Турбота Миколаївщини про оздоровлення дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування

Турбота Миколаївщини про оздоровлення дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування13 червня 2014 року відбулося відкриття оздоровчого центру «Орлятко» (с. Рибаківка, Березанський район) для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. У святковому відкритті взяли участь Кремінь Тарас Дмитрович, голова Миколаївської обласної ради; Мельніченко Валерій Володимирович, директор департаменту освіти і науки та молоді Миколаївської облдержадміністрації, Заслужений працівник освіти; депутати Миколаївської обласної ради: Доценко Людмила Олександрівна, Бугаєнко Таміла Іванівна, керівники шкіл-інтернатів Миколаївської обласної ради.

Мельніченко В. В., директор департаменту освіти, науки та молоді Миколаївської ОДА привітав всіх присутніх з відкриттям оздоровчого центру «Орлятко» та вручив подарунки від губернатора області Романчука Миколи Павловича.

Вихованці оздоровчого центру отримали багато подарунків: поповнення бібліотеки новими художніми книжками, ігротеки - новими іграми , спортивний інвентар, іграшки тощо. Привітати дітей приїхали і артисти Миколаївського художнього академічного театру.

 

На узбережжі Чорного моря біля села Рибаківка вже більше 40 років функціонує оздоровчий центр "Орлятко" для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Його історія починається з 1968 року. Спочатку у таборі відпочивали діти шкіл-інтернатів Миколаївської області. З 1993 року «Орлятко» функціонує як табір для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, з вересня 2005 року – оздоровчий центр «Орлятко». Кожного року тут відпочивають та оздоровлюються більше 700 дітей шкіл-інтернатів Миколаївської обласної ради.

 

Влітку 2014 року в о/ц «»Орлятко оздоровлюються діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, діти із сімей, які потребують соціальної допомоги, із 16 шкіл-інтернатів Миколаївської обласної ради.

 

У 2014 році на оздоровлення дітей о/ц «Орлятко» виділено 4,8 млн. грн., з них 2,4 млн. грн. - на харчування, 46 тис. грн.. – на медичне забезпечення, 36 тис. грн.- на організацію дозвілля дітей.

 

З наметового містечка (1968рік) виріс оздоровчий центр «Орлятко», який має площу 7,8 га та спортивно-розажальний комплекс, який займає площу 5 га. В центрі відпочивають та оздоровлюються вихованці від 6 до 18 років.

 

Центр має гарну матеріально-технічну базу та належний творчий потенціал.

 

Територія сучасного оздоровчого центру це: 12 двоповерхових котеджів та один триповерховий будинок; дві їдальні, кожна на 250 місць; працює лазня, душові, пральний комплекс; найсучасніший холодильний бокс на узбережжі, власна пекарня.

 

Біля кожного корпусу розташований санітарний блок, оснащений душовими, сучасними умивальниками та водонагрівачами.

 

На належному рівні забезпечується медичне обслуговування дітей: медичний блок та ізолятор на 8 місць.

 

Вся територія обладнана альтанками, затишними куточками для відпочинку, які потопають у зелені дерев та квітів. У двох павільйонах працюють великі телевізори. Створено новий комплекс для гурткової роботи, власна бібліотека, виставковий зал, ігротека з ігровим майданчиком, тенісний павільйон. Центр має дві сцени - малу та велику, працює розважально-спортивний комплекс.

 

Протягом останніх років значно покращились умови проживання, харчування, розвитку творчого потенціалу дітей в о/ц центрі «Орлятко».

 

З цією метою працівниками оздоровчого центру, інтернатних закладів здійснюється ремонт спальних приміщень, санітарно-гігієнічних блоків біля кожного будинку, кімнат гігієни, пральні, їдальні та харчоблоків, складських приміщень. Розбудовано 5 будинків для обслуговуючого персоналу, укладено 250 кв. м. тротуарного покриття, проводиться розбудова алеї Казок. Замінено електричні та водогінні системи, встановлено питні та декоративний фонтани, відремонтовано медичний та санітарний блоки для дітей та працівників центру. Здійснено ремонтні роботи на території о/т «Чайка», де проживають діти: відремонтовано покрівлю в двох спальних корпусах, кімнату гігієни та підключено гаряче водопостачання.

 

«Орлятко» – це ініціатор і організатор першого обласного фестивалю оздоровчих таборів Чорноморського узбережжя «Маю право» та фестивалю «Кришталевий дельфін».

Саме центр «Орлятко» є засновником Олімпійських ігор на узбережжі в с. Рибаківка Березанського району.

 

Центр «Орлятко» має свій гімн, прапор, «Орден Дитячої Любові», започаткований дітьми, під час проведення симпозіуму «Моя мрія». Орденом нагороджуються люди, які зробили важливий внесок у виховання дітей та провели значну роботу з покращення матеріально-технічної бази та відпочинку дітей-сиріт.

 

Джерело:http://www.mon.gov.ua/ua/regionalnews/34227-turbota-mikolayivschini-pro-ozdorovlennya-ditey-sirit-ta-ditey,-pozbavlenih-batkivskogo-pikluvannya