Ділення двоцифрових та трицифрових чисел на двоцифрові. Ділення з остачеюМАТЕМАТИКА 3 КЛАС. ЗАНЯТТЯ 15
 
Мета: закріплювати прийоми ділення двоцифрових і трицифрових чисел на двоцифрові та ділення з остачею, уміння позначати частини числа цифрами; вправляти учнів у визначенні часу за годинником; учити розв'язувати задачі на знаходження частини числа та числа за відомою частиною; розвивати пам'ять, мислення; виховувати уважність.
Обладнання: скорочені записи задач; картки для опитування.

Хід заняття

І. Організаційний момент

1. Складання виразів та обчислення їх значень
? Добуток чисел 24 і 3 збільште на 14.
? Частку чисел 84 і 6 зменште на 10.
? Частку чисел 72 і 4 зменште вдвічі.
 
2. Обчислення кругових прикладів
100 : 2               480 : 8             300 – 140             490 : 7
60 - 7 + 70        160 - 3             70 + 30                 50 • 4 + 100

ІІ. Робота над темою заняття

1. Математичний диктант
? Суму чисел 28 і 19 збільште вдвічі.
? Від числа 100 відніміть різницю чисел 75 і 50.
? Число 90 зменште на добуток чисел 14 і 6.
? Різницю чисел 56 і 28 поділіть на 4.
? Знайдіть частку числа 44 і різниці чисел 41 і 30.
? Поділіть число 68 на 17.
? Частку чисел 42 і 6 збільште на 36.
? Добуток чисел 3 і 32 зменште на 39.
 
2. Гра «Поєднай у пари»
- Знайдіть рівні величини та з'єднайте їх стрілками.
 
17.12.2014-1-3о

3. Робота за індивідуальними картками
1) Обчисліть.
60 : 12               85 : 17             80 : 16             92 : 23
44 : 11               72 : 18             74 : 37             70 : 14

2) Розв'яжіть задачі за скороченим записом.
Було — 36 кг капусти                                Завезли — ?
Використали — 1/6                                    Залишилося 1/5 = 40 рибин
Залишилося — ?

4. Фізкультхвилинка

5. Робота в зошитах
1) Знайдіть 1/3 частину чисел: 12, 48, 120, 300.

2) Знайдіть числа, 1/4 яких дорівнює 10, 15, 60, 120.

3) Обчисліть.
150 : 50                 112 : 14               116 : 29               108 : 18
27 : 3                    15 : 5                   36 : 4                   30 : 6
28 : 3                    17 : 5                   38 : 4                   31 : 6

4) Розв'яжіть задачі, користуючись годинником.
? Перерва почалася о 9 год. 45 хв., а закінчилася о 9 год. 55 хв. Скільки тривала перерва?
? Перерва почалася о 10 год. 40 хв. і тривала 20 хв. Коли закінчилася перерва?
? Урок тривав 40 хв. і закінчився о 12 год. 20 хв. Коли почався урок?
 
5) Розв'яжіть задачу.
На перерві у класі залишилося 6 учнів. Це 1 /4 усієї кількості учнів класу. Дівчатка становлять 1/3 усіх учнів. Скільки дівчаток у класі?

6. Гра «Заборонене число»
Гравці по черзі називають числа (наприклад, до 500). Заздалегідь домовляються, які числа є забороненими (двоцифрові чи трицифрові). Під час не можна називати це число, то замість цього слід плеснути в долоні. Гру можна повторити кілька разів, прискорюючи темп.

7. Релаксаційна вправа «Муха»
- Сядьте зручно, руки вільно лежать на колінах, плечі та голова опущені, очі заплющені. Уявіть, що на ваше обличчя намагається сісти муха. Вона сідає то на ніс, то на ротик, то на лоб, то на очі.
Завдання: не розплющуючи очей, відігнати набридливу муху.
 
IV. Підсумок заняття

- Наприкінці нашого заняття маю поставити вам декілька запитань.
- Чи сподобалося вам працювати сьогодні?
- Яке завдання було найцікавішим?
- З яким було важко впоратися?
- Дякую вам за ваші старання.
 
 
Навчальне видання «КОРЕКЦІЙНІ ЗАНЯТТЯ. 3 КЛАС».
Серія «Бібліотека журналу "Початкове навчання та виховання"»,
випуск 10 (130), Харків, Видавнича група «Основа», 2014