Дроби. Складені задачі, що містять знаходження дробу від числа. Множення багатоцифрових чисел на круглі числа (заняття 10)

Дроби. Складені задачі, що містять знаходження дробу від числа. Множення багатоцифрових чисел на круглі числа (заняття 10)МАТЕМАТИКА.
КОРЕКЦІЙНІ ЗАНЯТТЯ. 4 КЛАС
 
Мета: вправляти учнів у розв'язуванні прикладів і задач на знаходження дробу від числа; формувати обчислювальні навички; розвивати математичне мислення; виховувати зацікавленість, бажання здобувати знання, допомагати іншим.
Обладнання: прямокутники; короткий запис задачі; кольорова крейда.

Хід заняття

І. Організаційний момент
 
Ви почули всі дзвінок,
Він покликав на урок:
Кожен з вас приготувався,
На перерві постарався.
Зараз сядуть всі дівчата,
А за ними — і хлоп'ята.
 
ІІ. Актуалізація опорних знань

1. Усні обчислення

Знайдіть 3/4 від 330,  5/9 від 455,  6/7 від 612.

2. Математичний диктант
 
- Скільки нулів у мільйона? (Шість)
- Запишіть найбільше шестицифрове число. (999 999)
- Запишіть найменше шестицифрове число. (100 000)
- Запишіть наступне число після числа 999. (1000)
- Я замислила два числа. Якщо я їх перемножу, то отримаю нуль, а коли складу, то дістану найбільше тризначне число, записане навпаки. Які саме числа я замислила? (0 і 666)
- Яке число дістанемо, якщо з найменшого чотирицифрового числа прибрати його половину? (500)
- Число 50 000 зменште на 1. (49 999)
- На скільки найменше чотирицифрове число більше за найменше трицифрове число? (1000 - 100 = 900)

3. Гра «Знайди число»

● Усього на столі лежить 60 зошитів. Третина з них — зошити в клітинку. Скільки зошитів у клітинку лежить на столі?
● Довжина стрічки 80 см. Її розрізали навпіл. Якою є довжина половини стрічки?
● Довжина частини мосту 23 м. Якою є довжина мосту?
● Яка частина прямокутника зафарбована?

28.02.2015-1-1др1
III. Основна частина

1. Робота за картками для опитування

28.02.2015-1-1др2

28.02.2015-1-1др3
Відповідь: 60.

2. Завдання для опитування

● Що називають дробом?
● Як називають число над лінією дробу? Що воно показує?
● Як називають число під лінією дробу? Що воно показує?

3. Тестування

1) Яка частина фігури зафарбована?
 
28.02.2015-1-1др4

а) 1/2;  б) 3/8;
в) 4/8;  г) 1/3.

2) Щоб знайти від суми числа 840 і 60, потрібно:

а) 840 : 6;  б) (840 + 60) • 6;  в) (840 + 60) : 6;  г) 840 + 60 : 6.

4. Гра «Влуч у ціль» (змагання між двома командами)
 
28.02.2015-1-1др5

5. Робота над задачею

До магазину завезли 450 кг апельсинів. Першого дня продали п'яту частину апельсинів, а другого — третю частину того, що залишилося. Скільки кілограмів апельсинів продали другого дня?

►► Фізкультхвилинка
 
Рахували, ми, трудились,
І напевно, вже стомились.
Тож давайте для розрядки
Зробим кілька вправ зарядки.

Учитель

Учні

Я малюю зайчики для вас — раз!

Роблять колові рухи руками над головою

Це у нього, бачите, голова — два!

Руки кладуть на голову

Це у нього вуха догори — три!

Підіймають руки вгору до вух

Це стирчить у нього хвостик сірий — чотири!

Повертають тулуб праворуч, ліворуч

Це очиці весело горять — п’ять!

Прикладають руки до очей

Ротик, зубки — хай моркву їсть — шість!

Імітують жування моркви зайцем

Шубка тепла хутряна на нім — сім!

Плещуть у долоні

Ніжки довгі, щоб гасав він лісом — вісім!

Підстрибують на місці


6. Робота в зошитах

1) Обчислити значення виразів.

600 : 3                       278 + 383                    600 – 120 : 3
(200 - 60) • 5             310 – 60 • 3 + 140        90 • 6
140 - 5                      800 : 2                          325 + 56
6356 : 7                     678 : 3                          2007 • 8

2) Знайти частку з поясненням.

244 : 61                              275 : 55

3) Розв'язати задачу.

У мами було 24 грн. Вона купила 4 книжки за однаковою ціною. Скільки коштувала одна книжка?

4) Скласти вирази та знайти їх значення.

1000 – 200                                               у 100 разів
                               збільшити
15 • 4                                                      на 400

►► Хвилинка релаксації

Підведіться, розправте плечі, заплющте на мить очі й подумки намалюйте все, про що я розкажу. Уявіть, що ви знаходитеся посеред степу. Але замість трави, що росла тут раніше, колоситься пшениця, пустунець вітер грається, нахиляючи колоски один до одного, що нібито про щось шепочуться між собою. Усміхаються волошки й сокирки. А сонце не шкодує своїх промінців, гріє землю, зігріває нас, наше серце, нашу душу, і ми відчуваємо, як нам чудово жити на рідній українській землі.

26.02.2015-3c        26.02.2015-3cc1
 
IV. Підсумок заняття

►► Рефлексія

- Якими є ваші враження від заняття?
- Що вам сподобалося найбільше?
- Над чим змусило замислитися наше заняття?
- Чи стануть вам у пригоді знання, здобуті сьогодні?
 
 
 
Навчальне видання «Корекційні заняття. 4 клас» / Упоряд.
Муращик Е. М. – К66 Х. : Вид. група «Основа», 2014. – 94,[2]с. –
(Б-ка журн. «Початкове навчання та виховання»; Вип. 11 (131)).

Коментарі:

blog comments powered by Disqus