Завершено проведення першого ЗНО у 2015 році

Завершено проведення першого ЗНО у 2015 роціУ п'ятницю 24 квітня було проведено зовнішнє незалежне оцінювання з української мови і літератури, результати якого вперше одночасно зараховуватимуться як державна підсумкова атестація зі шкільного курсу української мови і літератури, а також як вступний тест для бажаючих вступати до вищих навчальних закладів у цьому році.
 
Максимальна кількість тестових балів, яку зможуть отримати учасники ЗНО за виконання завдань тесту базового рівня складає 104 бали. Відповідно, максимальна кількість балів, яку може набрати учасник ЗНО за тест поглибленого рівня, складає 136 балів.
 
Офіційне оголошення результатів тестування відбудеться після перевірки всіх тестових робіт учасників. Про дату оголошення результатів зовнішнього оцінювання з української мови і літератури буде повідомлено додатково.
 
З метою інформування учасників зовнішнього незалежного оцінювання у суботу 25 квітня будуть опубліковані правильні відповіді на завдання тестів ЗНО базового та поглиблених рівнів. Див. розділ Відповіді на тести ЗНО: http://osvita.ua/test/answers/46824/.
 
Схеми оцінювання завдань сертифікаційної роботи з відкритою відповіддю будуть оголошені після 27 квітня.
 
Обробка сертифікаційних робіт учасників зовнішнього незалежного оцінювання здійснюватиметься регіональними центрами оцінювання якості освіти та має бути завершена не пізніше ніж через 21 календарний день після проведення тестування.
 
Одночасно в 9-ти регіональних центрах оцінювання якості освіти будуть створені групи експертів, якими буде проаналізовано виконані учасниками завдання тесту та встановлено кількість тестових балів, що визначить пороговий бал тесту ЗНО з української мови і літератури. Учасники ЗНО, які не подолають визначений пороговий бал, вважатимуться такими, хто не склав тест.
 
Результати тих учасників, хто подолає пороговий бал, будуть визначатись за рейтинговою шкалою від 100 до 200 балів. Відповідно, рейтингова оцінка за шкалою 100–200 балів буде відображати місце результату учасника серед результатів інших учасників.
 
При оголошенні результатів ЗНО з української мови і літератури будуть оприлюднені таблиці за шкалою 100 - 200 балів і таблиці за шкалою 1 - 12 балів.
Про дату оголошення результатів зовнішнього оцінювання буде повідомлено додатково.
 
З метою розрахунку власного тестового бала за виконання завдань тесту, учасники ЗНО можуть скористатися критеріями оцінювання тестових завдань з української мови і літератури: http://osvita.ua/test/ball/46825/.
 
Зовнішнє незалежне оцінювання з інших предметів відбудеться у червні після проведення державної підсумкової атестації одинадцятикласників та завершення навчального року в школах.
 
Що необхідно знати:
  • ЗНО-2015: Як розрахувати власний тестовий бал ЗНО з української мови;
  • Як оголошуються результати ЗНО;
  • Етапи визначення результатів зовнішнього оцінювання;
  • Як тестові бали ЗНО будуть переведені в оцінки;
  • Як отримати копію сертифікаційної роботи учасника ЗНО;
  • Підтвердження факту хвороби учасника ЗНО.
Для отримання інформації про зовнішнє незалежне оцінювання та вступну кампанію 2015 року приєднуйтесь до групи Абітурієнт 2015 Вконтакте (https://vk.com/abitura_vstup) або Освіта.ua на Facebook (https://www.facebook.com/osvita.ua).
 
Джерело:http://osvita.ua/test/46826/