Польські ВНЗ у світовому рейтингу QS World UniversityВсесвітньо відома британська консалтингова компанія Quacquarelli Symonds (QS) опублікувала свій новий глобальний рейтинг кращих університетів за напрямками підготовки фахівців QS World University Ranking by Subjects 2015 (http://www.topuniversities.com/subject-rankings/2015), в який (за підсумками дослідження 3 551 вишів) увійшли 894 вищих навчальних заклади світу, які представили в цілому 14 тисяч напрямків навчання.
 
Даний рейтинг публікується щорічно, починаючи з 2011 року (це його п'яте видання) й під час дослідження базується на таких показниках, як інтернаціоналізація, цитованість, співвідношення числа викладачів до числа студентів, а також на думках роботодавців стосовно вишу й сприйнятті його в академічному співтоваристві.
 
Рейтинг структурований за п'ятьма основними освітніми напрямками (мистецтво і гуманітарні науки (Arts & Humanities), інженерія та технології (Engineering & Technology), науки про життя і медицина (Life Sciences & Medicine), природничі науки (Natural Sciences), соціальні науки (Social Sciences) і відповідно за 36-ма академічними дисциплінами.
 
Польща цього року представлена в рейтингу завдяки семи своїм вищим навчальним закладам. Найкращі місця польські ВНЗ посіли у категорії «фізика й астрономія», де у п'яти з них були хороші показники.

Лодзький університет пропонує нову програмуЛодзький університет (http://www.uni.lodz.pl/) запрошує українських абітурієнтів стати першими студентами нового стаціонарного напряму І ступеня (бакалаврату) за трирічною інноваційною програмою «Банківська справа та цифрові фінанси» (http://informatory.uni.lodz.pl/wydzial-ekonomiczno-socjologiczny/bankowosc-i-finanse-cyfrowe/), яка стартує вже в жовтні цього року. У перший рік університет планує прийняти 100 чоловік, причому, кожен з них отримає унікальні перспективи працевлаштування у Польщі.
 
Даний інноваційний напрямок (http://pracodawcy.uni.lodz.pl/wydarzenia/bankowosc-i-finanse-cyfrowe-innowacyjny-kierunek-ksztalcenia-na-uniwersytecie-lodzkim/) поєднав у собі фінанси з цифровими технологіями. Програма навчання створена за безпосередньої участі престижних польських компаній «Accenture» та «mBank», які є офіційними партнерами вишу. Їх співробітники також підключені до викладання, що є суттєвою перевагою цієї програми.
 
Слід зазначити, що «Accenture» - це глобальна консалтингова компанія з питань менеджменту, інформаційних технологій та аутсорсингу, представлена у 120-ти країнах світу. У Польщі вона працевлаштовує близько 2,5 тисячі осіб, включаючи 400 у самому Лодзі. У свою чергу, відомий комерційний банк «mBank» має понад 2 тисячі співробітників.

Безкоштовна освіта в Словаччині для українцівСловаччина пропонує українцям зарахування в кращі університети без іспитів і без ЗНО для безкоштовного навчання. Звучить як казка? Вирішуйте самі.
 
Словаччина - розвинена індустріальна країна, що динамічно розвивається. У 2011 році ВВП на душу населення склав близько 23 384 доларів США (в Україні – 3 575 дол.). У той же час рівень цін на багато товарів і послуг можна співставити з українським.
 
За останні роки Словаччина може похвалитися помітним зростанням виробництва, особливо в районі Братислави, а також зростанням іноземних інвестицій. Словаччина змогла за дуже короткий час (2002-2005 роки) переорієнтуватися на західний ринок і створити повноцінну ринкову економіку. Низька інфляція (1,6%) та експорт в країни ЄС приносить державі і бізнесу прибуток, а членство Словаччини в Євросоюзі сприяє подальшій стабілізації та зростанню економіки.

Магістратура в Польщі: 2 дипломи за 2 рокиАкадемія суспільних наук у Кракові (http://eurostudy.info/uk/info/obschestvennaya-akademiya-nauk-v-krakove) надає українським студентам унікальну освітню пропозицію (http://krakow.spoleczna.pl/index.php?id=48), що полягає в поєднанні навчання в магістратурі на факультеті менеджменту або педагогіки з післядипломним навчанням. Завдяки такій синергії випускники всього за 2 роки отримають 2 дипломи: диплом магістра та сертифікат про закінчення післядипломних курсів підвищення кваліфікації.
 
Основною метою такої моделі навчання є поглиблення знань студентів у різних областях науки, заощаджуючи при цьому їхній час і гроші. До того ж така пропозиція це прекрасний спосіб збагатити своє резюме, адже наявність 2-х дипломів послугує значною перевагою під час працевлаштування, як і висока конкурентоспроможність випускників Академії суспільних наук завдяки її новітнім методам навчання.
 
Таким чином, студенти, які обрали факультет менеджменту, отримають спеціалізовані знання та вміння в галузі управління підприємствами та некомерційними організаціями, а також процесами і проектами в економічних і суспільних організаціях, навчаться розпізнавати і вирішувати проблеми, пов'язані з людськими та інформаційними ресурсами.

 Освіта в США: три способи заощадитиСША з кожним роком приваблюють все більше студентів з різних країн світу, і українці - не виняток. Америка вабить високою якістю життя, надійними соціальними гарантіями, хорошими перспективами з працевлаштування, а також можливістю отримати якісну і престижну вищу освіту.
 
Освіта в США по праву вважається кращою у світі, а американські коледжі та університети постійно посідають найвищі позиції у світових рейтингах ВНЗ. Крім високої якості навчання, США також є лідером за кількістю студентів у країні, яких, згідно з останніми даними ЮНЕНСКО, налічується понад 14 мільйонів! Також рекордним є кількість вищих навчальних закладів в цій країні - понад 6000! Такі показники говорять самі за себе і не залишають сумнівів у тому, що США - дійсно найкраща країна для отримання освіти.
 
Вступити до американського ВНЗ для багатьох здається нездійсненною мрією, адже найголовніша перепона на цьому шляху - це непідйомний бюджет. Дійсно, навчання в США є одним з найдорожчих у світі і не кожному приходяться "по кишені" такі витрати.

50% іноземних студентів у Польщі - українціНа сьогодні у Польщі навчається більше 46-ти тисяч іноземних студентів з 158 країн світу, що на 10 тисяч більше у порівнянні з минулим роком (зростання більше 28%). Такого великого приросту польські виші ще не знали. Зараз іноземні студенти складають 3,1% від загального числа студентів у Польщі (сім років тому цей показник дорівнював 0,6%, рік тому - 2,3%).
 
Зростання числа іноземних студентів у Польщі обумовлено, головним чином, безпрецедентним збільшенням кількості студентів з України. У цьому навчальному році в польських вищих навчальних закладах навчаються 23 329 українців, що на 8 206 більше, ніж лише рік тому. В цілому, відсоткове співвідношення студентів з України серед іноземців вже перевищило 50%.
 
Для порівняння, згідно з аналізом польського Освітнього фонду «Perspektywy», заснованого на даних офіційної статистики, в 2005/06 навчальному році українців налічувалося 1 989 осіб, в 2007/08 – 2 467, в 2010/11 – 4 879 і в 2012/13 – 9 747 осіб.

"Всесвітні студії": гранти на навчання за кордономФонд Віктора Пінчука продовжує шостий прийом заявок від потенційних кандидатів на участь у конкурсному доборі програми "Всесвітні студії".
 
Зважаючи на виклики, які стоять перед Україною, цього року фонд в першу чергу підтримає тих, хто планує навчання в сфері державного управління. Крім того, будуть розглянуті заявки аплікантів, які мають бажання продовжити освіту в галузях, що сьогодні є не менш важливими для України, а саме: аграрні науки, альтернативна енергетика, екологія та охорона навколишнього середовища, публічне право та аерокосмічна інженерія.
 
Фондом також будуть розглянуті заявки для отримання гранту і в інших галузях, але потенційні кандидати мають представити обґрунтування доцільності підтримки навчання за обраною спеціальністю.
 
Обов'язковою вимогою Фонду Віктора Пінчука до усіх отримувачів грантів є зобов'язання по завершенні навчання за кордоном повернутися в Україну для роботи за фахом протягом щонайменше 5 років.

Інтенсивний курс польської у Варшаві та КраковіПотрібно швидко вивчити польську мову в Польщі? Хочете вдосконалити свої наявні знання? Освітня компанія «EUROSTUDY» здійснює мовну та адаптаційну підготовку абітурієнтів до вступу у кращі вищі навчальні заклади Польщі, пропонуючи інтенсивні курси польської мови в Кракові та Варшаві.
 
Курси розраховані як для початківців («з нуля»), так і для тих, хто раніше вже вивчав польську. Під час навчання ви зможете оволодіти усіма базовими мовними навичками на трьох рівнях: А1 – початковому, А2 – нижче середнього, В1 – середньому. Заняття проводяться у малих групах по 8-10 осіб, в яких кожен слухач отримає всебічну увагу високопрофесійних викладачів.
 
Інтенсивний курс польської мови у Варшаві не залишить нікого байдужим, адже він проводиться у самому серці Польщі - її старовинній столиці, сповненій особливої енергетики європейської країни, багатої культурною спадщиною та всесвітньо відомими пам'ятками архітектури.
 
Інтенсивний курс польської мови у Варшаві викладається на трьох рівнях А1, А2 і початковому В1- та розрахований на 88 академічних годин. Заняття проводяться 5 разів на тиждень (з понеділка по п'ятницю) у мовній школі «EUROSTUDY», що розташована у самому центрі Варшави.

Сторінка 1 із 15


© Українська педагогіка