Вправи та задачі на засвоєння таблиць множення числа 8 й ділення на 8МАТЕМАТИКА. ЗАНЯТТЯ 6
 
Мета: вправляти учнів у засвоєнні таблиць множення і ділення на 8 шляхом розв'язування прикладів і задач; удосконалювати обчислювальні навички; розвивати логічне мислення; виховувати інтерес до математики.
Обладнання: таблиці для усних обчислень; таблиці з геометричним матеріалом.

Хід заняття

І. Організаційний момент

Учитель пропонує дітям узятися за руки, щиро всміхнутись одне одному, подарувати друзям частину своєї любові й тепла та побажати успіхів.

ІІ. Актуалізація опорних знань

1. Гра «Назви число»
- Прочитайте числа, записані на дошці, розмістіть їх у порядку зростання, назвіть «сусідів».
84, 27, 42, 99, 18, 81, 72.


2. Робота в парах із взаємоперевіркою
- Обведіть результати таблиці множення на 8, а решту чисел закресліть.
48, 82, 52, 16, 46, 56, 24, 64, 38, 32, 72, 40.

3. Гра «Хто швидше?»
45 – 5                    72 : 8                      64 : 8
     : 8                         • 3                          • 2
     • 9                         - 7                          - 9
     - 15                       : 2                           • 8

ІІІ. Повідомлення тема та мети заняття

IV. Робота над темою заняття

1. Каліграфічна хвилинка
- Запишіть усі двоцифрові числа, що діляться на 8.

2. Самостійна робота
32 : 8 - 9                               (38 - 14) : 8
40 : (16 : 2)                           8 - (15 - 8)
35 : 7 - 9                               (24 + 25) : 7

3. Коментоване письмове розв'язування рівнянь
24 : х = 3                     х • 8 = 48                       7 • х = 56

4. Аналіз і розв'язування задачі з буквеними даними
У 3-му класі навчаються а дівчаток, а хлопчиків — у 4 рази менше. Скільки учнів у 3-му класі?
? Читання задачі;
? аналіз задачі;
? розв'язування задачі (запис виразу з буквеними даними);
? знаходження відповіді за умови, що в класі навчаються 24 дівчинки.

5. Диктант-гра (у формі веселої фізкультхвилинки «Серденька»)
Кількість серденьок підраховують просто; кількість учнів ділять на 2. На кожному серденьку приклад пишуть так, щоб знак « = » був посередині. Серденька розрізають навпіл і хаотично розкладають половинки на парті.
Кожний бере собі половинку і шукає пару, щоб утворився приклад. Учні вільно рухаються класом, спілкуються.

6. Порівняння виразів
7 • 8 ? 23 + 36                        63 : 9 ? 48 : 6
8 • 9 ? 90 – 25                        40 : 5 ? 56 : 7

7. Складання і розв'язування задачі за коротким записом
8 ручок — 72 грн.
? — 54 грн.

8. Релаксаційна вправа «Повітряна кулька»
- Підведіться, заплющте очі, руки підведіть угору, наберіть повітря у легені. Уявіть, що себе великою повітряною кулею, що наповнена повітрям. Постійте у такій позі 1-2 хв., напружуючи всі м'язи тіла. Уявіть, що у кульці з'явилася невеличка дірочка. Повільно починайте випускати повітря, водночас розслаблюючи м'язи тіла: кисті рук, потім — м'язи плечей, тулубу, ніг. Запам'ятайте свої відчуття у стані розслаблення.

9. Робота з геометричним матеріалом
- Розгляньте геометричні фігури. Доповніть речення словами з довідки так, щоб вони стали істинними твердженнями.
1) ... є прямокутниками;
2) ... мають усі прямі кути;
3) ... мають чотири вершини;
4) ... многокутники.
Слова для довідок: одна, дві, три, всі.

10. Гра «Упіймай м'яч»
Учитель кидає м'яч учневі, називає приклад табличного множення або ділення на 8, а учень називає результат.

IV. Підсумок заняття

- Чи сподобалося вам заняття? Чим саме? Що сподобалося найбільше?
 
 
Навчальне видання «КОРЕКЦІЙНІ ЗАНЯТТЯ. 3 КЛАС».
Серія «Бібліотека журналу "Початкове навчання та виховання"»,
випуск 10 (130), Харків, Видавнича група «Основа», 2014