13-річний українець потрапив до фіналу конкурсу Google

13-річний українець потрапив до фіналу конкурсу GoogleДо фіналу конкурсу наукових проектів серед молоді Google Science Fair потрапив український школяр - 13-річний Марк Дробнич з Ужгорода, учень хіміко-біологічного класу Ужгородської гімназії. Про це повідомляє AIN.UA.
 
Проект Марка «Шкільний презентаційний мікроскоп з дистанційним керуванням» потрапив до числа 15 проектів з усього світу, які журі відібрали для фіналу.
 
Свою версію мікроскопа він побудував за допомогою наборів LEGO Technik і LEGO Mindstorm Ev3. За словами Марка, його завжди захоплював навколишній світ та конструктори (перший йому подарували на три роки). «Одного разу, відпочиваючи на канікулах, я набрав у ставку води і вирішив заглянути в «цей прихований світ». Мікроскопа у мене не було, але я в інтернеті побачив як можна зробити мікроскоп зі звичайної веб-камери», - розповідає він.
 
За допомогою створеного Марком мікроскопа можна розглядати об'єкти аж до бактерій. Зображення передається на екран комп'ютера, а управляється мікроскоп за допомогою Android-додатка.
 
Конкурс Google Science Fair проводиться щороку. У вересні фіналісти поїдуть в штаб-квартиру Google в Маунтин-В'ю, Каліфорнія. Там вони представлять свої проекти суддям, конкурс буде йти у вікових категоріях 13-14 років, 15-16 років і 17-18 років. Головний приз: грант $ 50 000 на навчання, десятиденна поїздка на Галапагоські острови в складі експедиції National Geographic, можливість побувати на космодромі Virgin Galactic і багато іншого.
 
Цього року інтернет-користувачі також можуть голосувати за проекти. Голосування стартує 1 вересня, його переможець отримає приз глядацьких симпатій.
 
Джерело:http://osvita.ua/school/42370/