Додавання і віднімання двоцифрових чисел без переходу через десяток. Розв’язування рівнянь. Обернена задачаМАТЕМАТИКА. ЗАНЯТТЯ 1
 
Мета: закріплювати прийоми табличного додавання і віднімання з переходом через десяток; формувати вміння розв'язувати обернені задачі, рівняння; розвивати просторову уяву; виховувати старанність, самостійність у роботі.
Обладнання: схеми задач; м'яч; таблиця для усних обчислень; індивідуальні картки для опитування.
 
Хід заняття

І. Організаційний момент
Стали, учні, всі рівненько
Усміхнулися одне одному гарненько.
Настрій гарний з собою на заняття візьмемо?
Дуже добре. Тоді працювати почнемо.
 
?? Гра «Комплімент»
- Швиденько поверніться, будь ласка, до свого сусіда по парті та скажіть йому комплімент.
Девіз нашого заняття: «Слухай уважно, і ти зрозумієш, як мало ще знаєш».

ІІ. Актуалізація опорних знань

1. Усне опитування
? Назвіть «сусідів» числа 53.
? Назвіть всі числа від 60 до 87.
? Назвіть числа п'ятого десятка.
? Знайдіть суму чисел 30 і 30 та зменште її на 20.

2. Гра «Придумай приклад»
Учитель називає число, а учні складають приклад так, щоб сума дібраних ними чисел дорівнювала числу, що назвав учитель.

3. Гра-змагання «Хто швидше?»
Учнів класу об'єднано у дві команди. Представники кожної команди по черзі розв'язують приклади біля дошки. Перемагає команда, яка швидше впорається із завданням.

10.12.2014-1-1н
ІІІ. Робота над темою заняття

1. «Мозкова атака»
- Як називають числа при додаванні? відніманні? множенні? діленні?

2. Робота за індивідуальними картками біля дошки
 
Картка 1
Перевірити додавання відніманням.
27 + 23 = 50
25 + 53 = 78

Картка 2
Довжина відрізка АВ — 12 см, а відрізка МN — 18 см.
На скільки сантиметрів другий відрізок довший за перший?

Картка 3
Обчислити.
15 - 8 + 23
66 - (87 - 36)

Картка 4
52 + х = 87
х + 19 = 79
 
Вправно ви рахуєте,
Швидко ви міркуєте.
Уважно слухаєте всі,
Бо знання потрібні всім
Ми з вами гарно потрудились
І, мабуть, трохи притомились.
Тепер настав час відпочинку —
Проведемо фізкультхвилинку.
 
?? Фізкультхвилинка
 
Щось не хочеться сидіти,
Треба трішки відпочити
Руки вгору, руки вниз,
На сусіда подивись.
Руки вгору, руки в боки
І зроби чотири кроки.
Раз, два, три, чотири —
Руки вгору підніміть
І спокійно опустіть.
Плесніть, діти, кілька раз —
Раз, два, три, чотири.
За роботу, все гаразд.
 
3. Робота в зошитах

1) Математичний диктант.
? Запишіть число, у якому:
- 7 десятків і 4 одиниці;
- 2 десятки і 9 одиниць.
? Запишіть:
- найбільше двоцифрове число;
- найменше двоцифрове число.
? Запишіть число, що:
- передує 80;
- є наступним за 29.
? Запишіть число 69 у вигляді розрядних доданків.
? Запишіть «сусідів» числа 67.

2) Обчисліть.
48 – 24                   88 - (6 + 8)
61 + 26                  60 - (12 - 9)
60 – 6                    100 – 9 – 10 + 11
81 – 8                    21 + 21 + 21 + 21
54 – 33                  66 - (6 + 8)
32 + 56                  50 - (11 - 8)
70 – 7                    100 – 5 – 6 - 7
90 – 9                    12 + 12 + 12 + 12

3) Розв'яжіть рівняння,
х - 5 = 30
х + 4 = 9
42 + х = 82
10 - х = 3

4) Розв'яжіть задачу.
Петрик до обіду прочитав 41 сторінку книжки, а після обіду — на 6 сторінок більше. Скільки за день Петрик прочитав сторінок?

5) Складіть та розв'яжіть обернену задачу.

6) Робота з геометричним матеріалом.
Накресліть відрізок завдовжки 8 см. Він довший ніж другий на 2 см. Знайдіть довжину другого відрізка і накресліть його.

?? Психологічна вправа «Асоціація»
Учні утворюють коло. Передають одне одному м'яч, називаючи якомога більше асоціацій до слова математика.
Наприклад: додавання, сума, відрізок...

IV. Підсумок заняття

- Що вам найбільше сподобалося на занятті?
- Про що розповісте батькам удома?
- Дякую! Ви всі старанно працювали сьогодні!
 
 
Навчальне видання «КОРЕКЦІЙНІ ЗАНЯТТЯ. 3 КЛАС».
Серія «Бібліотека журналу "Початкове навчання та виховання"»,
випуск 10 (130), Харків, Видавнича група «Основа», 2014