Застосування прийомів усного додавання двоцифрових чисел для розв’язування прикладів і задачМАТЕМАТИКА, 2 КЛАС. ЗАНЯТТЯ 9
 
Мета: закріплювати вміння усно додавати двоцифрові числа; удосконалювати обчислювальні навички; виховувати уважність, старанність, любов до природи.
Обладнання: таблиця для усних обчислень; геометричний матеріал; палички.

Хід заняття

І. Організаційний момент

Подивіться всі на мене,
Усміхніться мені.
Всі готові до роботи?
Молодці!
 
ІІ. Актуалізація опорних знань
 
1. Усні обчислення

03.01.2014-1-1ю

2. «Чарівний квадрат»

03.01.2014-1-2юю
 
ІІІ. Повідомлення теми та мети заняття

IV. Робота над темою заняття

1. Каліграфічна хвилинка
- Запишіть числа третього десятка.

2. Гра «Віримо — не віримо»
Учитель зачитує рівності та нерівності, а учні, якщо правильно, говорять: «Віримо», якщо ні — «Не віримо».

23 + 12 > 25                     36 = 20 + 13
84 - 30 < 64                      85 > 40 + 25
35 + 20 = 55                     30 < 52 - 20

3. Додавання двоцифрових чисел з переходом через десяток (з коментуванням)

37 + 25                             53 + 28
18 + 34                             27 + 27
23 + 19                             38 + 19

4. Розв'язування задачі
В одному мішку було 38 кг картоплі, а в другому — на 4 кг менше. Скільки кілограмів картоплі було в обох мішках?

5. Колективне складання і розв'язування задачі за коротким записом

Було — 15
Прилетіло — 10 і 8
Стало — ?
 
6. Фізкультхвилинка
 
Сильний вітер до землі.
Гне дерева молоді. (Присідають.)
А вони ростуть, міцніють. (Підводяться.)
Вгору тягнуться, радіють.
(Стають навшпиньки, руки вгору.)
 
7. Додавання виду 38 + 4 і 76 + 4
- З'єднайте стрілочкою кожен приклад з його відповіддю у цьому самому стовпчику. (Приклади записано на дошці.)

25 + 8                  90                 33 + 9                  84
43 + 9                 75                  52 + 8                  42
84 + 6                 33                  75 + 9                  40
67 + 8                 52                  37 + 3                  60

8. Розв'язування веселих задач

? Дроту два шматки взяли
И до майстерні принесли.
Почали їх виміряти
Та у зошиті писати.
В першому 17 метрів дроту
Не вистачить зробити роботу.
А в другому на 3 менше,
Ось тобі завдання перше.
Скільки взяли метрів дроту,
Щоб зробити всю роботу? (17 + (17 - 3) = 31)
 
? 30 співунів веселих
Біля нашої оселі,
Пісню літечка співали
І малечу звеселяли.
Потім троє полетіло
І на вишеньку присіло.
Ще 15 прилетіли
Й пісню літа підхопили.
І малятко запитало:
«Скільки співаків співало?» (30 - 3 + 15 = 42)

9. Складання прикладів на додавання з переходом через десяток за поданими відповідями (записи — на дошці)
 
03.01.2014-1-2ю
 
10. Практична робота

1) 3 п'яти паличок складіть два трикутники.
 
03.01.2014-1-3ю
 
2) У трикутнику відрізали кути. Скільки кутів залишилося?
 
V. Підсумок заняття

?? Гра «Мікрофон»

31.12.2014-2с
 
- Що сподобалося на занятті?
- Розв'яжіть приклад:

МЛО - Л + ЛО + ДБ - Б + ЦІ
 
 
Навчальне видання «КОРЕКЦІЙНІ ЗАНЯТТЯ. 2 КЛАС».
Серія «Бібліотека журналу "Початкове навчання та виховання"»,
випуск 9 (129), Харків, Видавнича група «Основа», 2014