У Лондоні завершилася BETT 2015 – британська виставка освітніх технологій і тренінгів, яка за час свого тридцятилітнього існування перетворилася на головну світову виставку інноваційних тенденцій та ярмарок найновіших технологій для використання в освіті. За чотири дні різноманітних заходів відвідувачі виставки, лідери освіти, очільники передових шкіл планети змогли познайомитися з останніми досягненнями провідних технологічних компаній та їхніми інноваційними рішеннями для кращого, цікавішого й ефективнішого навчання.
 
Серед презентацій нових ІТ-розробок для освітньої сфери варто відзначити лекцію «Роль технології в освітніх перетвореннях», з якою виступив Ентоні Сальсіто – відомий освітянам планети завдяки щоденному блоґу «Edventures», що публікується в освітній мережі educatornetwork.com . Однією з головних новин його виступу став анонс інтеграції Office 365 і Moodle. Така об'єднана робота програмного забезпечення й хмарних сервісів Microsoft, що використовуються щоденно мільйонами освітян і студентів, разом із популярною відкритою освітньою платформою Moodle надасть освіті нові можливості.
 
Першу версію інтеграційного проекту представили учасникам лондонської освітньої виставки Джейсон Коул, президент компанії «Remote-Learner», і Дуґ Магаґ, технічний директор компанії «MS Open Tech». На спільній презентації під назвою «Moodle і Microsoft: разом краще» Джейсон Коул зазначив: «Ми раді співпрацювати з командою Microsoft задля інтеграції Moodle та Office 365. Створенням спеціального набору плаґінів Office 365 для Moodle, компанія Microsoft демонструє свою прихильність до використання відкритих програмних і освітніх продуктів».

Співробітників кримських шкіл попереджають про те, що обіцяного раніше підвищення зарплат чекати не варто, більше того, планується урізати надбавки та премії.
 
Про це кореспонденту Крим.Реаліі розповіли співробітники однієї з шкіл півострова, які побажали не називати свої імена, щоб уникнути подальших репресій.
 
"Наприклад, якщо вчитель зі стажем 20 років і повною ставкою отримував у сільській школі в районі 15-18 тисяч рублів, то тепер їм виплачуватимуть голий оклад, без премій і всіляких бонусів. А це близько 5 тисяч рублів. Тобто, зарплата зменшилася в 3 рази, а ціни зросли як мінімум в 3-4", - розповіла одна зі співробітниць школи.
 
Більше того, кримські вчителі стверджують, що в багатьох школах півострова досі не отримали зарплату за грудень минулого року. Грудневі виплати обмежили поки лише авансом.

 
ООН: озоновый слой атмосферы Земли демонстрирует первые признаки восстановленияПо прогнозам специалистов, к середине нынешнего века озоновый слой может достичь уровня 1980 года.
 
Озоновый слой, защищающий Землю от губительного ультрафиолетового излучения, "демонстрирует первые признаки восстановления". Такой вывод содержится в опубликованном в Женеве докладе Всемирной метеорологической организации и Программы ООН по окружающей среде.

Исследование, в котором участвовали около 300 ученых из 36 стран, включая Россию, показало, что принимаемые мировым сообществом меры по снижению выбросов в атмосферу гидрохлорфторкарбонов и других разрушающих озон веществ, приносят результат. По прогнозам специалистов, если так пойдет и дальше, то к середине нынешнего века озоновый слой достигнет уровня 1980 года, который взят за "точку отсчета". Период после 1980 года характеризовался быстрым уменьшением концентрации озона в атмосфере.

Космическое ведомство Соединенных Штатов на сегодняшний день занимается подготовкой к высадке астронавтов на астероид. Однако пока что еще не решено, какой именно сценарий будет применен для проведения столь сложной и очень рискованной операции. Роберт Лайтфут, будучи помощником директора NASA, в ходе пресс-конференции, состоявшейся в среду, сказал, что окончательное решение на этот счет организация примет «в начале следующего года».
 
Как утверждает специалист, на текущий момент рассматриваются в основном два варианта своеобразной «охоты» за астероидом. Так, первым вариантом предусматривается, что к достаточно небольшому небесному телу, диаметр которого не более 10 метров, будет запущен специальный автоматический аппарат. Данный аппарат накинет на него металлическую сеть (инженеры называют это «посадить астероид в мешок»), а затем перетащит его на устойчивую орбиту вокруг спутника Земли. Второй вариант – это доставка на окололунную орбиту не целого астероида, а только лишь отдельного его фрагмента, размер которого будет равен размеру большого валуна.

Сторінка 1 із 64


© Українська педагогіка