Українські школярі отримають більше місць у FLEX

Українські школярі отримають більше місць у FLEXПісля виходу Росії з програми з обміну учнями Future Leaders Exchange (FLEX) американська сторона надасть половину місць, призначених для російських старшокласників Україні. Про це повідомляє The New York Times з посиланням на заяву помічника держсекретаря США Вікторії Нуланд, яку вона зробила під час своєї зустрічі з українськими студентами.
 
У програмі брали участь близько 240 школярів із Росії та 204 - з України. Відтепер половина російських місць буде віддана українським школярам, іншу розподілять між Грузією, Молдовою і Вірменією.
 
Як відомо, програма обміну FLEX є некомерційною програмою обміну для старшокласників, яка була схвалена Конгресом США в 1992 році і замислювалася як засіб досягнення взаєморозуміння між культурами, які довгий час були огороджені один від одного "залізною завісою". Програма повністю фінансується Урядом США. За 23 роки її існування більше 20 тисяч старшокласників відвідали Сполучені Штати і провели там рік, навчаючись в американських школах і проживаючи в американських приймаючих сім'ях.
 
Призупинення участі Росії у FLEX Уповноважений з прав дитини в РФ Павло Астахов пояснив тим, що влада США порушила правило по "безумовному поверненню прибулих на навчання школярів з РФ", оформивши опіку над дитиною.
 
У відповідь на дії російського уряду, російські школярі почали збір підписів під зверненням з закликом дозволити їм брати участь у спільній з США освітній програмі. За їх словами, участь у FLEX є єдиною можливістю навчання в іншій країні,оскільки не кожна російська сім'я має можливість оплатити освіту дитини за кордоном.
 
Джерело:http://osvita.ua/abroad/secondary_edu/43100/