У ЖДУ імені Івана Франка обговорили філософські ідеї в культурі Київської Русі

У ЖДУ імені Івана Франка обговорили філософські ідеї в культурі Київської РусіДнями у Житомирському державному університеті імені Івана Франка відбулися VII Давньоруські історико-філософські читання «Філософські ідеї в культурі Київської Русі», присвячені пам'яті Вілена Сергійовича Горського.

Захід проходив за сприяння Інституту філософії імені Г. С. Сковороди НАН України, Житомирського державного університету ім. Івана Франка та представників журналу «Наука і суспільство». Цьогоріч місцем проведення заходу вперше було обрано ЖДУ ім. Івана Франка.

Традиційно, у читаннях взяли участь небайдужі до давньоруської тематики науковці у сфері філософії та історії. Організаторів та учасників конференції об'єднала пам'ять про відомого українського філософа, професора Вілена Горського.

Насамперед, з вітальним словом до присутніх звернувся ректор ЖДУ імені Івана Франка Петро Саух. «Мій філософський шлях розпочався з лекцій Горського. Це були чудові, прекрасні часи. Філософія – сфера людської свідомості, сутності, яку не можливо осягнути. Любіть філософію. Думаю, під час читання ми ще більше зблизимось», – зауважив ректор.

Перша частина історико-філософських читань складалася з презентації друкованих видань їхніми редакторами або відповідальними особами. Відтак присутнім презентували журнали «Наука і суспільство» та «Sententiae», збірку наукових праць «Софія Київська: Візантія, Русь. Україна» та шостий випуск збірника наукових праць «Філософські ідеї в культурі Київської Русі». Усі представлені видання у кількох екземплярах передали до бібліотека ЖДУ імені Івана Франка.

Друга частина - читання наукових доповідей. На ній з результатами своїх наукових досліджень виступила низка знаних в Україні та за її межами науковців. Усі доповіді знайшли жвавий відгук та обговорення серед присутніх. Після кожного виступу учасники ставили доповідачеві запитання, уточнювали, доповнювали чи коментували виступи. У деяких виступах відобразилася співпраця з істориками, філологами, мистецтвознавцями і сходознавцями.

Варто зауважити, що учасники читань також обговорили доволі цікаву ідею – започаткувати у ЖДУ імені Івана Франка філософський клуб, котрий би займався проблемами розвитку міста та області. «Потрібно бути не тільки учасниками, а й активними творцями свого майбутнього», – резюмував завідувач кафедри філософії ЖДУ імені Івана Франка Микола Козловець.

В цілому, VII Давньоруські історико-філософські читання «Філософські ідеї в культурі Київської Русі», присвячені пам'яті Вілена Сергійовича Горського, стали яскравим прикладом того, що в Україні ще залишилися небайдужі до філософії Київської Русі науковці, які вивчають та цінують творчу спадщину видатних дослідників історії філософії України. Більше того, вони роблять все можливе, щоб примножити її, внести щось своє.

Наразі організатори готують до друку збірник матеріалів та планують продовжувати традицію давньоруських історико-філософських читань.

Джерело:http://www.mon.gov.ua/ua/regionalnews/33957-u-gedu-imeni-ivana-franka-obgovorili-filosofski-ideyi-v-kulturi-kiyivskoyi-rusi