ЩО ТАКЕ ПРАВИЛО? УРОК 31

ЩО ТАКЕ ПРАВИЛО? УРОК 31ПРАВА ДИТИНИ. РОЗРОБКИ УРОКІВ
ВАРІАТИВНОГО КУРСУ. 2-Й КЛАС.
ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ
 
Мета: формувати вміння визначати правила повсякденного життя; розвивати бажання дотримувати їх, не відступати від їх виконання; виховувати увагу, охайність, культуру поведінки.

Обладнання: ілюстративний матеріал за темою; види правил; тлумачний словник.

Хід уроку

І. Організаційний момент
 
Найрідніша, наймиліша,
Всіх вона нас пестить, тішить,
На уроки нас проводить,
Скрізь буває з нами.
Ми вчимося, дуже любим,
Ніжну нашу... (маму).
 
ІІ. Повторення вивченого матеріалу

►► Складання правил ушанування свого роду

- Що потрібно робити кожному, щоб стати гідним продовжувачем свого роду і народу?

● Любити рідний край.

● Ніколи не забувати рідної мови, дбати про її чистоту.

● Любити і шанувати батька, матір своїх, всю свою родину, український народ.

● Пам'ятати звичаї та традиції свого народу.

● Шанувати свій дім, усе, що в ньому є, — мамину пісню і калину в лузі, усе, що дороге твоєму серцю.

- В. О. Сухомлинський казав: «Бути хорошою людиною, принести щастя матері та батькові, не допустити, щоб старість їх стала горем — нехай усе це стане бажанням усього твого життя». Виконуйте, любі діти, всі ці правила!
 
22.05.2015-2сс          22.05.2015-2с

ІІІ. Повідомлення теми та мети уроку

- Сьогодні ми пригадаємо все, що нам відомо про правила, ще раз з'ясуємо, навіщо їх слід дотримувати.

IV. Робота над темою уроку

1. Робота з тлумачним словником

- Що таке правило? (Правило — положення, твердження, що виражає певну закономірність, постійне співвідношення явищ.)

- Які правила вам відомі? (З рідної мови, математики, правила поведінки у школі, правила етикету тощо)

- Є «залізне правило» — тобто непорушні принципи.

- Є «золоте правило» — найкраща форма дії, поведінки за будь-яких випадків.

- А чи можна порушувати правила?

2. Складання правил

- Навіщо людині життя?

- Спробуємо вчитися цінувати своє життя, як Божий дар, жити правильно за правилами. Зараз ми — учні, яких правил маємо дотримувати? (Правила для учнів; правила поведінки у їдальні; правила поведінки у громадських місцях; правила дорожнього руху...)
 
22.05.2015-2сс1          22.05.2015-2сс2

3. Складання правила за віршем

Юрко з Тарасом розмовляв,
Крутився у всі боки,
Неначе він сорока.
А Тарас терпів, терпів:
- Ти до кого говорив?
 
Правило: коли до когось звертаєшся — дивися на нього.

V. Фізкультхвилинка

         ЗНАЙТЕ ВСІ!

Знайте всі, як два по два,
Що образливі слова
І на вулиці, і вдома,
Вибухають, наче бомба.
Б'ють в лице сильніше вітру,
Ще й забруднюють повітря,
Заважають їсти, спати...
То навіщо ж їх казати?
А слова ласкаві, щирі
З плечей знімають смутку гирі,
Добрі усмішки дарують,
Пестять, міць дають, лікують,
Розганяють чорні хмари...
Їх вживайте — ви ж не скнари!
 
VI. Закріплення вивченого матеріалу

1. Гра «Правила-додавання»

Коли говориш — не... (кричи),
Слів поганих — не... (вживай),
На всі боки — не... (крутись),
У вічі співрозмовнику —... (дивись),
Говори спокійно, чемно —
Спілкуватись тоді буде... (приємно).
 
2. Складання портрета вихованої, чемної людини

- Людина, яка знає правила, дотримує їх, ніколи не завдасть біди чи горя іншій людині.

3. Повторення правил поведінки на уроці
 
Учитель заходить — треба встать,
Як він тобі дозволить — сядь.
Спитати хочеш — не гукай,
А тільки руку піднімай!
У школі парту бережи,
І на парті не пиши.
Щоб урок пройшов не марно,
Треба сісти рівно, гарно.
Не стрекочи на уроках,
Як папуга чи сорока.
У їдальні всі їдять,
Там не бігають — сидять.
Як їси — не поспішай,
Все прожуй, тоді ковтай!
Підвіконня, любі діти,
Не для того, щоб сидіти.
Там хай квіточки стоять.
Діти ж поруч постоять.
В школу з книжкою ідіть.
Зайві ж речі не беріть.
Ними можна травмувати.
Всім про це потрібно знати.
 
VII. Підсумок уроку

Пам'ятай, що ти — людина.
Знати правила повинна.
 
 
Навчальне видання «Права дитини. Розробки уроків
варіативного курсу. 2-й клас» - Х. : Вид. група «Основа»,
2014. – 124,[4] с. – (Б-ка журн. «Початкове навчання
та виховання»; Вип. 3 (123)).