Сумісні дії з багатоцифровими числамиМАТЕМАТИКА.
КОРЕКЦІЙНІ ЗАНЯТТЯ. 4 КЛАС
 
Мета: удосконалювати вміння учнів знаходити значення виразів на сумісні дії різних ступенів; закріплювати прийоми ділення багатоцифрових на трицифрові числа; формувати обчислювальні навички, уміння розв'язувати задачі; розвивати пам'ять, мислення; виховувати самостійність.
Обладнання: скорочені записи задач; картки для опитування.

Хід заняття

І. Організаційний момент
 
Стали, дітки, всі рівненько,
Посміхнулися гарненько.
Настрій із собой взяли
Й працювати почали.
 
II. Актуалізація опорних знань
 
1. Усні обчислення

- З'єднайте між собою приклади з однаковими відповідями.
 

60 • 5

 

80 • 5

 

70 • 8

 

840 : 2

 

150 • 2

 
 

40 • 8

 

60 • 7

 

200 • 2

 

56 • 10

 

960 : 3

 
2. Складання й обчислення значень виразів

Добуток чисел 2 652 і 32 зменшити у 24 рази.

Частку чисел 8 464 і 23 збільшити у 15 разів.

3. Обчислення прикладів

3 ц : 30 кг                   3 ц - 30 кг                 200 кг : 50
3 ц : 5 кг                     3 ц - 5 кг                   2 кг : 500

ІІІ. Основна частина

1. Обчислення ланцюжків
 
03.03.2015-1-1МаСу

2. Розв'язування рівнянь

х • 33 = 84 777 59 133 : а = 857

3. Робота за картками для опитування

1) Обчислити.

7 239 : 57                  27 648 : 96                  20 556 : 571

2) Розв'язати задачу за скороченим записом.

Швидкість

Час

Відстань

74 км/год.

5 год.

} 565 км

?

3 год.


?? Фізкультхвилинка

Скільки нас живе в квартирі?
Тато, мама, брат і я.
Маршируємо: раз, два, три, чотири —
От і вся моя сім'я!
Ось увечері в квартирі
Знов зібралась вся сім'я.
Сіли всі: раз, два, три, чотири —
Тато, мама, брат, і я!
 
4. Робота в зошитах

1) Обчислити.

9 548 - (3 039 – 6 355 : 31)
(1 857 - 9 036 : 18) • 17
1 620 : 324
5 072 : 317
27 242 : 257

2) Порівняти.

3/5 м ? 70 см               1/5 т ? 200 кг              2/3 доби ? 20 год.
 
3) Розв'язати задачу.

Двома жатками за 7 год. скосили 56 га вівса. За скільки годин одна жатка може скосити 40 га вівса?

5. Гра «Заборонене число»

Гравці по черзі називають числа у межах 1 000. Числа, що діляться на 2 (3 чи будь-яке інше число), вимовляти заборонено. Гравець, який мав назвати це число, плеще в долоні (або виконує якусь іншу дію).

?? Релаксаційна вправа «Муха»

Сядьте зручно, руки вільно лежать на колінах, плечі та голова опущені, очі заплющені. Уявіть, що на ваше обличчя намагається сісти муха. Вона сідає то на ніс, то на ротик, то на лоб, то на очі.

Завдання: не розплющуючи очей, відігнати набридливу муху.
 
28.02.2015-2с1        28.02.2015-1сс1

IV. Підсумок заняття

- Чи сподобалося вам працювати сьогодні?
- Яке завдання було найцікавішим?
- З яким було складно впоратися?
- Дякую вам, діти, за ваші старання.
 
31.01.2015-2с3
 
 
Навчальне видання «Корекційні заняття. 4 клас» / Упоряд.
Муращик Е. М. – К66 Х. : Вид. група «Основа», 2014. – 94,[2]с. –
(Б-ка журн. «Початкове навчання та виховання»; Вип. 11 (131)).