Тема уроку: Робота сили, прикладеної до тіла, при зміні швидкості тіла.
Мета уроку: Дати учням поняття про роботу сили, прикладеної до тіла, при зміні швидкості тіла. Виховати в них уважність і акуратність. 
Обладнання: підручник з фізики, збірник задач з фізики.
Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу.



Хід уроку.
1.    Організаційна частина.
Заходжу в клас вітаюся. Запитую хто черговий і хто відсутній. Записую на дошці тему уроку.

2.    Актуалізація опорних знань.
Запитання:
1.    Коли виконується робота?
2.    Які ви знаєте одиниці роботи?
3.    Коли робота сили має додатне або від'ємне значення?
4.    Як обчислити роботу, якщо тіло рухається по траєкторії складної форми?

3.    Пояснення нового матеріалу.
Для обчислення механічної роботи, яке ми розглянули у попередньому параграфі, необхідно знати значення сили і перемі¬щення, вимірювання яких у багатьох ви¬падках виконувати незручно або й немож¬ливо.
Тому поставимо собі за мету знайти спосіб розрахунку роботи без використан¬ня понять сили і шляху. Користуючись другим законом динаміки Ньютона, можна знай¬ти шлях обчислення роботи без використання понять сили і шляху.
Розглянемо тіло масою т, на яке діє сила F. Напрям дії сили збігається з на¬прямом переміщення. Робота, яку виконає ця сила, 
А= Fs.
Відповідно до другого закону динаміки Ньютона значення сили
F= та.

Модуль переміщення

тому 

Отже, для обчислення роботи достатньо знати лише масу тіла та його початкову і кінцеву швидкості.
Такий метод зручніший, оскільки ним можна користуватися навіть у разі змінної сили і довільної траєкторії.
Робота може визначатися як зміна величини, що дорівнює   й описує стан
тіла у довільний момент часу. Цю вели¬чину називають енергією.
Фізична величина, що описує стан тіла і зміна якої визначає роботу, називається енергією.
Енергія описує стан тіла у довільний момент часу
Для вимірювання енергії, як і роботи, використовується одиниця джоуль (Дж), названа на честь вченого Д. Джоуля.

4.    Закріплення  нового матеріалу.
Запитання:
1.    Як можна визначити роботу сили, знаючи масу тіла та його початкову та кінцеву швидкості?
2.    Що таке енергія?
3.    В яких одиницях вимірюють енергію?

Задача:
1.    Вправа 24 (2)
Яку роботу треба виконати, щоб зупинити ноїзд масою 1000 т, який рухається зі швидкістю 108 км/год?

5.    Домашнє завдання
Запишіть  завдання до дому:
Вивчити параграф 44.
Вправа 24(1).

6.    Висновки уроку.
На цьому уроці ми з вами розглянули роботу сил, прикладених до тіла, і зміна його швидкості. Дякую за увагу. До побачення. Можете йти на перерву.

Література: 
1.    І. К. Кікоїн, А. К. Кікоїн “Фізика 9 клас”.
2.    А. П. Римкевич “Збірник задач з фізики 9 –11 клас”.