В Іспанії змінять модель вищої освіти

В Іспанії змінять модель вищої освіти Міністерство освіти Іспанії дозволить університетам змінити модель вищої освіти з 4+1 на систему 3+2. Раніше 4 роки було потрібно вчитися до ступеня "градо" і один рік для ступеня "майстер".

 

Уряд Каталонії й каталонські університети просять впровадження подібної системи з моменту підписання Болонської декларації, яка покликана зблизити європейські системи вищої освіти.

Згідно з думкою представників Каталонії, модель 4+1, прийнята в іспанській університетській системі, перешкоджає цьому зближенню, оскільки відрізняється від системи більшості європейських країн, повідомляє Espanarusa.

 

Врахувавши ці прохання, департамент освіти Іспанії під керівництвом Хосе Ігнасіо Верта розпочав відповідні переговори з представниками Ради університетів і Всезагальної конференції з університетської політики.

 

Тим не менш, Міністерство освіти Іспанії відзначило, що не буде нав'язувати нову модель університетам, які бажають зберегти чотирирічну систему "градо", тому нововведення торкнеться лише тих навчальних закладів, які направлять відповідний запит.

 

Джерело:http://www.osvita.org.ua/news/77246.html