Нещодавно довідково-іміджеве видання «Винахідники України – еліта держави. Винаходи та іновації» видрукувало статтю про доктора технічних наук, професора Вінницького національного технічного університету, завідувача кафедри технології підвищення зносостійкості Валерія Савуляка.
 
Так відзначено багаторічну плідну і результативну науково-винахідницьку діяльність видатного вінницького науковця, чиї розробки високо поціновуються фахівцями як в Україні, так і за кордоном.
 
Валерій Іванович є випускником нашого університету – свого часу з відзнакою закінчив ВНЗ. Стартувавши в alma-mater з посади асистента, виріс до знаного в Україні вченого.
 
Професор Савуляк створив у ВНТУ наукову школу із дослідження матеріалознавства функціональних покриттів та їх застосування для зміцнення і відновлення на основі використання зварювання та споріднених технологій. У своїй науковій школі підготував 4 кандидати технічних наук. Нині під його керівництвом над кандидатськими дисертаціями працюють 9 юних науковців та троє здобувачів наукових ступенів доктора технічних наук.

20 березня Україна підписала угоду з Європейським Союзом про участь в рамковій програмі ЄС з наукових досліджень та інновацій "Горизонт 2020". Набуття Україною статусу асоційованого члена у цій програмі було одним із завдань, які стояли перед Міністерством освіти і науки на 2015 рік.
 
Процес переговорів та погоджень був нелегким і довгим. Часто спілкування з Європейською Комісією давалось значно легше, аніж з українськими "заінтересованими сторонами". Інші міністерства та відомства не завжди розуміли важливість участі України у програмі. Підписання угоди є результатом десятка відео-конференцій, довгих годин перемовин та численних міжвідомчих листувань. Але врешті перемогла ідея і політична воля обох сторін.
 
Чому ця програма така важлива для України?
 
Що це таке?
 
«Горизонт 2020» є рамковою програмою ЄС з досліджень та інновацій з загальним фондом близько 80 млрд євро.

Сформовано склад Комітету ВР з питань науки і освітиВерховна Рада України прийняла Постанову "Про обрання голів, перших заступників, заступників голів, секретарів, членів комітетів Верховної Ради України восьмого скликання". За відповідну постанову проголосувало 249 народних депутатів.
 
Парламентський комітет з питань науки і освіти очікувано очолила народний депутат України від фракції Політичної партії "Народний фронт" Лілія Гриневич. Усього до комітету обрано 7 народних депутатів.
 
Першим заступником голови комітету обрано депутата від фракції БПП Олександр Співаковський.
 
Функції заступника голови комітету виконуватимуть Іван Кириленко (Батьківщина) та Олексій Скрипник (Самопоміч).
 
Місце секретаря комітету зайняв Михайло Поплавський (депутатська група "Воля народу").

kmbs - краща бізнес-школа року в УкраїніБізнес-школою 2014 року, за версією "Вибір року" в Україні, стала Києво-Могилянська Бізнес Школа. Міжнародний фестиваль-конкурс "Вибір року" в Україні працює з 2001 року. Це загальнонаціональний щорічний проект, що займається визначенням і подальшою популяризацією найбільш якісних і відомих товарів і послуг у різних товарних категоріях на українському ринку.
 
Основна мета проекту - комплексна оцінка якості і популярності конкретного товару або послуги серед споживачів і експертів-професіоналів з метою вибору-встановлення лідерів року в кожній номінації.
 
Методика вибору переможця ґрунтується на підсумку результатів маркетингового дослідження, проведеного міжнародною компанією TNS-Україна та підтвердженого аудиторською компанією Deloitte.

Присуджено Державні премії України в галузі науки і техніки 2013 рокуПрезидент України Петро Порошенко підписав Указ № 675/2014 від 23 серпня 2014 року «Про присудження Державних премій України в галузі науки і техніки 2013 року».
 
Державні премії присуджені на підставі подання Комітету з Державних премій України в галузі науки і техніки.
 
Премії присуджено освітянам та науковцям за цикл наукових праць "Закономірності хвиле-вихрових процесів у суцільному середовищі"; цикл наукових праць "Нелінійні хвилі та солітони у фізиці конденсованого середовища"; цикл наукових праць "Наукові засади створення нових елементоорганічних сполук і матеріалів на їх основі"; роботу "Підвищення ресурсу гірничо-металургійного обладнання на основі інноваційних технологій інженерії поверхні";

13-річний українець потрапив до фіналу конкурсу GoogleДо фіналу конкурсу наукових проектів серед молоді Google Science Fair потрапив український школяр - 13-річний Марк Дробнич з Ужгорода, учень хіміко-біологічного класу Ужгородської гімназії. Про це повідомляє AIN.UA.
 
Проект Марка «Шкільний презентаційний мікроскоп з дистанційним керуванням» потрапив до числа 15 проектів з усього світу, які журі відібрали для фіналу.
 
Свою версію мікроскопа він побудував за допомогою наборів LEGO Technik і LEGO Mindstorm Ev3. За словами Марка, його завжди захоплював навколишній світ та конструктори (перший йому подарували на три роки). «Одного разу, відпочиваючи на канікулах, я набрав у ставку води і вирішив заглянути в «цей прихований світ». Мікроскопа у мене не було, але я в інтернеті побачив як можна зробити мікроскоп зі звичайної веб-камери», - розповідає він.
 
За допомогою створеного Марком мікроскопа можна розглядати об'єкти аж до бактерій. Зображення передається на екран комп'ютера, а управляється мікроскоп за допомогою Android-додатка.

Дніпродзержинський центр підготовки та перепідготовки робітничих кадрів будівництва та автотранспортуСвою діяльність заклад розпочав як школа фабрично-заводського навчання №7. Протягом існування навчальний заклад неодноразово реорганізовувався: будівельна школа № 2, будівельне училище № 2, міське професійно-технічне училище № 24, а з 1 липня 2007 року – це Дніпродзержинський центр підготовки та перепідготовки робітничих кадрів будівництва та автотранспорту.
 
Колектив педагогічних працівників навчального закладу знаходиться в постійному пошуку всього нового в будівництві. Сучасне виробництво – це нові матеріали та інноваційні технології. Для їх опанування на базі закладу створено регіональні навчально-практичні будівельні центри компаній «Хенкель Баутехнік Україна», «Ceresit» та «Knauf».

Одесит Михайло Рашковецький – срібний переможець Міжнародної олімпіади з фізикиЗавершилася Міжнародна олімпіада з фізики, що проходила в м. Астана (Казахстан). Учень Рішельєвського ліцею Одеси Рашковецький Михайло став її срібним переможцем.
 
У склад національної збірної команди України, крім юного одесита-генія, увійшли ще чотири співвітчизники, які об'єднались для досягнення спільної цілі – гідно захистити інтелектуальну честь України на світовому рівні.

Сьогодні військовий госпіталь, в який прибувають поранені військовослужбовці із зони АТО з ураженнями середньої важкості, працює в посиленому режимі. Як зазначив начальник госпіталю Андрій Рильський, більшість всіх уражень в ході бойових дій, що відбуваються на Сході держави, складають саме травматичні ушкодження, переломи кінцівок: «Тому ультрафіолетові камери та бактерицидні опромінювачі, передані сьогодні університетом, допоможуть працювати більш ефективно та оперативно. У медицині дрібниць не буває, все, що нам передають для лікування поранених, є цінним, необхідним і своєчасним. До нас приїздять фахівці з Києва, Вінниці для надання допомоги пораненим, ми підготували документи на розширення госпіталю, тож заклад стане потужнішим», - наголосив Андрій Семенович.
 
Придбані університетом три ультрафіолетові камери для зберігання медичного стерильного інструмента, бактерицидні опромінювачі для стерилізації перев'язувального матеріалу, хірургічні шовні матеріали та найнеобхідніші медикаменти для лікування військових, які прибули із зони АТО, були передані до хірургічного відділення шпиталю.

У грудні відбудеться сесія Європейського молодіжного парламенту – Україна
Міністерство освіти і науки повідомляє, що Міжнародною молодіжною громадською організацією «Європейський молодіжний парламент – Україна» під патронатом Посольства Французької Республіки в Україні у рамках освітньої кампанії «Сильніші разом» у Києві 4–7 грудня 2014 року заплановане проведення Франкомовної регіональної сесії ЄМП – Україна, на якій студенти матимуть нагоду обговорити питання розвитку громадянського суспільства та дотримання прав людини в Україні та Європі (лист МОН від 16.07.2014 № 1/9-361).
 
Європейський молодіжний парламент – це освітній проект, який об'єднує 38 національних осередків у країнах Європи. Метою його діяльності є підвищення рівня обізнаності молоді з питань європейської інтеграції та отримання відповідного навчального досвіду.

Сторінка 1 із 17


© Українська педагогіка