Нумерація чисел у межах 100МАТЕМАТИКА, 2 КЛАС. ЗАНЯТТЯ 5
 
Мета: закріплювати навички читання, запису чисел 21 - 100; учити складати короткі записи до задач та розв'язувати задачі за коротким записом; розвивати мислення, математичне мовлення; виховувати старанність.
Обладнання: таблиці; м'яч.

Хід заняття

І. Організаційний момент

ІІ. Актуалізація опорних знань

1. Усна лічба

- Назвіть:
? числа від 65 до 80;
? число, що є наступним за числом 15;
? число, що передує числу 85;
? число, що на 1 більше ніж 89;
? «сусідів» числа 60.

2. Задачі з логічним навантаженням

? Скільки років Кості, якщо до його років додати ще 8 і ще 1, то буде 20? (11)
? У мене 3 сини, і в кожного з них сестра. Скільки у мене дітей? (4)
? На полиці стоїть 15 книжок. Якою за порядковим номером буде сьома книжка в ряду, якщо рахувати справа наліво? (9)
? Кавун важить 2 кг та ще стільки ж. Скільки важить його половина? (2 кг)

ІІІ. Робота за таблицями

1. Читання чисел за таблицею.
 

Десятки

Одиниці

4

6

8

7

5

1

 
Завдання за таблицею чисел першої сотні
 

1

11

21

31

41

51

61

71

81

91

2

12

22

32

42

52

62

72

82

92

3

13

23

33

43

53

63

73

83

93

4

14

24

34

44

54

64

74

84

94

5

15

25

35

45

55

65

75

85

95

6

16

26

36

46

56

66

76

86

96

7

17

27

37

47

57

67

77

87

97

8

18

28

38

48

58

68

78

88

98

9

19

29

39

49

59

69

79

89

99

10

20

30

40

50

60

70

80

90

100

 
 - Прочитайте числа третього; п'ятого; десятого; восьмого десятків.
- Назвіть числа, у яких 7 десятків.
- Прочитайте всі числа, у яких число одиниць — 0.

2. Розв'язування задач

1) У бочці було 19 кг меду. Перший покупець купив 6 кг меду і стільки ж купив другий. Скільки кілограмів меду залишилося продати?

2) Знайдіть відповідь за коротким записом задачі.
 

Було

Витратили

Долили

Стало

15 л води

8 л води

7 л води

?

 
3) У трьох сувоях було 80 м тканини. У першому сувої 20 м, у другому — 30 м. Скільки метрів у третьому сувої?

- Складіть короткий запис задачі.
- Оберіть правильний розв'язок задачі.

80 - (20 + 30)                 (80 - 20) + 30                  80 - (30 - 20)

?? Фізкультхвилинка «М'яч по колу»

Учні стоячи тримають руки з відкритими долонями на рівні талії. Завдання: хаотично якомога швидше кидати м'яч одне одному, але не допускати його падіння.

3. Робота в зошиті

1) Яких чисел бракує?
86, ..., ..., 89, ..., ..., ..., ..., 94, 95, ..., ..., ..., ..., 100.

2) Знайдіть правильну відповідь до кожного прикладу.

30 + 1 =                    80                      80 - 60 =                   30
61 - 1 =                     31                      35 - 5 =                     40
70 + 8 =                    60                     20 + 50 =                   20
87 - 7 =                     78                     46 - 6 =                      70

3) Виконайте завдання за зразком.

70 > 40 на 30                             50 > 10 на ...
70 < 90 на ...                             20 < 80 на ...
60 > 30 на ...                             40 < 90 на ...

4) Розв'яжіть задачу.

Оленка зібрала з першої грядки 3 десятки огірків, а з другої – 2 десятки.
Скільки десятків горіхів зірвала Оленка?

5) Складіть і розв'яжіть задачу.

Було — 60 л
Витратили — 20 і 10
Залишилося — ?
Відповідь:

4. Психологічна вправа «Асоціація»

Учасники у колі передають одне одному іграшку, називаючи якомога більше асоціацій до слова здоров'я: успіх; зарядка; спокій тощо.
 
IV. Підсумок заняття

?? Задачі-вірші
 
? Знають діти казочку
Про Червону Шапочку.
До бабусі вона йшла,
Вісім пиріжків несла.
Раптом вовк її зустрів,
Пиріжечків зо п'ять з'їв.
Хто з вас, діти, порахує,
Скільки бабуся покоштує?
 
? Три сестри Ховруня мала,
Що за нею підглядали.
Перша мала одне око,
Друга — два. Що за морока?
А в третьої аж три ока.
Ви б, малята, підказали,
Скільки очок сестри мали?
 
Навчальне видання «КОРЕКЦІЙНІ ЗАНЯТТЯ. 2 КЛАС».
Серія «Бібліотека журналу "Початкове навчання та виховання"»,
випуск 9 (129), Харків, Видавнича група «Основа», 2014