КОПІЮВАННЯ І ПЕРЕМІЩЕННЯ ФАЙЛІВ

Мета: створити сприятливі умови для закріплення знань учнів з операційної системи; поглибити знання з комп'ютерної техніки

Тип уроку: комбінований

Хід уроку

І.Активізація

Гра "Правда-неправда"
- Чи можна жити без ПК?
- Чи шкодить здоров'ю ПК?
- Ти повинен знати все про ПК?
- ПК розумніший за людину?

ІІ.Мотивація

Комп'ютер - це машина, але машини бувають разниє: механічні, електричні і електронні!
"Вантажівка привезла дрова" - вантажівка виконує механічну роботу.
"Пилосос збирає пил" - пилосос виконує електричну роботу: щоб зібрати пил, його моторчик харчується електроенергією.
"Телевізор показує телепередачі" - телевізор приймає сигнали за допомогою антени, обробляє їх і виводить результат на екрані.
Комп'ютер дуже схожий саме на телевізор, це теж електронна машина. Але комп'ютер уміє не тільки приймати і показувати інформацію, але і обробляти її і зберігати.

ІІІ.Вивчення нового матеріалу

Людина може сприймати не тільки звуки. У людей п'ять органів чуття. Це:

ЗІР - За допомогою очей ми знаємо, що небо синіше, а трава зелена.

СЛУХ - Вухами ми чуємо голос мами і спів птахів.

ДОТИК - Погладивши кошеняти, ми дізнаємося, що він пухнастий і м'який.

НЮХ - Наш помічник ніс, він допомагає відрізнити запах троянди від запаху ліків.

СМАК - язик дасть сигнал, що лимон кислий, а варення солодке.

Ці органи постійно знаходяться в роботі. Вся інформація від них поступає в мозок людини у вигляді сигналів. Мозок їх обробляє і ухвалює рішення: виконувати (проспівати куплет з пісні) або запам'ятовувати (запам'ятати мелодію і слова пісні).

Сучасні комп'ютери можуть працювати з П'ЯТЬМА ВИДАМИ ІНФОРМАЦІЇ:
- числовою інформацією (числа);
- текстовою інформацією (букви, слова, пропозиції, тексти);
- графічною інформацією (картинки, малюнки, креслення);
- звуковою інформацією (музика, мова, звуки);
- відеоінформацією (відеофільми, мультфільми, кінофільми).

Все ці п'ять видів інформації разом називають, одним словом МУЛЬТИМЕДІА.

Файли
Файли - це «зошити» для даних.
Ми знаємо, як за допомогою байтів комп'ютер зберігає дані різних видів: числові, текстові, графічні, звукові і відео. А недавно ми дізналися ще, що програми, які служать для обробки цих даних, теж записуються такими ж байтами. Людина б заплуталася в морі байтів, а комп'ютер - ні. Але як він це робить? Давайте подивимося на себе.
Учні в школі пишуть в зошитах. У них можуть бути зошити по російській мові, літературі, історії, математиці і ще багато інших товстих і тонких зошитів. У всіх цих зошитах можна писати одні і ті ж букви і цифри. Збираючи портфель, школяр бере тільки ті зошити, які потрібні йому сьогодні.

Комп'ютер поступає так само. Для кожного набору даних він відводить свій «зошит». Цей «зошит» називається ФАЙЛОМ. Якщо у файлі записаний текст, то це текстовий файл, якщо музика - звуковий файл і так далі.

Типи файлів

Як комп'ютер розбирається, які файли текстові, які графічні? Зазвичай, найменування файлу не просте, а складається з двох елементів - ІМ'Я і РОЗШИРЕННЯ. Це як «ім'я» і «прізвище» у людини.

Перший елемент ІМ'Я, як ми вже знаємо, придумує чоловік, коли запам'ятовує файл на магнітний диск. Другий елемент РОЗШИРЕННЯ позначає тип файлу (текстовий, графічний або звуковий) і його або привласнює комп'ютер автоматично, або пропонують ті програми, за допомогою яких дані створювалися.

Між ІМ'ЯМ і РОЗШИРЕННЯМ файлу повинна стояти крапка. Наприклад, LETTER.TXT - текстовий файл з ім'ям LETTER.

Каталоги
КАТАЛОГИ - це теки для файлів. Давайте, на прикладі порталу VKIDS.RU, подивимося, для чого потрібні каталоги. Часто оновлюються розділи, з'являються нові уроки, ігри і конкурси. Якби вони були звалені все в одну купу, то для того, щоб знайти потрібну сторіночку, вам би довелося витратити багато часу. Рішення цього питання вже не нове, люди давно знайшли відповідь.

Якщо на магнітному диску комп'ютера зробити спеціальні розділи - КАТАЛОГИ, то кожен такий КАТАЛОГ може служити текою для зберігання файлів.
При необхідності, теки-каталоги можна вкладати в інші теки.

IV.Закріплення

1. Питання
- Як ти думаєш, яким з органів чуття ти сприймаєш ці предмети?
- Знайдіть дані, які створені або введені в комп'ютер без участі людини?
- Як ти думаєш, до якого виду інформації, що обробляється комп'ютером, відносяться ці предмети?

2. Робота на комп'ютері.
Відкрийте «Мій комп'ютер»; Закрийте «Мій комп'ютер».
Відкрийте Paint; Закрийте Paint.
Відкрийте «Диск С»; Закрийте «Диск С».

3. Позначте на малюнку будову ПК, (дод. 1)

4. Створіть папку та дайте їй назву "Практична робота".

5. Знайдіть Internet Explorer на робочому столі.

V.Домашнє завдання

Вивчити конспект

Додаток 1

Позначте навпроти слова відповідне число

Відповідь:
Екран_______
Диковід_______
Кабель_______
Системний блок_______
Монітор_______
Привід для компакт диска_______
Мишка_______
Номерна клавіатура_______
Принтер_______
Сканер_______
Клавіатура_______