Тема: Вікно папки „Мой компьютер ”.
Мета:
Навчальна: дати знання, необхідні для роботи з вікном „Мой компьютер”,  набути необхідні знання для роботи з вікнами в системі Windows.
    Виховна: Виховувати в учнів любов до предмету, почуття відповідальності.
    Розвиваюча: Розвивати інтерес до комп’ютерної техніки, увагу, пам’ять.
Тип уроку: Практичне.

ХІД УРОКУ
1. Організаційна частина.
Привітання з класом. Концентрація уваги учнів та перевірка їх наявності. Організація та перевірка готовності учнів до роботи, створення позитивної емоційної атмосфери, перевірка присутності учнів.
2. Повідомлення теми уроку.
    Тема: Вікно папки „Мой компьютер ”.

3. Викладення нового матеріалу.
Розглянемо структуру вікон Windows-додатка на прикладі вікна Мой компьютер (див. мал.).
Мой компьютер - це додаток для керування файлами і програмами, він забезпечує доступ до всіх дисководів й інших пристроїв вашого комп'ю¬тера. Мой компьютер виконує в Windows приблизно такі самі функції, що й оболонка NC у MS-DOS.
Цей додаток - своєрідний файловий менеджер, що забезпечує роботу користувача з файлами, папками, дисками. Для запуску додатка клацніть двічі по піктограмі Мой компьютер на робочому столі.
У вікні, що відкрилося, як і в будь-якому іншому вікні Windows-додатка, є такі елементи.
- Рядок заголовка - це смужка у верхній частині вікна, яка містить зліва значок програми та заголовок. Якщо рядок заголовка виділено інтенсивним кольором, то вікно у даний момент є активним.
- Заголовок - напис у рядку заголовка, у якому зазначено назву додатка та, можливо, назву активного документа, тобто документа, з яким зараз працює даний додаток.
- Системне меню - це меню, яке активізується клацанням лівої кнопки миші по значку додатка, що розміщений поряд із заголовком програми. Системне меню надає можливість закрити чи перемістити вікно або змінити його розміри, не користуючись при цьому мишею.
- Кнопки керування вікном, розміщені справа від смужки заголовка, при значені для виконання таких дій:   - згорнути вікно на панель задач;   -
розгорнути вікно на весь екран;  - відновити розмір вікна до неповного екрана;   - закрити вікно.
- Рядок меню - смужка з пунктами меню (наприклад, Файл, Правка, Вид,..), призначена для керування прикладною програмою. Кожен пункт активізується клацанням миші та розгортається у низхідне меню, яке містить команди чи пункти меню наступного рівня.
- Панель інструментів - панель, що містить кнопки з піктограмами різноманітних інструментів. За допомогою цих кнопок забезпечується швидкий доступ до команд. Якщо до піктограми підвести курсор миші, то випливає назва кнопки.
- Робоча ділянка - це частина вікна, в якій виконується робота з документами. Якщо у додатку можна відкрити кілька вікон документів, то їх переміщення можливе лише всередині робочої зони додатку.
- Рядок стану - смужка у нижній частині екрана, де міститься корисна інформація про поточний стан документа чи програми.
- Смуги прокручування - це смуги, що розміщені з правого та нижнього боку вікна, які з'являються, коли вміст додатку не вміщається у робочій ділянці вікна. Для переміщення по робочій ділянці ви можете використати натискання на кнопки стрілок, а для прискореного переміщення - клацання по проміжках між стрілками та повзунком, а також перетягування повзунка мишею.
- Обрамлення вікна - рельєфна рамка навколо вікна, що має неповний розмір. Якщо потягти мишею за цю рамку, можна змінити розмір вікна.
Деякі елементи (наприклад, смуги прокручування, панелі інструментів) є не у кожному вікні - вони з'являються в інтерфейсі у разі необхідності.
Створення нових папок та ярликів
Оберіть у лівій частині вікна Проводника диск, на якому створюється нова папка. Послідовно розкриваючи папки, дійдіть до тієї папки, всередині якої міститиметься створювана папка. Відкрийте цю папку та викличте з меню Файл команду Создать - Папка. Цю саму команду можна викликати з контекстного меню клацанням правої кнопки миші у правій частині вікна Проводника.
Після виконання зазначеної команди у списку вікна з'явиться піктограма нової папки з порожнім підсвіченим прямокутником. Уведіть ім'я нової папки в цьому прямокутнику та клацніть мишею поза піктограмою папки.
Аналогічно створюється ярлик файла. У вікні Провідника (або Мой компьютер) клацніть правою кнопкою миші по значку файла і далі - по опції Создать ярлык. Програма створить ярлик та дасть йому ім'я, що за умовчанням по¬чинається зі слова «Ярлик...». Дайте ярлику коротке та інформативне ім'я, щоб ярлик добре розпізнавався. Для цього, залишаючи створений ярлик виділеним, натисніть на клавішу F2 і введіть потрібне ім'я до текстового поля під ярликом.

 


4. Перевірка вивченого матеріалу.
1. Створіть папку.
2. Змініть назву цієї папки.
3. Створіть ярлик для цієї папки.
4. Змініть назву ярлика.
5. Підведення підсумків.
На сьогоднішньому уроці ми ознайомились з вікном папки „Мой компьютер ”, та операціями, які можна над ним робити. (На основі роботи учнів виставляються оцінки).

6. Домашнє завдання.
Прочитати конспект., підручник.