Що маю знати, щоб зберегти своє здоров’я

Класна година
Що маю знати, щоб зберегти своє здоров’я

Мета: розширити світогляд учнів з питання охорони здоров'я, заохочувати дітей до здорового способу життя, підвищувати санітарно-гігієнічний рівень учнів; виховувати дбайливе ставлення до свого організму; розвивати пізнавальний інтерес до стану власного здоров’я.
Обладнання: плакати з написами висловів про здоров'я, музичне оформлення; таблиці «Гігієна та здоров'я», «Режим харчування».
Народні приказки і прислів'я про здоров'я
•    Без здоров'я нема щастя.
•    Бережи одяг, доки новий, а здоров'я — доки молодий.
•    Бережи сукню знову, а здоров'я — змолоду.
•    Було б здоров'я, а все інше наживемо.
• Вартість здоров'я знає лише той, хто його втратив.
• Веселий сміх — здоров'я.
• Журба здоров'я забирає, до труни попихає.
• Здоров'я маємо — не дбаємо, а втративши, плачемо.
• Без здоров'я нічого чоловікові не миле.
• Добра одежа нова, а жінка — здорова.
Здоров'я більше варте, ніж багатство.

Девіз: «Здоров'я — це ще не все, але без здоров'я все інше — ніщо».

План .
Підготовка до класної години
1. Підбір матеріалу, приказок, прислів'їв, висловів учених про здоров'я.
2.    Випуск біологічної газети.
3.    Проведення тестування.
Хід класної години
Учитель. Сьогодні у нас незвичайна класна година, для якої замало часу.
Тема нашої класної години «Що маю знати, щоб зберегти своє здоров’я». Проблема здоров'я давно привертала увагу людини і далі перебуває на першому плані. Багато людей втрачають своє здоров'я задарма, не замислюючись про наслідки. Здоров'я — це ще не все, але без здоров'я все інше — ніщо.
Прикро, але ситуація зі станом здоров'я населення в Україні дедалі гіршає. Країна перебуває в економічно-політичній кризі водночас з екологічною. Через це прогресує деградація здоров'я населення., особливо — дитячого. Негативним стале відтворення населення, зменшується тривалість життя, зростає смертність, збільшується кількість хронічних інфекційних захворювань, серцево-судинних, онкологічних, ендокринних, хвороб органів дихання.
— Діти, пригадаймо, що таке здоров'я.
(Здоров'я — це стан повного фізичного, духовного та соціального добробуту, а не тільки відсутність хвороб або фізичних дефектів.)Це визначення закріплено в Основах законодавства України про охорону здоров'я.
Відповідь на це та решту інших запитань, гадаю, ви почуєте сьогодні під час нашої зустрічі.
Учень 1. Людський організм — найсильніший, найдосконаліший з усіх земних — і потребує пильної уваги. Лікарі давно помітили, що наша добра фізична форма залежить від нашого ставлення до свого здоров'я. Усі знають з дитинства, що здоров'я треба берегти. Але ми, молодь, мало ним цікавимося. Це легко пояснити. Юнаків найбільше цікавить, як розвинути силу, витривалість, вправність. Дівчат турбує їх зовнішній вигляд, краса. Кумедним, а можливо навіть «ненормаль¬ним» був би 15-літній підліток, який постійно цікавився б, який у нього тиск, яка кількість холестерину чи цукру в крові, % гемоглобіну тощо.
Проте, хай який буде вік, не можна забувати про те, що здоров'я потрібно берегти як ні з чим незрівнянне багатство, подароване природою. Не можна ставитися до нього недбало і марно витрачати.
Усіх нас стосуються слова академіка К.Викова: «Біда наша в тому, що ми вперше замислюємося про своє здоров'я лише в тому разі, якщо починаємо втрачати його, якщо вже «зіпсовано» механізм і потрібно думати про його лагодження».
Отже, всім тим, хто не дбає про стан свого здоров'я, хотілося б також нагадати повчальні слова видатного ученого-фізіолога І.Павлова: «Ми самі своєю нестриманістю, своєю безладністю, недбалим ставленням до власного організму зводимо нормальну тривалість життя до значно меншої цифри».
Учень 2. Отже, щоб бути здоровим, енергійним, творчо активним, не скорочувати власного життя, варто змолоду боротися за збереження і поліпшення свого здоров'я. Адже людина сама творець свого здоров'я! Установлено, що людське здоров'я:
•    на 20% залежить від стану довкілля. Це означає, що у «лю¬дей, котрі проживають в екологічно чистій місцевості, здоров'я може бути кращим, ніж у людей, які живуть в екологічно забруд¬неній місцевості;
•    на 20% зумовлене генетично (за спадковістю);
•    на 10% медичною допомогою (тобто системою охорони здоров'я). До її функцій належать професійна діагностика захворювань, висококваліфіковане лікування хворих, ефективність лікарських препаратів, профілактична робота лікарів щодо запобігання захворюванням;
•    на 50% людське здоров'я (отже, нації, суспільства загалом) залежить від
способу життя людини.