Мета уроку:

• створити умови для навчання дітей бачити все, що становить небезпеку для життя й здоров'я;

• розвивати вміння контролювати свою поведінку;

• удосконалювати знання основних правил поведінки на вулиці;

• сприяти усвідомленню важливості дотримання ПДР

Обладнання: плакат по ПДР;малюнки дітей на конкурс по ПДР;схеми «Мій шлях у школу»;правила дорожнього руху;дорожні знаки;макет світлофора;ситуаційні картинки;призи-закладки із ПДР.

I. Організаційний момент.

Учитель: Девіз нашого заняття: «Знай правила руху,

як таблицю множення!»

- Як ви розумієте ці слова? (Правила дорожнього руху всі повинні знати, як і таблицю множення - напам'ять).

II. Постановка цілей заняття.

- Сьогодні ми з вами будемо вчитися бачити все, що становить небезпеку для життя й здоров'я, контролювати своє поводження, удосконалювати знання основних правил поведінки на вулиці. І мені б дуже хотілося, щоб ви усвідомили важливість дотримання ПДР.

-А допомагати нам буде наш друг Світлофорчик. (Хлопчик п'ятикласник із символікою світлофора).

III. Робота з теми уроку.

Світлофорчик: Учні, відгадайте мої загадки:

- У два ряди будинки стоять - десять, двадцять, сто підряд -

І квадратними очами один на одного дивляться. (Вулиця)

- Не жива, а веде, нерухлива, а йде. (Дорога)

- Щоб тобі допомогти шлях пройти небезпечний,

Горить і день, і ніч - зелений, жовтий, червоний. (Світлофор)

Бесіда з питань:

Світлофорчик:

- Хто з вас переходить вулицю, коли йде в школу?

- З ким ти йдеш у школу?

- Хто тобі допомагає переходити вулицю?

- Як потрібно правильно переходити вулицю? (Тільки з дорослими. По пішохідному переході. Спочатку подивитися ліворуч, а дійшовши до середини - праворуч).

V. Робота з теми уроку.

Учитель: У місті багато пішоходів і транспорту. Пішоходи господарюють на тротуарах, а транспорт на дорозі. Якщо ті й інші дотримують правил дорожнього руху, то вони не заважають один одному.

Світлофорчик: Давайте пограємо з вами в таку гру: «Будь уважний на дорозі».

- Якщо ви дієте відповідно до правил дорожнього руху, то дружно відповідаєте: «Це я, це я, це все мої друзі!», а якщо яке-небудь із правил не відповідає нормі, тоді мовчите, виходить, воно потрапило до нас у гру помилково, випадково.

- Хто з вас, ідучи додому,

Тримає шлях по бруківці?

(Учні мовчать).

Хто з вас йде вперед

Тільки там, де перехід?

(Це я, це я, це все мої друзі!)

Хто біжить уперед так незабаром,

Що не бачить світлофора?

(Учні мовчать).

Знає хто, що світло зелений

Означає: шлях відкритий?

(Це я, це я, це все мої друзі!)

А що жовте світло завжди нам

Про увагу говорить?

(Це я, це я, це все мої друзі!)

Хто, нехай чесно говорить,

На трамваї не висить?

(Це я, це я, це все мої друзі!)

Знає хто, що червоне світло -

Це значить: ходу немає?

(Це я, це я, це все мої друзі!)

Хто з вас у вагоні тісному

Поступився бабусі місця?

(Це я, це я, це все мої друзі!)

Хто квапиться, біжить

Перед знаком «Шлях закритий!»?

(Учні мовчать).

Світлофорчик: Я впевнений, що ви на дорозі такі ж уважні, як на уроці.

VII. Закріплення.

Світлофорчик: Як ви вважаєте, звірі правильно поводяться на дорозі? Чому?

- Які потрібно пам'ятати ПДР? (Робота з пам'яткою на дошці, плакатами).

- Розглянете картинки й скажіть: чи правильно поводяться діти й чому?

VIII. Підсумок уроку.

Учитель: Які правила поведінки на вулиці ви запам'ятали? (Ще раз читаємо з дошки).

- Вам сподобався урок?

- Що сподобалося найбільше?

IX. Рефлексія.

- Виберіть одне із трьох вічок світлофора й покажіть нам свій настрій і те, як ви сьогодні засвоїли ПДР.