Дія множення. Закони множення. Письмове множення багатоцифрових чисел на одноцифрове. Обчислення площі прямокутника (заняття 7)

Дія множення. Закони множення. Письмове множення багатоцифрових чисел на одноцифрове. Обчислення площі прямокутника МАТЕМАТИКА.
КОРЕКЦІЙНІ ЗАНЯТТЯ. 4 КЛАС
 
Мета: систематизувати знання учнів про переставний, сполучний та розподільний закони множення; вправляти учнів у письмовому множенні на одноцифрове число та у розв'язуванні простих і складених задач, пов'язаних з площею прямокутника; розвивати логічне мислення; виховувати бажання вчитися.
Обладнання: геометричні фігури для обчислення площі; картки для усних обчислень.

Хід заняття

І. Організаційний момент
 
Подивіться всі на мене,
Усміхніться мені.
Всі готові до роботи?
Молодці!
 
ІІ. Актуалізація опорних знань

1. Усні обчислення

►► Гра «Ланцюжок»

4 • 5 • 100 • 4 : 10 : 10 + 120 =

4500 : 9 : 500 • 100 : 2 • 8 - 150 =

2. Гра-естафета «Хто швидше?»

850 - 320 970 - 450

640 + 230 220 + 460

81 : 9 + 0 36 : 6 - 0

х + 180 = 600 130 + х = 580

ІІІ. Повідомлення теми та мети заняття

IV. Основна частина

1. Каліграфічна хвилинка

- Запишіть 8 чисел, починаючи з найменшого чотирицифрового числа.

2. Множення багатоцифрових чисел на одноцифрове

4072 • 7                         80 042 • 4

50 028 • 5                      73 500 • 9

70 315 • 8                      23 600 • 6

3. Робота над задачею

Фермери з двох ділянок зібрали по 1057 кг огірків з кожної, а з трьох — по 987 кг помідорів з кожної. Скільки всього кілограмів овочів зібрали фермери?

4. Коментоване знаходження значень виразів

101 058 – 1725 • 6 + 13 963

3 • 19 008 + 27 954 • 6

►► Фізкультхвилинка
 
Діти труднощі долають —
Вчителі допомагають.
Та вже час перепочити,
І зарядку слід зробити.
Один — піднятись, потягнутись,
Два — нагнутись, розігнутись.
Три — в долоні оплески
Головою три кивки.
Чотири — руки розведіть.
П'ять — як пташечки летіть.
На шість — руки опустили.
Сім — за парти тихо сіли.
 
25.02.2015-3с         25.02.2015-3сс
 
5. Розв'язування рівнянь

х : 7 = 23586                       х : 9 = 13427

6. Розв'язування задачі на знаходження площі прямокутника

- Побудуйте прямокутник зі сторонами 3 см і 8 см. Знайдіть його площу і периметр.

7. Самостійна робота

- Парні числа збільште у 9 разів, а непарні — зменште на 9.

30 824                 50 117                18 008                23 005

V. Підсумок заняття

- Які навички вдосконалювали на занятті?
- Що слід зробити для обчислення площі прямокутника?
- Які одиниці вимірювання площі вам відомі?
 
31.01.2015-2с3
 
 
Навчальне видання «Корекційні заняття. 4 клас» / Упоряд.
Муращик Е. М. – К66 Х. : Вид. група «Основа», 2014. – 94,[2]с. –
(Б-ка журн. «Початкове навчання та виховання»; Вип. 11 (131)).

Останні статті

Нові виховні заходи