Тема: Послідовне з’єднання провідників.

Мета: ознайомити учнів з послідоовним з’єднанням провідників.  

    Розвиток уміння розпізнавати і складати різні електричні кола з          послідовним сполученням приймачів електроенергії. Продовжити           виховувати в учнів практичні навички в користуванні приладами.

Обладнання уроку: три лампочки, джерело струму, ключ,       з’єднувальні провідники.

Хід уроку

І. Організаційна частина.

ІІ. Перевірка знань та вмінь.

  1. Одиниці сили струму, напруги, опору?
  1. Яким приладом користуються під час вимірювання сили струму?
  1. Як під’єднують амперметр до електричного кола?
  1. Від чого залежить опір провідників.

ІІ. Осмислення нового матеріалу.

  1. Послідовним з’єднанням називають таке з’єднання споживачів електроенергії, джерел струму, при якому кінець першого провідника з’єднується з початком другого, кінець другого - з початком третього і т. д.

  1. Ми повинні знати як знайти напругу силу струму і опір при такому з’єднанні. Вам вже доводилось підключати амперметр в схему. Це і є підключення послідовно з приладами.
  1. Викликаю два учні до дошки. Один креслить схему послідовного з’єднання, а другий учень складає цю схему.

  1. Сила струму при такому з’єднані, оскільки нема розгалудження однакова

I=I1=I2=...In

  1. Оскільки збільшується довжина провідника, то опір збільшується зі збільшенням кількості лампочок. Отже, R=R1+R2+R3+...
  1. Загальна напруга дорівнює сумі напруг на ділянках кола.

U=U1+U2+U3

  1. Використання послідовного з’єднання в гірляндах.

ІІІ. Закріплення нового матеріалу.

Задача. Два провідники з’єднані послідовно з опорами 1Ом і 4 Ом. Сила струму в провідниках 1 А. Який опір такої ділянки кола. Яка напруга на кожному з провідників та загальна напруга на ділянці кола.

 Дано:

R, U2,U1,U-? R=1 Ом+4 Ом= 5 Ом

  R=R1+R2 U1=1 А*1 Ом=1 В

R1=1 Ом              U1= I R1 U2=1 А*4 Ом=4 В

R2= 4 Ом             U2= I R2 U=1 А*5 Ом= 5 В

I=1 А U= I R

Відповідь: R= 5 Ом, U1=1 В, U2=4 В, U= 5 В

ІV. Підсумок уроку. Д/з §38. Вправа 2(а,б, в) до §38 .