ВИЩА ОСВІТА В СЛОВАЧЧИНІ

ВИЩА ОСВІТА В СЛОВАЧЧИНІНавчання в Євросоюзі - це інвестиції у власне майбутнє, пов'язані з придбанням необхідних успішній людині знань, навичок і досвіду. Сьогодні освіта за кордоном стала реальністю для кожної середньостатистичної людини з будь-якої країни СНД - кращою реальністю, яку батьки можуть дати своїм дітям, а дорослі люди вибрати для успішної кар'єри. Навчання в Євросоюзі - це не тільки диплом світового рівня, якість знань і прекрасне володіння іноземною мовою, а й блискучі перспективи для кар'єри.

Якщо ви мрієте отримати престижну вищу освіту в одній з країн Євросоюзу, радимо Вам звернути свою увагу на Словаччину. На сьогоднішній день навчання в Словаччині для студентів з України, Росії та інших країн СНД - найбільш оптимальний варіант з цілого ряду причин.

Система вищої освіти в Європі регулюється загальними нормативними актами. Якість освіти в різних європейських країнах приблизно однакова і в кінцевому підсумку відповідає одному і тому ж стандарту і одним і тим же критеріям оцінки знань. Вища освіта в Словаччині відповідає кращим європейським та світовим стандартам. Дипломи, отримані у ВНЗ Словаччини, визнаються і не вимагають додаткового підтвердження не тільки у всіх станах Європейського союзу, а й у США, Канаді, Австралії, Новій Зеландії, ряді інших країн і є серйозною перевагою при подальшому пошуку роботи за кордоном.

Але, порівняно з такими більш розвиненими європейськими країнами як Австрія, Німеччина, Англія, Швейцарія саме життя і процес навчання в Словаччині набагато дешевше. Навчання в усіх державних ВНЗ Словаччини для студентів з України, Білорусі, Молдови та інших країн СНД за умови навчання словацькою мовою - безкоштовне! Дане положення не поширюється для жителів РФ . Вартість навчання у приватних ВНЗ - від 1500 до 7000 євро на рік. Іноземні студенти під час навчання в Словаччині мають право підробляти, що дозволяє покривати багато витрат. Словацькі ВНЗ охоче відкривають свої двері перед іноземними студентами і планують далі розвиватися в даному напрямку. У Словаччину набагато простіше отримати візу, оскільки влада зацікавлена в припливі іноземних студентів і не створює будь-яких штучних бар'єрів та перешкод на відміну, наприклад, від сусідньої Чехії. У 2008 році Словаччина приєдналася до Шенгенського договору, що дозволяє студентам, які навчаються тут, безперешкодно подорожувати по всіх країнах-учасницях даного договору. Після отримання диплома словацького ВНЗ шанси отримати престижну роботу і залишитися жити в Словаччині чи будь-який інший країні Європейського Союзу дуже високі, все залежить від бажання.

Витрати на проживання та побут в Словаччині для студента не вищі ніж в Україні (у великому місті) і в середньому складають 300 євро на місяць (проживання в гуртожитку у 2-х містному номері з ванною кімнатою, харчування, відвідування спортклубу, басейну, аквапарку, відвідування студентських дискотек або нічних клубів, кінотеатрів, театрів, мобільний зв'язок). Середня вартість комплексного обіду (навіть дуже смачного, з національної кухні) в словацьких ресторанах – 3-3,5 євро, а в студентських їдальнях – 2 євро. Відвідування спортклубу, басейну чи аквапарку – орієнтовно 2-2,5 євро (для студента). Ціни на одяг, взуття, побутову хімію та інші предмети побуту практично в 1,5-2 рази дешевші ніж на Україні, не кажучи вже про досить такі часті акційні знижки. Ціни на продукти в словацьких супермаркетах в середньому ідентичні українським. В Братиславі ціни на проживання та побут дещо вищі ніж в інших містах Словаччини. Загалом ціни в Словаччині приємно дивують студентів, туристів та інших гостей з України. І це при досить таки високому європейському рівні сервісу та якості послуг. Інфраструктура для занять спортом та проведення вільного часу практично в будь-якому (навіть самому найменшому) словацькому місті вражає своєю різноманітністю та достатком.

Ще одним позитивним моментом є спорідненість і близькість української і російської мов зі словацькою, що може істотно полегшити навчання у Словаччині. Словацька мова набагато простіша і ближча до російської та української мови, ніж польська чи чеська. Для побутового спілкування (магазини, кафе, розмовна мова) навчання практично не потрібне. Досить лише пів-року мовних курсів, щоб можна було навчатися нарівні зі словацькими студентами. За бажанням в більшості словацьких ВНЗ студенти з України, Росії та інших країн СНД можуть вибрати форму навчання англійською або німецькою мовою (платно). Значною перевагою навчання в Словаччині також є безпроблемна інтеграція в словацьке суспільство. Менталітет словаків близький і зрозумілий жителям країн СНД, що дозволяє студентам легко адаптуватися в країні і завести нових друзів з числа місцевих жителів. До того ж, жителі Словаччини досить таки лояльно і дружньо ставляться до жителів України, Росії та інших пострадянських країн. Також хотілося б відзначити у ВНЗ Словаччини досить відчутну вільну атмосферу і індивідуальний (більш лояльний) підхід до кожного студента.

Дуже важливою перевагою для навчання в Словаччині є безпосередньо сама Словаччина - екологічно чиста і мальовнича країна, справжня "перлина Європи" з дивовижно красивими натуральними ландшафтами, ефектними вершинами Високих і Низьких Татр, печерами, гейзерами, кришталево-чистими озерами, численними середньовічними замками та старовинними містечками, гірськолижними і термальними курортами. Прекрасно розвинена по всій Словаччині інфраструктура для занять туризмом і спортом - запорука здорового способу життя не тільки для студентів, а й для всіх місцевих жителів і гостей цієї чудової і доглянутої країни.

На сьогоднішній день у Словаччині діють 20 державних і 10 приватних університетів. Найбільш популярними університетами для іноземних студентів по праву вважаються Університет Коменського в Братиславі, Університет Матея Бела у Банській Бистриці, Словацький технічний університет в Братиславі, Жилінський університет в Жиліні та інші. ВНЗ Словаччини забезпечують три рівні вищої освіти. Перша ступінь навчання розрахована на 3 роки і закінчується присвоєнням випускнику ступеня бакалавра (Bakalar); друга – присвоєнням після 2 років навчання ступеня магістра (Magister), інженера (Inzinier), доктора медицини (Doktor Mediciny). Третій ступінь передбачає 3-4 роки навчання і завершується присвоєнням ступеня доктора (doktor, philosophiae doctor, doktor umenia, artis doctor), аналогічний PhD. Ступені присвоюються за результатами набору студентом визначеної кількості умовних одиниць (кредитів) у відповідності до загальноєвропейської системи ECTS (European Credit Transfer and Accumulation System). Так, наприклад, для отримання ступені бакалавра необхідно набрати 180 кредитів. Громадяни України, Росії та інших країн СНД після отримання середньої освіти в своїх країнах можуть вступати вчитися до університетів Словаччини тільки на бакалавра, а після отримання бакалавра у вітчизняних ВНЗ чи після їх закінчення - на магістра.

Для іноземних студентів при навчанні в Словаччині існує цілком реальна можливість отримати стипендію від 250 до 1000 євро в рамках Національної стипендіальної програми для підтримки обміну студентів, аспірантів, викладачів ВНЗ та науковців, яка заснована Урядом Словацької Республіки. Основною умовою для отримання стипендії є хороша успішність. Більшість університетів Словаччини входять до Європейської Асоціації Університетів та тісно співпрацюють з багатьма ВНЗ Європи, беруть активну участь у проектах по обміну студентами, що також надає додаткові можливості як студентам так і викладачам.

Процедура вступу до ВНЗ Словаччини безпосередньо залежить від обраного університету. У деяких університетах проводять вступні іспити, в той час як в інших враховується тільки середній бал атестата про середню освіту. Наша компанія "IC- CENTRE s.r.o." (Словаччина , м. Банська Бистриця ) готова надати Вам кваліфіковану допомогу (без посередників) абсолютно на всіх етапах підготовки, вступу та навчання у ВНЗ Словаччини. Ми допоможемо Вам з вибором факультету та університету, у разі необхідності організуємо ознайомчий тур до Словаччини. Ми допоможемо Вам з отриманням студентської візи, в подальшому студентського ВНП (дозволу на проживання), з вибором житла, з підготовкою документів і т.д. Ми реально допоможемо Вам якісно підготуватися і вступити до обраного університету з мінімальними витратами. Наш власний навчальний-підготовчий центр "IC- CENTRE s.r.o." у м. Банська Бистриця - один з найкращих міжнародних навчальних центрів Словаччини, в якому Ви зможете вивчити словацьку мову, підготуватися до вступних іспитів, а також підготуватися до майбутнього успішного навчання в словацькому університеті.

Окрім цього, в нашому навчальному центрі Ви зможете вивчити або вдосконалити свою англійську, німецьку чи іншу мову для успішної участі в різних міжнародних програмах з обміну студентами під час навчання у словацькому університеті. Наша компанія готова запропонувати для студентів словацьких університетів безліч власних унікальних програм для удосконалення англійської, німецької та інших іноземних мов з можливістю додаткового заробітку, відпочинку та подорожей під час канікул в Англії, США, Канаді, Австрії, Німеччини, Швейцарії та багатьох інших.

По питаннях освіти Ви можете звертатися російською або українською мовами в наш головний офіс в Словаччині за адресою: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Джерело:http://lifeinslovakia.com/ua/obrazovanye/