УАСС закликає Раду прийняти новий закон "Про вищу освіту"

УАСС закликає Раду прийняти новий закон "Про вищу освіту"Українська асоціація студентського самоврядування, лідери органів студентського самоврядування вишів та регіональних студентських організацій закликають Верховну Раду України якнайшвидше прийняти нову редакцію Закону "Про вищу освіту". Про це йдеться у повідомленні, оприлюдненому на сайті УАСС.

 

В асоціації зазначають, що парламент має можливість прийняти законопроект в другому читанні вже на наступному пленарному тижні, адже його підготовка до розгляду вже завершена.

 

Студентські лідери відзначають, що прийняття проекту Закону є вкрай необхідним для розвитку всієї системи вищої освіти та її інтеграції в Європейський простір вищої освіти. Законопроект також є підтриманий всіма зацікавленими сторонами вищої школи й напрацьовувався за активної участі вищих навчальних закладів, представників студентів, органів виконавчої влади та парламентарів. Таким чином народні депутати мають підтримати освітянську спільноту проголосувавши за законопроект в цілому.

 

В УАСС наголошують, що вступ нової редакції Закону "Про вищу освіту" в дію до кінця поточного місяця надасть можливість вишам підготуватися до початку навчального року вже у відповідності із новим законодавством, що сприятиме його ефективному впровадженню.

 

"Реформа української вищої школи потрібна сьогодні не лише освітянам, вона є вкрай важливою для розвитку суспільства загалом", - коментує президент Української асоціації студентського самоврядування, Єлизавета Щепетильникова.

 

"Підготовлений законопроект значно демократизує систему вищої освіти, запроваджує норми які дозволять підвищити якість освіти та наукових досліджень в українських університетах. Сьогодні питання якості вищої освіти є важливим для всього суспільства, адже саме від рівня професійної підготовки фахівців залежить майбутній розвиток України, тому Верховна Рада має прийняти його якомога швидше", - зазначає Щепетильникова.

 

В УАСС нагадують, що намагання прийняти нову редакцію Закону "Про вищу освіту" тягнуться ще з 2005 року. Тим не менше за ці дев'ять років до розгляду Парламенту ще не представлялося на стільки підтриманого суспільством та академічною спільнотою законопроекту. Студентська спільнота закликає Верховну Раду України використати можливість проведення якісної реформи вищої освіти якомога швидше.

 

Джерело:http://osvita.ua/vnz/reform/41542/