Скільки коштує диплом у Харкові: педагоги сподіваються на іноземців

Почім диплом у Харкові: педагоги сподіваються на іноземцівУ ХНУ змінили ціну контракту в зв'язку з інфляцією, а в ХНУРЕ розраховують на іноземців
 
Контракт у харківських ВНЗ стане дорожче. Так, в найбільших навчальних закладах міста вартість диплома усіх спеціальностей в новому навчальному році додасть від кількох сотень до кількох тисяч гривень (див. інфографіку).
 
11.05.2015-4с
Приміром, у престижній юракадемії, яка відома найдорожчим освітою в Харкові, вартість контракту в порівнянні з минулим роком зросла на 3000 гривень. Змінилися прайси і в ХНУ імені Каразіна: так, найпрестижніші спеціальності додали в ціні майже по 4000 гривень. "Вартість навчання на контрактній формі підвищили на 24,9%. Це офіційний індекс інфляції відповідно до Держкомстату", – прокоментували нові ціни в прес-центрі університету.
 
Втім, йти в ногу із зростанням інфляції вирішили не у всіх харківських вузах. В ХНУРЕ диплом бакалавра обійдеться студентові приблизно на тисячу гривень дорожче порівняно з розцінками минулого року. У самому вузі вважають, що їхнє утворення в плані співвідношення ціни і якості повинно бути привабливим для абітурієнтів і навіть розраховують, що кількість контрактників бажаючих вступити до них в цьому році буде навіть більша.
 
"Ми можемо собі дозволити утримувати вартість навчання на настільки доступному рівні, оскільки у нас навчається багато іноземців, які платять за навчання в доларах. Ми активно працюємо на те, щоб збільшити їх кількість, – розповідає відповідальний секретар приймальної комісії ХНУРЕ Андрій Єрохін. – Виходить, що таким чином для українських студентів ми виступаємо з соціальної ініціативної". Втім, за словами секретаря, згідно з новим законом, вчені ради вузів мають право змінювати вартість контрактного навчання аж до початку подачі документів.
 
А ось в політеху і зовсім вирішили залишити торішні розцінки. У вузі також вважають, що здатні поповнювати бюджет за рахунок іноземних студентів, яких в ХПІ – більше 2100 чоловік. Причому, це їх число планують збільшити до 2500, знизивши при цьому вартість контракту для іноземців. "Рішення про збереження торішніх розцінок прийняли з урахуванням того, що наше завдання – наповнювати бюджет університету, а не призначати високі ціни і відлякувати студентів", – вважає ректор НТУ "ХПІ" Євген Сокіл.
 
Колишніми, в порівнянні з минулим роком, залишаються розцінки і в академії Нацгвардії. Правда, тут контрактна форма навчання передбачена лише на трьох напрямках підготовки: крім філології та автомобільного транспорту, ще й менеджмент. А ось командирів для Нацгвардії України на командно-штабному факультеті готують лише на бюджетній основі.
 
Джерело:http://ukr.segodnya.ua/regions/kharkov/pochem-diplom-v-harkove-pedagogi-nadeyutsya-na-inostrancev-613419.html