Кримським вчителям втричі урізали зарплати

Кримським вчителям втричі урізали зарплатиСпівробітників кримських шкіл попереджають про те, що обіцяного раніше підвищення зарплат чекати не варто, більше того, планується урізати надбавки та премії.
 
Про це кореспонденту Крим.Реаліі розповіли співробітники однієї з шкіл півострова, які побажали не називати свої імена, щоб уникнути подальших репресій.
 
"Наприклад, якщо вчитель зі стажем 20 років і повною ставкою отримував у сільській школі в районі 15-18 тисяч рублів, то тепер їм виплачуватимуть голий оклад, без премій і всіляких бонусів. А це близько 5 тисяч рублів. Тобто, зарплата зменшилася в 3 рази, а ціни зросли як мінімум в 3-4", - розповіла одна зі співробітниць школи.
 
Більше того, кримські вчителі стверджують, що в багатьох школах півострова досі не отримали зарплату за грудень минулого року. Грудневі виплати обмежили поки лише авансом.
 
"На всі запитання і звернення бюджетників у районному управлінні освіти знизують плечима, і кажуть, що грошей в бюджеті немає", - розповідають співробітники, відзначаючи, що ситуація частково ускладнилася тим, що тепер зарплати і соціальні виплати здійснюються з місцевого бюджету, а не з федерального, як це було після "референдуму".
 
"Багато вчителів вже задумалися, а чи варто продовжувати працювати. Адже навантаження меншим не стало. Більш того, якщо раніше вчителям доплачували за класне керівництво, за перевірку зошитів і так далі, то згідно російським законам, садити свій зір ми повинні безкоштовно. А класне керівництво тепер обов'язкове", - розповів один з педагогів.
 
У теж час російський міністр у справах Криму Олег Савельєв заявив, що з моменту "референдуму" і включення півострова до складу Росії середня зарплата кримчан зросла в 1,5 рази.
 
21 січня кримський "міністр" фінансів Володимир Левандовський на позачерговій сесії кримського "парламенту" заявив, що затримки з виплати зарплати у Криму пов'язані з "повним переходом бюджетної системи Криму на російські стандарти". До кінця січня поточного року всі бюджетні організації у Криму отримають заробітну плату в повному обсязі, запевнив він.
 
Раніше повідомлялося, що загальний борг із виплати заробітної плати працівникам кримських підприємств на кінець 2014 року становив 241,5 млн. рублів. При цьому самопроголошений прем'єр-міністр Криму Сергій Аксьонов обіцяв тоді виплатити борги до початку 2015 року.
 
Джерело:http://osvita.ua/school/45613/