Режим дня. (Цикл уроків курсу «Основи здоров’я» у 2-му класі). Урок 2ФОРМУВАННЯ ЗДОРОВ'ЯЗБЕРЕЖУВАЛЬНОЇ
КОМПЕТЕНТНОСТІ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ.
НАВЧАЛЬНИЙ НАПРЯМ
 
Мета: продовжити формувати в учнів уявлення про режим дня, його вплив на збереження і зміцнення здоров'я; учити дітей самостійно складати розпорядок дня, організовувати свою працю і відпочинок; розвивати мислення, творчі здібності; формувати комунікативну, соціальну, інформаційну компетентності; виховувати відповідальність, прагнення зберегти своє здоров'я.

Обладнання: ілюстрований матеріал; таблиця; динамічна таблиця; додаткова інформація до уроку.

Тип уроку: урок-презентація.

Хід уроку

І. Мотивація навчальної діяльності
 
Поглянь,дитино,все довкола
Так щиро посміхається тобі:
І сонце, й небо, ліс і поле —
Ти теж у відповідь їм посміхнись
І привітайся з днем чудовим.
 
?? Вправа «Очікування»

- Продовжте речення: «Цей урок навчить мене...»

Діти називають очікування, а учитель прикріплює відповіді на промінчики.

?? Гра «Міцне здоров'я»

Технологія «Мозковий штурм».

- Існують певні правила, яких повинна дотримувати людина, щоб бути здоровою. Здоровий спосіб життя — це корисні звички.
- Які корисні звички вам відомі?
- Деякі правила написані на аркушах. Допоможіть їх прикріпити на наш будиночок.

? Прокидайся щодня об одній і тій самій годині.
? Чисть зуби двічі на день.
? Регулярно вживай їжу.
? Мий руки після туалету.
? Регулярно виконуй фізичні вправи.
? Активно відпочивай.
? Будь увічливим.
? Частіше посміхайся.
? Не будь жадібним і заздрісним.
? Говори ввічливі слова.

19.03.2015-1-1рд
Учитель прикріплює аркуші із висловами на будиночку, цеглинами у якому є аркуші з правилами.

ІІ. Повідомлення теми та очікуваних результатів уроку

- Вам уже відомо, що потрібно людині для збереження її здоров'я. Сьогодні ми поговоримо про вплив режиму дня на здоров'я. Пропоную вам об'єднатися у групи за допомогою різнокольорових карток. З одного боку картки — тільки колір, а з іншого — частина якогось малюнка. Коли ви об'єднаєтеся за кольором, утворіть за допомогою ваших карток малюнок. У такий спосіб утвориться три групи. Але перш ніж ми будемо працювати в групах, згадаймо правила.

?? Правила

1) Обрати перед початком роботи головного групи.
2) Уважно читати завдання.
3) Говорити по черзі, не перебивати одне одного.
4) Презентувати роботу.
5) Дотримувати правила «підведеної руки».
6) Працювати так, щоб не заважати іншим.

Діти складають малюнки та об'єднуються в групи.

ІІІ. Інтерактивна вправа

1. Бесіда

- Як ви розумієте слово режим?
- Чи складно вам виконувати розпорядок дня?
- Слово режим походить із французької, у перекладі означає «управління». Поговоримо про управління собою. Режим дня — це правильне чергування праці й відпочинку. Кожна людина, незважаючи на свої бажання, повинна виконувати його.

19.03.2015-2с          19.03.2015-2сс
 
Якщо я чітко дотримуюся режиму дня, то:

? все виконую вчасно;
? завжди запізнююся;
? устигаю багато чого зробити;
? почуваюся бадьорим і веселим;
? ходжу похмурий і втомлений.

2. Робота в групах

Діти розташовують малюнки із серії «Режим дня» відповідно до свого «Режиму дня» та обґрунтовують свій вибір.

1-ша група

Створити проект режиму дня другокласника.

19.03.2015-1-2рд
2-га група

Використовуючи малюнки, обрати той, що більше підходить для позбавлення втоми. Скласти і показати ці вправи.

19.03.2015-1-3рд
3-тя групи

Скласти повідомлення «Чи потрібний спорт людині?».

3. Звіт груп

1-ша група. Презентація «Режим дня».

Висновок. Для того щоб бути здоровим, слід дотримувати режиму дня.

2-га група. Вправи для позбавлення втоми.
 
Нумо дівчата, всі веселіше
Ми починаєм танець простіший,
І для початку і для порядку
Зробимо разом ми фіззарядку.
Один,два, три,чотири!
Руки на плечі разом кладем вправо,
Поглянем і вліво також,
Так як на хвилях по морю гойдає,
Вітер морський нас всіх обвіває.
Один, два, три!
 
3-тя група. Повідомлення.

Спортом слід займатися для того, щоб тіло перебувало в русі. Рух необхідний для нормального життя людського організму. Завдяки руху людина розвивається фізично, стає сильнішою. Після навчання найкращим відпочинком для нас будуть заняття спортом, рухливі ігри, плавання, катання на велосипеді, самокаті, роликових ковзанах, взимку — на санчатах, фізична праця на свіжому повітрі. Слід пам'ятати й те, що зростати здоровими і сильними нам допоможуть уроки фізкультури, заняття у спортивних секціях.

4. Робота за підручником

- Розгляньте малюнки на с. 12.
- Чи дотримують діти розпорядку дня?
- Під час навчання в школі рухова активність зменшується, адже більшу частину часу ви проводите, за партами. Проте значно збільшується навантаження на хребет, м'язи. Це призводить до швидкого стомлювання.
- Назвіть ознаки втоми.

5. Робота в зошиті

У дітей — картки із зображенням годинника. їм необхідно пояснити, чому вони так вирішили.

1-ша група. Встановити зв'язок між словами та дібрати відповідні.
 

МИЛО

зуби

волосся

нігті

хустка

люстерко

вода

щітка

гребінець

ніс

ножиці

обличчя

 
Висновок. Щоб бути здоровим, необхідно дотримувати правил особистої гігієни: щоранку вмивайся, чисть зуби, мий вуха та шию; завжди мий руки перед їжею; коротко зістригай нігті; тримай у порядку своє волосся; користуйся носовою хусточкою.

2-га група. Пояснити, о котрій годині виконуєте ці дії.
 
19.03.2015-1-4рд

6. Творче завдання

Створити портрет людини: втомленої; яка займається спортом; веселої.

IV. Підсумок уроку. Рефлексія

1. Бесіда

- Чи корисно для здоров'я все робити в установленому порядку?
- Розкажіть про ваш розпорядок дня.
- Що необхідно робити вранці? удень? увечері?
- Коли ви найбільше втомлюєтеся?

Як полюбляєте відпочивати?

2. Вправа «Очікування»

- Чи справдилися ваші очікування? Якщо так, то домалюйте промінчики.
- На цьому наш урок завершено. Бажаю вам міцного здоров'я, щастя. Поверніться одне до одного обличчям. Скажіть сусідові комплімент, посміхніться!
 
31.01.2015-2с3
 
 
Навчальне видання «Формування здоров'язбережувальної
компетентності молодших школярів» / Упоряд. Божко О. В. –
Х. : Вид. група «Основа», 2014. – 141,[3] с. – (Б-ка журн.
«Початкове навчання та виховання»; Вип. 1 (121)).