Дія множення. Закони множення. Письмове множення багатоцифрових чисел на одноцифрове. Обчислення площі прямокутника МАТЕМАТИКА.
КОРЕКЦІЙНІ ЗАНЯТТЯ. 4 КЛАС
 
Мета: систематизувати знання учнів про переставний, сполучний та розподільний закони множення; вправляти учнів у письмовому множенні на одноцифрове число та у розв'язуванні простих і складених задач, пов'язаних з площею прямокутника; розвивати логічне мислення; виховувати бажання вчитися.
Обладнання: геометричні фігури для обчислення площі; картки для усних обчислень.

Хід заняття

І. Організаційний момент
 
Подивіться всі на мене,
Усміхніться мені.
Всі готові до роботи?
Молодці!
 
ІІ. Актуалізація опорних знань

1. Усні обчислення

?? Гра «Ланцюжок»

4 • 5 • 100 • 4 : 10 : 10 + 120 =

4500 : 9 : 500 • 100 : 2 • 8 - 150 =

2. Гра-естафета «Хто швидше?»

850 - 320 970 - 450

640 + 230 220 + 460

81 : 9 + 0 36 : 6 - 0

х + 180 = 600 130 + х = 580

ІІІ. Повідомлення теми та мети заняття

IV. Основна частина

1. Каліграфічна хвилинка

- Запишіть 8 чисел, починаючи з найменшого чотирицифрового числа.

2. Множення багатоцифрових чисел на одноцифрове

4072 • 7                         80 042 • 4

50 028 • 5                      73 500 • 9

70 315 • 8                      23 600 • 6

3. Робота над задачею

Фермери з двох ділянок зібрали по 1057 кг огірків з кожної, а з трьох — по 987 кг помідорів з кожної. Скільки всього кілограмів овочів зібрали фермери?

4. Коментоване знаходження значень виразів

101 058 – 1725 • 6 + 13 963

3 • 19 008 + 27 954 • 6

?? Фізкультхвилинка
 
Діти труднощі долають —
Вчителі допомагають.
Та вже час перепочити,
І зарядку слід зробити.
Один — піднятись, потягнутись,
Два — нагнутись, розігнутись.
Три — в долоні оплески
Головою три кивки.
Чотири — руки розведіть.
П'ять — як пташечки летіть.
На шість — руки опустили.
Сім — за парти тихо сіли.
 
25.02.2015-3с         25.02.2015-3сс
 
5. Розв'язування рівнянь

х : 7 = 23586                       х : 9 = 13427

6. Розв'язування задачі на знаходження площі прямокутника

- Побудуйте прямокутник зі сторонами 3 см і 8 см. Знайдіть його площу і периметр.

7. Самостійна робота

- Парні числа збільште у 9 разів, а непарні — зменште на 9.

30 824                 50 117                18 008                23 005

V. Підсумок заняття

- Які навички вдосконалювали на занятті?
- Що слід зробити для обчислення площі прямокутника?
- Які одиниці вимірювання площі вам відомі?
 
31.01.2015-2с3
 
 
Навчальне видання «Корекційні заняття. 4 клас» / Упоряд.
Муращик Е. М. – К66 Х. : Вид. група «Основа», 2014. – 94,[2]с. –
(Б-ка журн. «Початкове навчання та виховання»; Вип. 11 (131)).