Четверте місце першокурсника ВНТУ на ІІІ Кубку Євразії

авіамодельний спорт (кордові моделі)Павло Мазур, першокурсник Інституту машинобудування та транспорту Вінницького національного технічного університету, здобув четверте місце у змаганнях ІІІ Кубка Євразії з авіамодельного спорту (кордові моделі), який водночас є етапом Кубка світу.

Таких значущих досягнень у спортивній кар'єрі хлопця уже чимало. Павло Мазур - кандидат у майстри спорту з повітряного бою. Є чемпіоном України 2012 року. Виборов абсолютне перше місце на Кубку світу і є володарем Кубку Євразії 2013 року.

Нинішній успіх додав балів до рейтингу спортсмена як володаря Кубка світу.

Павло виступав в класі F2D - це моделі повітряного бою.

«В моєму класі моделей літали 63 пілоти з України, Росії, Литви, Латвії, Великої Британії, Угорщини, Молдови, Німеччини та Польщі. У змаганнях класу F2D ціль - «зрубати» стрічку суперника своїм літаком. Але зробити це дуже непросто, адже на таких турнірах виступають досвідчені спортсмени - головним чином кандидати в майстри спорту, котрі літають, як справжні аси», - розповідає Павло.

В авіамодельному спорті величезною популярністю користуються саме кордові моделі літаків. Вони управляються за допомогою сталевих ниток - корд. Пілот, діючи ними на засоби управління моделі, змушує її літати горизонтально або виконувати різні еволюції в межах півсфери над землею, радіусом якої є довжина корди. Такі моделі, зазвичай, оснащуються двигунами внутрішнього згоряння. Змагання і тренування найзручніше проводити на аеродромах.

Павло авіамодельним спортом захопився ще у дитинстві, будучи третьокласником. Спортивний вишкіл отримував у Вінницькому міському палаці дітей та юнацтва. Нині є знаним і авторитетним серед українських спортсменів, має чимало друзів і за кордоном. Часто отримує від них запрошення тренуватись разом.

Нині Павло навчається на кафедрі ТАМ - технології автоматизації машинобудування за спеціальністю «інженерна механіка».

«Мій клас - F2D у кордових та F3M у радіомоделях. Займаюсь саме ними, бо це - адреналін!» - каже Павло.

F3M - це велика авіамодель, яка під час польоту маневрує під аеродинамічним впливом рульових поверхонь, якими радіосигналами керує пілот.

Що ж таке авіамодельний спорт?

Сухий теоретик почне пояснювати, що це технічний вид спорту, де учасники змагаються у конструюванні та виготовленні моделей літальних апаратів та в керуванні ними при польотах на швидкість, дальність, тривалість польоту та у виконанні фігур вищого пілотажу.

Павло відповідає ємкіше: «Авіамодельний спорт - це життя, поєднане з небом!»

Джерело:http://www.mon.gov.ua/ua/regionalnews/33966-chetverte-mistse-pershokursnika-vntu-na-iii-kubku-evraziyi