ОРГАНІЗАЦІЇ, ЯКІ ЗАХИЩАЮТЬ ПРАВА ДИТИНИ. СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНА СЛУЖБА «ТЕЛЕФОН ДОВІРИ». УРОК 29ПРАВА ДИТИНИ. РОЗРОБКИ УРОКІВ
ВАРІАТИВНОГО КУРСУ. 2-Й КЛАС.
ТИ — ЛЮДИНА, ОТЖЕ, МАЄШ ПРАВА
 
Мета: продовжувати формувати поняття учнів про права дитини; викликати в учнів бажання знати свої права; акцентувати увагу на правах дитини, які порушують у родині, школі; з'ясувати сутність виразу «Телефон довіри»; виховувати повагу до людей.

Обладнання: ілюстративний матеріал за темою; Закон України «Про охорону дитинства», Закон України «Про соціальну роботу з дітьми та молоддю»; картки для самостійної роботи.

Хід уроку

І. Організаційний момент
 
Прокинусь я раненько,
Все приберу чистенько,
Не гаю часу марно,
І в школі вчуся гарно!
 
ІІ. Повторення вивченого матеріалу

?? Бесіда

- Як ви розумієте прислів'я «Все те, що ти робиш комусь, робиш собі»? (Обговорення.)

- Хто може захистити інтереси і права дитини?

- Яких моральних заповідей слід дотримувати, щоб не заподіяти зла іншим?

- Поясніть значення слів.

Декларація — урочисте проголошення яких-небудь принципів.

Конвенція — угода між державами.

ООН — найголовніша міжнародна організація, яка об'єднує більшість країн світу.

ІІІ. Повідомлення теми та мети уроку

- Сьогодні на уроці ми продовжимо бесіду стосовно прав дитини, а також документів, за якими можна захистити дітей від жорстокості та приниження.
 
21.05.2015-3с          21.05.2015-3сс

IV. Вивчення нового матеріалу

?? Повідомлення вчителя з елементами бесіди

- У нашій країні діти користуються тими самими правами, що й їхні однолітки з інших розвинених країн. У статті 37 Закону України «Про охорону дитинства» зазначено: «Щоб жодна дитина не піддавалась катуванням та жорстоким покаранням, мала право на доступ до правової та іншої відповідної допомоги».

- Про які соціально-психологічні служби ви чули? Де ви з ними мали справу?
 
16.04.2015-1-14сон

- Хто з вас чув або переглядав по телебаченню передачі про соціально-психологічні служби, що допомагають дітям подолати жорстокість та насильство у сім'ї чи школі? (Відповіді учнів.)

- У статті 13 Закону України «Про соціальну роботу з дітьми та молоддю» від 27.08.2004 року затверджено «Телефон довіри».

- А що таке «Телефон довіри»? Як ви розумієте?

- ТД — це спеціалізоване формування, утворене центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді. Метою такого формування є надання психологічних, соціальних, педагогічних, медичних, юридичних послуг особам, які опинились у складних життєвих ситуаціях. Допомога ТД ґрунтується на принципах законності, гуманності, дотриманні прав дитини.

V. Фізкультхвилинка

Встаньте, діти, посміхніться,
Землі нашій поклоніться
За щасливий день вчорашній.
І до сонця потягніться.
В різні боки нахиліться,
Веретеном покрутіться,
Раз — присядьте, два — присядьте
І за парти тихо сядьте.
 
VI. Закріплення вивченого матеріалу

1. Робота над віршем Віри Багірової «Бабця спить»

Ходить тиша в теплих капцях,
Задрімала в капцях бабця.
А годинник цокотить:
Бабця спить, бабця спить.
Я навшпиньках вийду з хати,
Щоби їй не заважати.
Не скачи, собачко, цить!
Бабця спить, бабця спить!
 
- Чи правильно повелася онучка?

- Якими словами з вірша це можна довести?

2. Робота за карткою

- Позначте лише ті малюнки, де порушено права дитини.
 
16.04.2015-1-15сон
 
VII. Підсумок уроку

- Які права мають діти?

- У яких документах вони записані?

- До кого ви можете звернутися за допомогою?

- Що нового ви дізналися про «Телефон довіри»?

- Як розумієте прислів'я?

Гроші загубив — небагато загубив,
Час загубив — багато загубив,
Гідність загубив — втратив життя!
 
 
Навчальне видання «Права дитини. Розробки уроків
варіативного курсу. 2-й клас» - Х. : Вид. група «Основа»,
2014. – 124,[4] с. – (Б-ка журн. «Початкове навчання
та виховання»; Вип. 3 (123)).