Мета:

  • дати учням уявлення про діалог; формувати в них уміння правильно записувати діалог;
  • виховувати щедрість, сприяти розвитку дружніх стосунків.

Тип уроку: формування нових знань, умінь і навичок.

Обладнання: підручник, дидактичний матеріал, електронний підручник, навчальні таблиці.

Слів у мові – мільйон, вибирай найкращі,

Кожен з них, лиш торкни,- як струна, виправа,

Зрозумілі, вагомі й усі вони наші –

Мелодійні, дзвнкі, українсьькі слова.

О. Лупій.

ХІД УРОКУ

І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ.

ІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ УЧНІВ

1. Перевірка домашньої вправи.

2. «Мозковий штурм».

Як ви розумієте епіграф до нашого уроку?

3. Робота біля дошки.

Завдання: записати речення, поставити розділові знаки й лапки.

Не проводжайте мене попросила Ляля рідних я скоро повернуся.

IIІ. ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ ТА МЕТИ УРОКУ

IV. МОТИВАЦІЯ НАВЧАННЯ ШКОЛЯРІВ

V. СПРИЙНЯТТЯ Й ЗАСВОЄННЯ УЧНЯМИ НАВЧАЛЬНОГО МАТЕРІАЛУ

Слово вчителя.

Діалог — це різновид прямої мови, що передає розмову двох осіб.

Монолог — висловлювання однієї особи.

Полілог — розмова трьох чи більше дійових осіб.

1. Колективна робота за підручником з елементами бесіди. Вправа 188.

Завдання: прочитати текст. Знайти у першій частині пряму мову, зачитати. Прочитати діалог за особами. Які розділові знаки ставляться при діалозі? Вправа 189 (усно).

2. Творча робота.

Завдання: записати речення з прямою мовою у формі діалогу.

«Що з тобою, Петрику, чому ти сьогодні такий блідий?» — занепокоєно запитав учитель.

«А нічого,— відповів Петрик,— просто сьогодні мене умивала мама». (Народна творчість.)

3. Робота в парах за ситуативним завданням. Розіграти діалог за поданою картинкою (додаток.)

VI. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

1. Опрацювати розділ «Пряма мова. Далог» за електронним підручником.

2. Робота в групах.

Згадайте й запишіть невелику смішинку-діалог. Поставте розділові знаки.

VII. ПІДСУМКИ УРОКУ

Узагальнююча бесіда.

1.Що таке далог, монолог, полілог.

2.Які розділові знаки сталяться при діалозі?

VIII. ОЦІНЮВАННЯ ЗНАНЬ УЧНІВ

ІХ. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Підручник, § 21, вправа 192.

Творча робота.

Завдання: скласти і записати діалог з товаришем про прочитану книгу. Використати подані речення.

  • Раджу тобі прочитати...
  • Я порадив би взяти в бібліотеці...