13 траня в країні визначено результати ЗНО з української мови і літератури

Визначено результати ЗНО з української мови і літературиУкраїнським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього оцінювання з української мови і літератури, що відбулося 24 квітня.
 
Учасники ЗНО з української мови і літератури у 2015 році мали можливість скласти тести базового або поглибленого рівнів, виходячи з вступних вимог вищих навчальних закладів.
 
Зміст сертифікаційних робіт ЗНО був визначений на основі програми зовнішнього незалежного оцінювання з української мови і літератури.
 
Сертифікаційна робота базового рівня з української мови і літератури містила 58 завдань, за правильне виконання яких учасник мав можливість отримати 104 тестових бали. Робота поглибленого рівня містила 74 завдання, за правильне виконання яких можна було отримати 136 тестових балів.
 
Тестові роботи всіх учасників тестування розпізнані, ідентифіковані та перевірені. Результати тестування розміщені на інформаційних сторінках абітурієнтів (http://testportal.gov.ua/infopages/).
 
В основу визначення рейтингу кожного абітурієнта покладено визначений пороговий бал "склав / не склав", який дорівнює 22 тестовим балам за виконання завдань тесту.
 
Усі учасники, які подолали визначений експертами бар'єр отримали рейтингову оцінку, що визначена за шкалою від 100 до 200 балів. Отриманий результат тестування учасники ЗНО зможуть використовувати під час вступної кампанії до вищих навчальних закладів.
 
Оскільки у 2015 році результати зовнішнього оцінювання з української мови і літератури будуть враховані як державна підсумкова атестація за шкільний курс з української мови, Українським центром оцінювання якості освіти складено та затверджено окрему таблицю переведення тестових балів у шкалу від 1 до 12 балів.
 
У разі необхідності ознайомлення зі своєю тестовою роботою учасник зовнішнього незалежного оцінювання може подати запит та отримати електронну або паперову копію виконаного тесту.
 
Також, у випадку сумнівів щодо об'єктивності визначених результатів, учасник тестування має право подати апеляційну заяву (http://osvita.ua/test/advice/3745/), надіславши її поштою на адресу Українського центру оцінювання якості освіти протягом 5 календарних днів з моменту оголошення результатів тестування.
 
Таблиця переведення тестових балів з української мови і літератури у 200-бальну шкалу (базовий рівень):
 
13.05.2015-7с
 
Таблиця переведення тестових балів з української мови і літератури у 200-бальну шкалу (поглиблений рівень):
 
13.05.2015-7сс
 
Таблиця переведення тестових балів, отриманих учасниками ЗНО з української мови і літератури у шкалу від 1 до 12 балів:
 
13.05.2015-7ссс
 
Участь у зовнішньому незалежному оцінюванні з української мови і літератури взяли 275 тисяч випускників шкіл.
 
Для отримання інформації про зовнішнє незалежне оцінювання та вступну кампанію 2015 року приєднуйтесь до групи Абітурієнт 2015 Вконтакте (https://vk.com/abitura_vstup) або Освіта.ua на Facebook (https://www.facebook.com/osvita.ua).