«Що таке справжня дружба?»

Форма проведення - ділова гра.

Мета - виховання добрих якостей дітей, уміння дружити й дбайливо ставитися друг до друга.

У результаті заняття учасники зможуть:

- сформулювати поняття «дружба»,

- практикувати навички взаємодопомоги при рішенні різних проблем,

- набудуть навички роботи в співробітництві,

- Зрозуміють, що для рішення багатьох проблем необхідно звернутися по допомогу до друга й уміти довіряти йому.

 

Необхідні матеріали:

- скотч і ножиці в кожну групу,

- 40 чоловічків, вирізаних з кольорового паперу, однакового розміру,

- кольорові олівці або фломастери,

- білі аркуші паперу А-4,

- шість маленьких малюнків сонечка, шість маленьких малюнків хмари, шість маленьких малюнків квітів, шість маленьких малюнків серць і один малюнок грозової хмари.

Блок - схема заняття.

1. Введення в тему з використанням методу «Займи - 9 хв.

позицію».

2. Оголошення теми й очікуваних результатів заняття. - 1 хв

3. Мозковий штурм «Дружба - це ...» - 5 хв.

4. Ігрова вправа «Знайди собі подібного». - 5 хв.

5. Інтерактивна вправа «Моделювання дружби». - 20 хв.

6. Підведення підсумків заняття. - 5 хв.

Хід заняття.

1. Введення в тему з використанням методу «Займи позицію».(9 хв).

За допомогою цього методу учні можуть висловити свою точку зору на обговорюване питання. Для цього в протилежних сторонах класу вивішуються два плакати. На одному написано - «Дружба в класі не потрібна», на іншому - «Дружба в класі потрібна». Учнем пропонується визначити свою позицію й устати біля того плаката, що відповідає їхній точці зору на дане питання.

2. Оголошення теми й очікуваних результатів заняття. (1 хв.).

3. Мозковий штурм «Дружба - це ...». (5 хв).

1. Робота над поняттям «дружба». «Дружба - це ...». Учнем пропонується подумати над питанням, що значить «дружба» і навіщо вона потрібна людям? Після невеликого міркування учні висловлюють свої думки, які записуються на плакаті. Учитель підбиває підсумок і дає визначення поняттю «дружба».

2. Робота над поняттям «навіщо дружба потрібна людям?».

4. Ігрова вправа. (5 хв.).

Для закріплення теми використовується ігрова вправа «Знайди собі подібного».

Крок 1. Учні встають у коло. Учитель просить їх прикрити ока й не розмовляти один з одним. Учитель приколює їм на спину маленькі малюнки (сонечко, хмара, квітка, серце й один малюнок грозової хмари).

Крок 2. Учитель дає завдання дітям: Знайти «собі подібного» і зайняти свої місця за столами. Розмовляти при цьому не можна.