Завдання на порівняння № 1.29
Вирішують самостійно і порівнюють рішення та оформлення.
Роблять висновок. (При рішення використовуються бічні дошки)
Питання: Сформулюйте алгоритм виконання завдання з алгебраїчними виразами.
Фронтально обговорюється № 1.24
4.Ітогі уроку.
Що тобі сподобалося на уроці? Яке завдання було найважчим? Оцінки.
5.Домашнее завдання. № 1.31 (а, б), 1.42 (а, б)