Юридична консультація: Чи можна отримати золоту медаль якщо навчався за індивідуальним планом

Цікавлять вимоги до майбутніх медалістів. А саме: моя дитина (навчається в 10 класі) знаходилася на індивідуальному (надомному) навчанні за станом здоров'я в І семестрі 10 класу. Далі навчається в загальному порядку, відвідує школу. Має оцінки вище 10 балів за всіма предметами. В школі нам повідомили, що у зв'язку з тим, що дитина перше півріччя займалася індивідуально, вона тепер не має права претендувати на будь-яку медаль по закінченню 11 класу. Чи це дійсно так?

Ні, це не так, оскільки, згідно пункту 2.1 розділу ІІ наказу Міністерства освіти і науки України N 584 від 13.12.2000 в редакції від 07.03.2012 "Про затвердження Положення про золоту медаль "За високі досягнення у навчанні" та срібну медаль "За досягнення у навчанні":

"Золотою медаллю нагороджуються випускники навчальних закладів, які за період навчання у старшій школі досягли високих успіхів у навчанні та за результатами семестрового, річного оцінювання і державної підсумкової атестації мають досягнення у навчанні 10-12 балів з предметів навчального плану";

пункт 4 розділу ІІІ того ж наказу закріплює, що:

"За рішенням Міністерства освіти і науки Автономної Республіки Крим, управлінь освіти і науки обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій за умов дотримання вимог пунктів 2.1, 2.2 цього Положення можуть нагороджуватися Золотою або Срібною медаллю випускники, які: перебували на навчанні за індивідуальною формою, у тому числі й ті, які за погодженим місцевим органом управління освітою індивідуальним навчальним планом прискорено опанували програмовий матеріал за курс повної загальної середньої освіти".

Окрім того діє наказ міністерства освіти N732 від 20.12.2002 в редакції від 14.06.2008 "Про затвердження Положення про індивідуальну форму навчання в загальноосвітніх навчальних закладах" згідно пункту 3.6 розділу ІІІ якого:

"Учні, які за станом здоров'я не можуть відвідувати навчальний заклад, яким необхідно пройти лікування у лікувальному закладі більше одного місяця, які проживають у селах і селищах (коли кількість учнів у класі становить менше 5 осіб), можуть нагороджуватися золотою медаллю "За високі досягнення у навчанні" або срібною медаллю "За досягнення у навчанні" відповідно до Положення про золоту медаль "За високі досягнення у навчанні" та срібну медаль "За досягнення у навчанні", затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 13.12.2000 N 584".

Отже, Ваша дитина, яка знаходилася на індивідуальній формі навчання за станом здоров'я, а також має оцінки вище 10 балів з усіх предметів, може бути нагородженою золотою медаллю "За високі досягнення у навчанні".

Відповідь підготували студентки Українського державного університету фінансів та міжнародної торгівлі (УДУФМТ) – Карташова Карина Ігорівна та Гороховська Вікторія Анатоліївна.

Куратор, юрисконсульт юридичної клініки "Надія" при УДУФМТ – Ладан Олег Михайлович.