Навчання у Британії: з турботою про дітей

Навчання у Британії: з турботою про дітейДиректор київського офісу IQ Consultancy (http://www.iqconsultancy.com.ua/) Тетяна Яцкова й директор британської школи-пансіону «St. Bees» (http://www.stbeesschool.co.uk/) Джеймс Девіс розповіли Освіта.ua про можливості підготовки українців до вступу у кращі університети Великої Британії за допомогою школи-пансіону.
 
Тетяна, чому батьки охоче відправляють своїх дітей учитись у школу-пансіон у Британію?
 
Системи освіти України й Великої Британії відрізняються. В Україні акцент робиться на академічній освіті й менше уваги приділяється всебічному розвитку дитини, який більшою мірою лягає на плечі батьків.
 
У Великій Британії ми кажемо не тільки про академічне навчання, а і про всебічний розвиток дитини у школі-пансіоні: про спорт, музику, театр, про такі заняття, якими учні зайняті практично щоденно.
 
Крім того, британські школи, як правило, пропонують індивідуальний підхід до кожного учня. Усі діти вчаться відповідно до своїх здібностей: хтось досягає результатів швидше, хтось повільніше. Система освіти у Британії влаштована так, щоб усі учні знаходились на своєму індивідуально максимальному рівні розвитку в даний момент.
 
А про який саме вік дітей ідеться?
 
Британська система освіти припускає навчання з чотирьох років, а іноземних студентів різні школи приймають по-різному: з 10, 12, 14-ти років.
 
Найвраніший вік, коли ми можемо взяти дитину у британську школу – десять років. Хоча завжди є індивідуальні ситуації, і тоді ми розглядаємо кожну дитину окремо, у безпосередньому зв'язку зі школою, залежно від її підготовленості, психологічного віку.
 
Що батьки очікують від навчання своїх дітей у британській школі-пансіоні?
 
Багато батьків відчувають, що їхня дитина до чогось має схильність, але вони не можуть самі надати необхідну допомогу дитині в розкритті її потенціалу або для цього у них не вистачає часу. Батьки часто скаржаться, що їхня дитина байдикує і не виконує навіть мінімум, а вони хочуть, щоб їхні діти розкрились максимально.
 
Тому від британської школи батьки очікують, по-перше, організації максимально сприятливих умов для розвитку схильностей і талантів дитини. По-друге, дуже важливі також академічні результати, тому що батьки хочуть, щоб діти поступили в добрі університети не тільки у Британії, а й в інших країнах світу. І це буде їх стартовим майданчиком для міжнародної кар'єри або власного бізнесу.
 
А що можна сказати про досягнення наших українських студентів, яких ви відправили на навчання у Велику Британію?
 
Багато британських шкіл і вищих навчальних закладів дуже добре відкликаються про молодь з України і хочуть бачити її в числі своїх студентів. Діти досягають успіхів – поступають у топові університети, є, наприклад, наші студенти, які після інституту «Marangoni» сталі вже досить відомими дизайнерами. Багато студентів досягають великих успіхів, тому що амбітні й націлені на результат, а ми лише допомагаємо кожному з них у мотивації та пошуку навчального закладу, де вони можуть розкритись максимально.
 
Чи можете Ви навести якісь цікаві випадки із життя школи, як завдяки індивідуальному підходу вдавалось вирішувати якісь складні проблеми?
 
Є такі історії. До нас звернулась мама підлітка, який погано вчився, пропускав заняття й не мав жодної мотивації до навчання. Йому все було «нецікаво», були цікаві вулиця, старші друзі, розваги. Ми провели з ним кілька зустрічей, багато розмовляли, з'ясовували його інтереси, можливості, його уявлення про майбутню професію. І нам вдалось переконати його поїхати на навчання за кордон, по суті – почати самостійне життя.
 
І далі вже залишалось підібрати таку школу, щоб йому там сподобалось і він міг би розкритися повною мірою. Оскільки в нього було відсутнє знання англійської мови, він спочатку поїхав у мовний навчальний центр у Великій Британії, а потім ми підібрали для нього школу. Хлопчик на особистому досвіді переконався, що значить вирішувати всі проблеми самому, яким треба бути відповідальним, коли поруч немає батьків і нема кому допомогти. Разом з тим це цікаво, захоплююче, подолання труднощів сприяє особистому зростанню. Зараз він уже готується до вступу в університет. І я сподіваюся, що все в нього буде добре. Тому що ми переламали ситуацію разом.
 
За яким принципом IQ Consultancy вибирає партнерів – школи та виші?
 
IQ Consultancy – компанія, яка дуже ретельно вибирає школи та вузи, які ми пропонуємо своїм клієнтам. Ми дуже дорожимо своєю репутацією, яка залежить від задоволеності клієнтів нашою роботою.
 
Це означає, що ми можемо підібрати для дітей кращі школи, кращі ВНЗ, не взагалі кращі, а ті, які стануть кращими саме для кожної конкретної дитини.
 
Адже кожна дитина унікальна, тому під кожну дитину ми індивідуально підбираємо програму й намічаємо шлях, яким чином він досягне бажаного результату, що ми обговорюємо з батьками. Піклуючись про клієнтів, ми індивідуально вирішуємо задачі кожного з них, стараємося зі всіх можливих варіантів вибрати якнайкращий і за ті же гроші відправити дітей не в середню, а в найкращу школу.
 
Саме тому ми постаралися, щоби батьки й діти встигли познайомитися із британською школою-пансіоном, яка має шестивікову історію – St. Bees і її директором Джеймсом Девісом. Це краща школа на північному заході Англії, й ті батьки, які відправляли туди дітей, залишились дуже задоволені рівнем оснащення школи та високим рівнем академічних результатів. Представляю Вам директора британської школи-пансіону «St. Bees» Джеймса Девіса.
 
Дуже приємно, Джеймс, розкажіть, будь ласка, особисто про переваги навчання для українців в Англії.
 
Британія завжди вважалася світовим провайдером високоякісної освіти з багатою історією шкіл і вищих навчальних закладів. Тому, не дивлячись на те, що в Україні непогана освіта, для тих, хто хоче відправити своїх дітей на навчання у британський університет, навчання у британській школі-пансіоні надає плавний перехід від української системи освіти до британської.
 
Девіз вашої школи «Ми вчимось не для школи, а для життя». Як він реалізується на практиці?
 
Цей девіз з'явився в 1583 році, коли була створена школа «St. Bees». Її засновник хотів бачити свою школу центром кращої освіти на півночі Англії. Він уважав, що навчання в цій школі повинно допомогти дітям реалізувати свої амбіції й мету в майбутньому. І моя робота як 32-го директора школи «St. Bees» полягає в тому, щоби зберігати цю традицію. Ми прагнемо допомогти студентам не тільки із Британії, а і з інших країн, включаючи українців, які поступають до нас за допомогою IQ Consultancy, максимально реалізувати свої здібності, утілити свої кращі устремління та мрії.
 
У чому полягають традиції та переваги школи «St. Bees»?
 
St. Bees – краща школа-пансіон на північному заході Англії. Ми надаємо широкий спектр можливостей для навчання наших студентів. Ми є невеликою школою, і тому я знаю кожну нашу дитину і з особливою увагою стежу за успіхами всіх учнів.
 
У нас близько 300 учнів, з яких приблизно 60 – іноземці. Вони привносять унікальну різноманітність у наше співтовариство. St. Bees знають як школу, яка допомагає своїм студентам вступати у кращі британські та світові університети, включаючи Оксфорд і Кембридж.
 
Ми багато працюємо з кожною дитиною, щоб допомогти їй максимально розкрити свої здібності. У нас невеликі класи по дванадцять учнів, дуже добра інфраструктура, дуже добре мебльовані приміщення. В одній кімнаті живуть два учні (один з іноземних студентів та британець), а кожна дитина старшого віку має свою окрему кімнату.
 
Наші найсильніші академічні предмети – це математика і природничі науки. У нас є студенти, які вивчають медицину, інженерну справу – курси, якими ми пишаємося. Крім того, я музикант і дуже охоче набираю у школу дітей з музичними здібностями. У нас школа з давніми музичними традиціями.
 
Які перспективи вступу у британський або інший міжнародний виш?
 
Ми дуже тісно співробітничаємо з Оксфордом і Кембриджем. Ці два університети брали участь у створенні нашої школи. Засновник нашої школи звернувся в Оксфордський університет і хотів, щоб діти з півночі Англії мали нагоду вчитись у цьому університеті. Тому історія зв'язків нашої школи з Оксфордом і Кембриджем налічує більше чотирьохсот років. Завдяки такій історії ці ВНЗ добре знають St. Bees, а ми знаємо їх вимоги й успішно готуємо наших учнів до вступу в Оксфорд і Кембридж. І тому, якщо учень приходить у ці університети з нашої школи, це саме по собі для нього є дуже доброю рекомендацією.
 
Але не тільки Оксфорд і Кембрідж, а й інші найбільш рейтингові та престижні університети Лондона – Imperial College та University College London також дуже тісно співробітничають з нами. Серед них і Durham University, який входить у п'ятірку кращих. У St. Bees дуже добре взаєморозуміння із престижними університетами, і вони завжди раді вітати в себе випускників нашої школи.
 
Крім програми «A-level» ви пропонуєте програму «GCSE». Розкажіть про неї коротко.
 
GCSE – це іспит, який учень здає у віці 14–16-ти років. Туди входять математика, англійський, одна з мов, біологія, фізика, хімія і ще три предмети. У цілому в GCSE входить близько десяти предметів і залежно від успішності, продемонстрованої при здачі цього тесту, учні переходять на вивчення програми «A-level», іспит з якої здається у віці 16–18 років і включає три предмети.
 
Університети розглядають як результати GCSE, так і результати A-level. Тому для студента, який приїжджає в Англію в шістнадцять років, університет розглядатиме результати A-level. Але набагато більш бажано мати результати і GCSE й A-level. Це дає університету можливість краще оцінити академічні здібності студента.
 
Які додаткові знання і навички одержують Ваші учні?
 
У невеликій школі-пансіоні, такій як St. Bees, ми приділяємо увагу не тільки академічним знанням і навичкам, які, безумовно, дуже важливі, а й навичкам лідерства, командної роботи, які також є необхідними для подальшого навчання в університеті. Завдяки музиці, мистецтву, драмі, спорту, які пропонує St. Bees, ми сприяємо всебічному розвитку студентів. Над придбанням цих украй бажаних якостей і вмінь для навчання в університеті ми працюємо нарівні з академічною стороною.
 
В яких умовах живуть і проводять дозвілля Ваші учні?
 
Учні живуть в одній з чотирьох будівель – як у книзі про Гаррі Поттера. У кожній будівлі разом з дітьми проживають як мінімум двоє дорослих, які їм допомагають і піклуються про них. В одній будівлі проживають близько тридцяти учнів у віці від 10 до 18-ти років – це як велика сім'я. Діти живуть у одно- і двомісних кімнатах. У них є невеликі кухні, місця для відпочинку, для перегляду ТБ. В одній із будівель живу й я – тому діти в цій будівлі поводяться особливо добре.
 
У нас навчаються представники 22-х країн. Це студенти зі всієї Європи: Франції, Італії, Німеччини, Іспанії, Греції, а також зі США, Австралії, Нової Зеландії, Росії. Раніше в нас були прекрасні студенти з України. Також у нас учаться діти з Японії, В'єтнаму, Таїланду, Китаю й Гонконгу.
 
Як це – учитись і викладати у школі, заснованій 600 років тому?
 
Для нас така давня історія нашої школи дуже важлива. Ми пишаємось нашою історією. Я є 32-м директором школи «St. Bees», і велика честь для мене – обіймати цю посаду.
 
Славна історія St. Bees – це не тільки предмет нашої гордості, вона також дозволяє мати унікальну мережу контактів і нетворкінгу. У світі живуть тисячі успішних людей, які вчились у St. Bees, і наші учні мають доступ до всіх цих людей. У нас дуже багато відомих випускників, включаючи Роуена Аткінсона, який зіграв містера Біна. Він допомагає нашим студентам зорієнтуватись у світі телебачення і кіно. Такі контакти нам дозволяє підтримувати наша історія.
 
Підготував Павло Петриченко, Освіта.ua
 
Джерело:http://osvita.ua/abroad/higher_school/england/46620/