Творчі завдання. Літери Лл («ел»), Мм («ем»). Службові слова у реченнях

Творчі завдання. Літери Лл («ел»), Мм («ем»). Службові слова у реченняхУКРАЇНСЬКА МОВА, 2 КЛАС. ЗАНЯТТЯ 8
 
Мета: удосконалювати навички каліграфічного написання літер Лл, Мм, складів, слів з ними; учити добирати слова зі звуками [л], [м], складати з ними речення, правильно вживати службові слова у реченнях; розвивати мовлення учнів; виховувати любов до природи.
Обладнання: зразок написання літер; предметні малюнки.

Хід заняття

І. Організаційний момент

- Діти, привітайте одне одного, посміхніться, побажайте гарного настрою на весь день.
Я всміхаюсь сонечку:
— Здрастуй, золоте!
Я всміхаюсь квіточці:
Хай собі росте!
Я всміхаюсь дощику:
Лийся, мов з відра!
Друзям усміхаюся!
Зичу їм добра!
 
ІІ. Робота над темою заняття

1. Робота над загадками
● Під стріхою хату має,
Багато комах з'їдає.(Ластівка)
 
● Живу лише влітку,
Шовкові крильця маю,
Із квіточки на квіточку
В садочку я літаю. (Метелик)
 
- Як одним словом назвати ці слова-відгадки? (Тварини)
- Який звук чуємо на початку слів ластівка, метелик?
 
2. Каліграфічна хвилинка
Повторення алгоритму написання літер Лл, Мм
Ллла астівка ластівка
Мм ме те лик метелик

3. Вибіркове списування
- Випишіть слова з літерами «ел», «ем».
Полуниці, собачка, морква, санчата, малина, калина, річка.
- Як одним словом можна назвати виписані слова? (Рослини)

4. Складання речення зі словом на вибір

5. Звуко-буквений аналіз вибраного слова
 
►► Фізкультхвилинка
Сонце спить, небо спить,
Навіть вітер не шумить.
(Діти заплющують очі.)
Рано-вранці сонце встало
(Розплющують очі та підводять голови.)
І проміння всім послало.
(Стають навшпиньки,
руки підносять вгору, розводять їх у сторони.)
 
6. Складання речення із «розсипанок» та запис їх у зошити
заклекотіла, до, Летіла, лелеченят, лелека.
(Летіла лелека, заклекотіла до лелеченят.)

- Який звук найчастіше зустрічається у реченні?
- Прочитайте скоромовку повільно; швидко; ще швидше.

7. Гра «Упіймай слова зі звуками [л], [м]»
 
         БІЛОЧКА
Сидить білочка в дуплі
В тихому затишку.
І читає білченяті
З малюнками книжку.
 
- Про кого йдеться у вірші?
 
23.12.2014-1-1н

8. Повторення визначення службових слів
Читання правила. Перевірка засвоєння змісту.
- Про які слова розповіло вам правило?
- Навіщо потрібні службові слова?
- Чи можна поставити до цих слів питання?
Педагог пояснює, що службові слова учні можуть знайти в рамочках у підручнику та на картках на дошці. Вони чітко та виразно називають службові слова: на, від, під, до, над, за, та, і, в, у, перед, через, по тощо.

►► Робота з прислів'ям
Учитель вивішує плакат, на якому написані народні прислів'я. Учні читають їх.
Хто дбає, той і має. (1) З чужої біди не смійся. (2) Сонце блищить, а мороз тріщить. (3)
- Яке з прислів'їв, на вашу думку, було б доречно нагадати тому, хто сміявся з хлопчика, який послизнувся й упав? (Учні обирають друге прислів'я та дають відповідні пояснення.)
- Назвіть службові частини в цих прислів'ях. Поясніть їх призначення в реченнях.

ІІІ. Розвиток зв'язного мовлення

1. Розглядання малюнка білочки

2. Читання опису білочки вчителем

3. Складання розповіді учнями

4. Бесіда

- Як часто вам доводиться бувати у лісі?
- Що потрібно знати, коли йдете до лісу?

IV. Підсумок заняття

- Написання яких літер повторили?
- Хто запам'ятав скоромовку, що вивчали на уроці?
 
Навчальне видання «КОРЕКЦІЙНІ ЗАНЯТТЯ. 2 КЛАС».
Серія «Бібліотека журналу "Початкове навчання та виховання"»,
випуск 9 (129), Харків, Видавнича група «Основа», 2014