Тема: прийоми свердління  отворів коловоротом, ручним дрилем та на свердлильному верстаті.
Мета: Навчальна: сформувати знання про процеси свердління, закріпити вміння свердлити отвори ручним дрилем, коловоротом і на свердлильному верстаті.
      Виховна: виховувати відповідальне та бережливе ставлення до інструменту та культуру праці;
     Розвиваюча: розвивати просторове та економічне мислення, пізнавальний інтерес.

План уроку
1.    Організаційна частина                                                                            2хв
2.    Актуалізація знань учнів                                                                        3хв
3.    Повідомлення теми, мети, завдань уроку                                             3хв
4.    Викладання нового матеріалу                                                                10хв                      
5.    Закріплення нового матеріалу                                                                2хв
6.    Вступний інструктаж                                                                              3хв
7.    Самостійно-практична діяльність учнів та поточний інструктаж      15хв
8.    Заключний інструктаж                                                                            1хв
9.    Підведення підсумків роботи                                                                 2хв
10.    Завдання для виконання вдома                                                              1хв
11.    Прибирання робочих місць                                                                    3хв

I.    Організаційна частина
Привітання з класом. Концентрація уваги учнів та перевірка їх наявності. Організація та перевірка готовності учнів до роботи, наявності спецодягу, створення позитивної емоційної атмосфери.
II.    Актуалізація знань учнів
Методи: фронтальна бесіда.
Форми організаційної навчальної діяльності: фронтальна.
1)    На які види діляться властивості деревини?
2)    Скажіть як впливають сучки в деревині на процес свердління.
3)    Які властивості повинна мати заготовка з деревини, яку ми використовуємо для виготовлення дощечки.
4)    Які вимоги пред’являють для заготовки, з якої ми будемо виготовляти дощечку.

Отже, ми розглянули властивості деревини і як вони впливають на обробку заготовки.

III.    Повідомлення теми, мети завдань уроку, мотивація навчальної діяльності учнів.
Тема уроку: записується на дошці.
Мета: Ознайомитися з процесом свердління деталей, навчитись свердлити та знати будову свердлильних обладнань, таких як ручна дриль та коловорот.
IV.    Викладення нового матеріалу.
Методи: Пояснення з елементами бесіди.
Основні поняття: свердління.

План
1)    Технічний процес свердління
2)    Призначення та будова ручного дрилю та коловороту
3)    Різновиди свердел
4)    Правила безпечної роботи при свердлінні
5)    Прийоми роботи свердлильним інструментом.

Свердління – це процес вирізування в заготовках чи деталях круглих отворів за допомогою свердла. Ріжуча кромка врізається в заготовку і заглиблюється, утворюючи отвір, а зруйнований шар матеріалу виводиться назовні по канавках свердла.
Будова свердла: воно складається з хвостовика, кінцевої частини, робочої частини, що включає в себе ріжучу і напрямну частину. Ріжуча частина свердла має ріжучі кромки. Робоча частина свердла має канавки, якими сходить стружка.  
Будова коловороту: він складається з стального колінчатого валику, на якому вільно обертається дерев’яна ручка та натискна головка (ковпачок), яка також вільно обертається на верхній частині валика. До нижнього валику прикріплюється патрон для затискання ріжучих інструментів.
Будова ручного дриля: ручна дриль – пристрій для обертання ріжучих інструментів в ручну.
Ручний дриль складається з  корпусу з упором для утримання дриля грудною частиною тіла, подвійною зубчатою передачею, рухомої ручки для обертання шпинделя, шпинделя, нерухомої ручки та патрона для закріплення в ньому ріжучого інструмента.
При свердлінні деревини потрібно дотримуватись таких правил техніки безпеки:
1.    Потрібно щільно притискати заготовку до дерев’яної підкладки.
2.    Не можна тримати коловорот або дриль свердлом до себе.
3.    Треба міцно затискати свердло в патроні коловорота (дриля).
4.    Під кінець свердління слід зменшувати натиск на дриль і обертати його повільніше.
5.    Забороняється контролювати якість обробки і чистити отвір від стружки пальцями рук.
V.    Закріплення нового матеріалу.
1)    Що називається свердлінням?
2)     З яких частин складається свердло?
3)    За допомогою яких пристроїв обертають свердло? Їх будова?
4)    Які основні правила техніки безпеки при свердлінні?
Вступний інструктаж.
Мета нашого уроку – опанувати прийомами свердління.
На сьогоднішньому заняті ми будемо свердлити отвір у ваших кухонних дощечках. Він повинен бути середніх розмірів, щоб потім можна було повісити дощечку на гвіздок або дерев’яний кілочок.
Всі ви повинні пам’ятати, що перед тим як працювати та щоб знати послідовність операцій потрібна буде технологічна карта. Ми проведемо аналіз креслення і технологічних карт якими будемо користуватися.
Зараз, для прикладу, я просвердлю декілька отворів на якомусь дерев’яному бруску, а потім на цьому ж бруску спробуєте і ви. Після цього  розмітимо на дощечках центр отвору і почнемо працювати.
Тепер щодо організації робочого місця. Для виконання роботи необхідно мати заготовку, технологічну карту та підкладну дошку. Зверніть увагу на те, щоб біля вас не було зайвих предметів. Оцінювати вашу роботу будемо за такими критеріями:
    Точність просвердленого отвору за розміткою;
    Дотримання форми отвору (він повинен бути круглим);
Зараз я роздам вам дощечки та почнемо працювати.
VI.    Самостійна практична робота учнів та поточний інструктаж
A.    Самостійна робота учнів:
1)    зміст роботи учнів (вправа по свердлінню);
2)    форма проведення (індивідуальна).
   В.  Інструктаж вчителя:
           1)  форма проведення (індивідуальна, групова);
           2)  зміст цільових обходів робочих місць учнів:
1-й обхід: перевірка правильності організації робочого місця і початку роботи;
2-й обхід: перевірка правильності виконання трудових прийомів, дій, рухів і якості виробів;
3-й обхід: перевірка правильності проведення самоконтролю;
4-й обхід: перевірка правильності дотримання технічних умов і т.д. Постійно перевірка виконання учнями правил безпеки праці виробничої санітарії.
3)  прийняття і оцінка робіт учнів.
VIII.   Заключний інструктаж
1.    Підведення підсумків практичної роботи;
2.    Повідомлення оцінок за якість виробів кожного учня;
3.    Визначити кращу з робіт і їх демонстрація;
4.    Аналіз найхарактерніших помилок і недоліків в роботі учнів;
5.    Загальна характеристика заняття.
IX.      Підведення підсумків уроку
Таким чином, сьогодні на уроці ми ознайомились з процесом свердління, обладнанням та інструментами, які використовували при свердлінні даних виробів. На наступному уроці ми продовжимо виготовляти виріб.
X.        Завдання для виконання вдома
Вдома ви повторите новий матеріал по конспектах та параграф 21 у підручнику. На наступний урок обов’язково мати спецодяг.
XI.      Прибирання робочих місць і приміщення майстерні; закінчення уроку.