У США школяр отримав $75 тис. за вивчення мутації генів, що викликають рак

У США школяр отримав $75 тис. за вивчення мутації генів, що викликають рак 15-річний школяр із Бостона (США) Натан Хан посів перше місце на Міжнародному науково-технічному конкурсі Intel ISEF 2014 і отримав нагороду Gordon E.Moore Award в розмірі $75 тис.

Юний вчений створив програму для вивчення мутацій гена, пов'язаного з раком грудей. Як розповідає сам Хан, він давно цікавився біологією, статистикою та інформатикою. Йому вдалося поєднати всі три ці сфери в програмі, яка вивчає характеристики різних мутацій BRCA1-гена, які сприяють пошкодженню ДНК і безконтрольному розмноженню клітин (саме через них Анджеліна Джолі видалила молочні залози). Хан вирішив зосередитися на вивченні мутацій цього гена, оскільки про нього у базах даних є найбільше інформації, а також тому, що кілька років тому у його матері виявили рак яєчників, причиною якого стала мутація гена BRCA1.

Ще двоє учених були удостоєні нагород Intel Foundation Young Scientist Award в розмірі $50 тис.

Леннарт Клейнворт (15 років) з Німеччини розробив додаток для смартфонів і планшетів, яке дозволяє малювати на сенсорних екранах криві, лінії та інші геометричні фігури, які потім перетворюються на форми і формули, якими можна керувати за власним бажанням. Раніше для цього потрібні більш просунуті й дорогі обчислювальні інструменти.

Представниця Сінгапуру Шеннон Ксінджинг (17 років) отримала нагороду за розробку інноваційного електрокаталізатора, який може використовуватися в акумуляторах майбутнього. Її каталізатор на основі активованого вугілля, видобутого з баклажанів, значно перевершує більш технологічні каталізатори за показниками стабільності та терміну служби, має більш низьку собівартість і не забруднює навколишнє середовище.

Зазначимо, що вчені вже не один рік намагаються зробити цинк-повітряні акумулятори більш практичними, що дозволить в шість разів збільшити їх енергоємність та зробити їх більш безпечними і легкими для використання в гібридних пересувних засобах.

Джерело:http://www.osvita.org.ua/news/77057.html