Визначено результати ЗНО з української мови і літературиУкраїнським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього оцінювання з української мови і літератури, що відбулося 24 квітня.
 
Учасники ЗНО з української мови і літератури у 2015 році мали можливість скласти тести базового або поглибленого рівнів, виходячи з вступних вимог вищих навчальних закладів.
 
Зміст сертифікаційних робіт ЗНО був визначений на основі програми зовнішнього незалежного оцінювання з української мови і літератури.
 
Сертифікаційна робота базового рівня з української мови і літератури містила 58 завдань, за правильне виконання яких учасник мав можливість отримати 104 тестових бали. Робота поглибленого рівня містила 74 завдання, за правильне виконання яких можна було отримати 136 тестових балів.

Оголошення результатів ЗНО перенесено на 13 травняДата оголошення результатів зовнішнього незалежного оцінювання з української мови і літератури перенесена на 13 травня 2015 року. Про це повідомляє прес-служба Українського центру оцінювання якості освіти.
 
Рішення про перенесення дати оголошення результатів ухвалено у зв'язку із прийнятим експертною комісією рішенням про зміну розрахунку порогового бала, що унеможливило одночасну публікацію таблиці відповідності тестових балів рейтинговій оцінці за шкалою 100 - 200 балів за виконання тесту з української мови і літератури.
 
В УЦОЯО нагадують, що за результатами статистично-математичних розрахунків Українським центром оцінювання якості освіти було запропоновано членам комісії встановити пороговий бал, що відповідає 25-ти тестовим балам. У цьому разі його б не подолали 13,3 % учасників зовнішнього незалежного оцінювання. Однак члени експертної комісії після обговорення прийняли рішення знизити пороговий бал до 22-ох тестових балів, що дасть можливість його подолати 91,6 % учасників зовнішнього незалежного оцінювання.

Поріг тесту ЗНО з української мови склав 22 тестових бали12 травня експертна комісія Українського центру оцінювання якості освіти встановила поріг "склав/не склав" для зовнішнього незалежного оцінювання (http://osvita.ua/test/) з української мови і літератури, який у 2015 році дорівнюватиме 22 тестовим балам. Відповідне рішення комісії було прийняте під час засідання, що відбулося у Міністерстві освіти і науки.
 
Усі учасники тестування, результат яких є вищим за визначений поріг, братимуть участь у подальших тестах зовнішнього незалежного оцінювання та матимуть можливість взяти участь у цьогорічній вступній кампанії до вищих навчальних закладів (http://osvita.ua/vnz/guide/).
 
13 травня будуть оголошені результати, отримані учасниками зовнішнього незалежного оцінювання з української мови і літератури та ухвалені таблиці відповідності тестових балів рейтинговій оцінці за шкалою 100 - 200 балів за виконання тесту з української мови і літератури.

Завдання тесту ЗНО №№ 29-31 будуть оцінені в 1 балУсім учасникам зовнішнього незалежного оцінювання з української мови і літератури буде зараховано 1 (один) бал за виконання завдань № 29, 31, 32 тесту. Завдання № 30 та № 33 будуть оцінені за відповідями, визначеними фаховою предметною комісією з української мови.
 
Про це йдеться у повідомленні УЦОЯО за результатами засідання фахової предметної комісії з української мови та апеляційної комісії Українського центру оцінювання якості освіти, що відбулося у п'ятницю 8 травня.
 
У Центрі зазначають, що всі експерти-члени фахової предметної комісії повторно підтвердили правильність відповідей до всіх завдань тесту з української мови, які були ухвалені на засіданні комісії 24 квітня 2015 року. Також вони ухвалили рішення вважати інші варіанти відповідей до завдань №29-33, що їх дали учасники зовнішнього незалежного оцінювання, неправильними, "оскільки вони не випливають зі змісту тексту Г. Пагутяк "Маленький шлях – не для людей...".

Підготовка до тесту: ЗНО онлайн з фізикиЗ метою дистанційної підготовки до складання тесту зовнішнього незалежного оцінювання з фізики учасники тестування мають можливість скористатися відповідним сервісом онлайн підготовки до ЗНО з фізики (http://zno.osvita.ua/physics/), в якому містяться завдання, що були запропоновані для виконання абітурієнтам під час основних сесій ЗНО, а також варіанти тестів, що пропонувались абітурієнтам під час пробного тестування у попередніх роках.
 
Під кожним завданням з фізики ви знайдете посилання на опис правильного виконання завдання та схему його оцінювання.
 
Спосіб виконання всіх завдань у запропонованих тестах ЗНО онлайн з фізики максимально наближений до реального тесту, а форма відповіді відповідає виду, що пропонується абітурієнтам у бланку відповідей під час проходження реальних тестів ЗНО.

Визначте свій тестовий бал з української мовиСкористувавшись сервісом сайту ЗНО онлайн (http://zno.osvita.ua/ukrainian/143/) учасники тестування з української мови і літератури, що відбулося 24 квітня 2015 року, можуть обчислити свій тестовий бал, отриманий за виконання завдань тесту.
 
Для цього учасникам ЗНО необхідно скористатися онлайн формою тесту та заповнити варіанти відповідей, які вони надали під час виконання тесту з української мови і літератури.
 
Сервіс надає можливість визначити власний тестовий бал за виконання завдань закритої форми. Зазначимо, що виконання завдання відкритої форми оцінюватиметься екзаменаторами.
 
Сайт ЗНО онлайн використовує офіційні відповіді на тест зовнішнього незалежного оцінювання, опубліковані Українським центром оцінювання якості освіти 25 квітня 2015 року.

Як визначатимуть пороговий бал ЗНО у 2015 роціРоз'яснення Українського центру оцінювання якості освіти щодо нової технології визначення результатів зовнішнього незалежного оцінювання та встановлення порогового бала "склав/не склав".
 
Починаючи із 2008 року, результати зовнішнього незалежного оцінювання (http://osvita.ua/test/) навчальних досягнень випускників загальноосвітніх навчальних закладів за рейтинговою шкалою 100-200 балів визначалися шляхом використання еквіпроцентильного перетворення первинних балів. Оскільки всі учасники зовнішнього оцінювання отримували позитивні результати, то для участі в конкурсі для вступу до вищих навчальних закладів допускалися абітурієнти, які отримали не менше 140 балів із профільних дисциплін і не менше 124 балів з інших предметів.
 
На етапі запровадження зовнішнього незалежного оцінювання таке рішення було оптимальним, виваженим і відповідало завданням, котрі ставилися перед цією системою. Однак подібна технологія визначення результатів зовнішнього оцінювання не відповідає в повному обсязі науковим засадам освітніх вимірювань, не дає можливості забезпечити якісніший відбір абітурієнтів, суперечить міжнародній практиці проведення зовнішніх іспитів.

"Маленький шлях – не для людей": коментарі до тестуКоментарі й правильні відповіді до завдань тесту зовнішнього незалежного оцінювання з української мови і літератури №№ 29-33 до тексту «Маленький шлях – не для людей» надані доктором філологічних наук, професором Ломакович С.В. та кандидатом філологічних наук, доцентом Терещенко В.М.
 
Перш ніж подати відповіді на завдання до тексту «Маленький шлях – не для людей» й обґрунтувати, чому саме ці відповіді є правильними, звернемо увагу на кілька важливих моментів, які варто розуміти кожному, хто прагне фахово (!) робити висновки про якість тестових завдань до текстів.
 
1. Випускник загальноосвітньої школи – потенційний студент, якому завтра необхідно буде працювати зі складними текстами, сприймати, аналізувати й переосмислювати значні масиви різнорідної інформації. Якщо учень на кінець 11 класу не сформував стійких навичок читання й аналізу, то він не зможе в майбутньому успішно засвоювати професійну програму вишу. Тому оцінювання вміння майбутнього абітурієнта читати й аналізувати різні за своєю специфікою тексти – одне з важливих завдань тесту з української мови та літератури.
 
Текст «Маленький шлях – не для людей» – ідеальний для того, щоб побачити рівень сформованості читацької компетентності випускника.

Онлайн-тест пробного ЗНО-2015 з біологіїНа сайті ЗНО онлайн розміщено тест пробного зовнішнього незалежного оцінювання 2015 року з біології: http://zno.osvita.ua/biology/145/.
 
Завдяки цьому онлайн-тестуванню всі майбутні учасники ЗНО можуть безкоштовно пройти тест, що був запропонований для виконання учасникам пробного ЗНО у березні 2015 року.
 
Спосіб виконання всіх завдань у запропонованому тесті максимально наближений до реального тесту, а форма відповіді відповідає виду, що пропонується абітурієнтам у бланку відповідей під час проходження реальних тестів ЗНО.

Сторінка 1 із 20


© Українська педагогіка