ОПОРА: ЗНО з української мови пройшло більш дисципліновано

ОПОРА: ЗНО з української мови пройшло більш дисциплінованоТестування з української мови та літератури, яке цього року було обов'язковим для усіх випускників загальноосвітніх навчальних закладів, пройшло більш дисципліновано порівняно з попередніми роками. Про це йдеться у висновках Громадянської мережі ОПОРА (http://oporaua.org/education/article/7565-startuvalo-zno-pershi-vysnovky-gromadskyh-sposterigachiv-opory) за результатами спостереження за проведенням ЗНО з української мови та літератури.
 
В ОПОРІ зазначають, що оскільки результати тестування у цьому році зараховуються як державна підсумкова атестація, а також є обов'язковими для вступу до вищих навчальних закладів, явка учасників збільшилася. Сприяв цьому також факт централізованого довезення учнів шкіл до пунктів тестування - особливо це стосується учасників із сіл, які проходили ЗНО у районних центрах та невеликих селищах.
 
Також спостерігачі відмічають зменшення кількості абітурієнтів, які прийшли на пункт тестування без обов'язкових документів: сертифіката, паспорта чи запрошення-перепустки. Це на думку спостерігачів пояснюється тим, що реєстрація учасників на ЗНО проходила у загальноосвітніх навчальних закладах, представники яких пізніше відповідали і за явку учнів у пункти тестування. Як позитив, також відзначено значне зменшення кількості запізнень абітурієнтів.
 
Розширення мережі пунктів тестування, потребувало одночасного залучення значної кількості педагогічних працівників. В окремих регіонах спостерігачі відмічають брак професійності та впевненості у своїх діях персоналу пунктів. Загалом, це не вплинуло на результат тестування, однак затягувало процес перевірки знань.
 
Спостерігачі зазначають, що під час проведення ЗНО пункти тестування були відповідно підготовлені – приміщення, що не використовувалися були опечатані, наочні матеріали, які могли слугувати підказками - прибрані.
 
"Лише в поодиноких випадках спостерігачі фіксували певні порушення, однак останні були одразу ж усунені", - йдеться у висновках Громадянської мережі ОПОРА за результатами спостереження за ЗНО.
 
Як відомо, результати зовнішнього незалежного оцінювання з української мови і літератури будуть оголошені 12 травня.