Тема: Виконання тамбурного та стеблового швів.
Мета: навчальна: формувати вміння та навички виконувати тамбурний та стебловий шви;
  виховна:виховувати бережливість, охайність;
розвиваюча: розвивати уяву, точність рухів, увагу, пам'ять, окомір. 

Обладнання, матеріали, інструменти: вишивальна тканина чи тканина бязь, шерстяні нитки або нитки муліне, голка вишивальна, ножиці великі (для відрізання тканини) та малі з гострими кінцями (для підрізання ниток), наперсток.
Наочність: зразки швів,фото виробів виконаних даними швами, інструкційні картки.
 Література: Денисенко Л.І. Трудове навчання 5 клас.-К.: Педагогічна думка, 2005.-175 с.
Тип уроку: урок застосування знань на практиці
Час: 45 хвилин

План уроку
1. Організаційна частина 2 хв.
2. Повторення раніше вивченого матеріалу 4 хв.
3. Мотивація трудової діяльності 1 хв.
4. Повідомлення теми, мети та завдань уроку 2 хв. 
5. Практична частина
5.1 Вступний інструктаж
5.2 Поточний інструктаж
5.3 Заключний інструктаж 34 хв.
6. Заключна частина 2 хв.
45
1. Організаційна частина:
- Привітання з класом;
- Призначення чергових;
- Перевірка присутності на занятті (повідомлення черговими);
- Перевірка наявності спец. одягу (фартуха, косинки)
2. Повторення раніше вивченого матеріалу: 
Уявіть собі, що Ведмедик йшов на день народження до свого друга з повітряними кульками, і спіткнувся, при цьому випадково випустив подарунок, давайте допоможемо йому їх по збирати. Але, необхідно правильно відповідати на запитання, які знаходяться з іншої сторони кульок. Ну, що допоможемо Ведмедику?
1. Що являє собою тамбурний шов? (ряд петель, що виходить одна із одної)
2. В якому напрямку виконується тамбурний шов? (справа на ліво)
3. Які ви знаєте різновиди тамбурного шва? (ланцюжок, петля в прикріп, складний тамбур, ялинка)
4. Що являє собою стебловий шов? (скручений шнур)
5. В якому напрямку виконується стебловий шов? (зліва на право)
6. Де використовується стебловий шов? (для вишивання контуру стебел у рослинному орнаменті) 
7. Де використовують тамбурний шов? (найчастіше обшивають контур малюнка)
3. Мотивація трудової діяльності:
 Дівчата, тамбурний та стебловий шви – це одні із найпоширеніших швів і зустрічаються майже у будь-якій українській вишивці, тому ми маємо на належному рівні навчитися їх виконувати, щоб наші вироби виглядали як найкраще.
4. Повідомлення теми та мети уроку:
Отже, тема нашого уроку «Виконання стеблового та тамбурного швів». На цьому занятті ми маємо навчитися правильно та якісно виконувати ці шви.
5. Практична робота.
На практичній частині нашого уроку, ми маємо навчитися правильно виконувати тамбурний та стебловий шви.
5.1 Вступний інструктаж.
Для цього нам знадобляться інструкційні картки, тканина, нитки, ножиці, голка для вишивання, наперсток.(роздаються інструкційні картки, пояснення виконання швів). При цьому звертаємо увагу на основні вимоги. А зараз давайте повторимо правила техніки безпеки. Я буду називати початок правила, а ви його закінчувати.
1. Працювати слід у…(спец. одязі)
2. Ножиці слід передавати… (з замкненими лезами, кільцями від себе)
3. Голку слід зберігати у …(гольниці)
4. Довжина вишивальної нитки має бути… (від кінчиків пальців до ліктя)
5. Голку не можна зберігати… (в одязі)
6. На робочому місці слід дотримуватись … (чистоти та порядку).
За цей урок ви маєте виконати два зразки швів.
5.2 Поточний інструктаж.
І-й обхід: перевірка правильності організації робочого місця та початку роботи;
ІІ-й обхід: перевірка правильності виконання трудових прийомів, дій рухів і якості виробів;
ІІІ-й обхід: перевірка правильності проведення самоконтролю;
ІV-й обхід: перевірка правильності дотримання технічних вимог. Постійна перевірка виконання учнями правил безпеки праці виробничої санітарії;
5.3 Заключний інструктаж
- Аналіз практичної роботи;
- Повідомлення оцінок учня;
- Відзначення кращих робіт і їх демонстрація;
- Аналіз найхарактерніших помилок і недоліків при роботі учнів.

6. Заключна частина 
- Загальна характеристика заняття;
- Аналіз діяльності учнів;
- Визначення рівня навчальних досягнень учнів на занятті;
- Прибирання робочих місць і приміщення майстерні
- Завдання додому: параграф 15, стор. 63 - 68, законспектувати вимоги до стеблового та тамбурного швів, виконати тренувальні вправи (вишити по два зразки довжиною 10 см тамбурним та стебловим швами)