УЦОЯО отримує скарги від неграмотних випускників

УЦОЯО отримує скарги від неграмотних випускниківДеякі українські школи організували колективне написання скарг від учнів про якість завдань тесту ЗНО з української мови і літератури, однак не всі випускники-скаржники здатні зробити це без помилок. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив директор УЦОЯО Ігор Лікарчук.
 
За словами директора УЦОЯО, установа продовжує отримувати скарги, написані за одним зразком, про начебто погані завдання №№ 29-32 тесту ЗНО з української мови та літератури.
 
Він, зокрема, повідомив, що в одній із шкіл усіх учнів 11-х класів організували чи примусили написати такі скарги.
 
"Щоправда, не всі скаржники змогли грамотно текст зразка переписати. А вчителі, які організовували це колективне скаргописання, помилок, або не побачили, або дуже переконані, що їхні учнів добре знають українську мову", - зазначає директор УЦОЯО.
 
09.05.2015-7ссс
  
09.05.2015-7с
 
09.05.2015-7сс
 
"А ми сподівалися, що випускники цієї та інших шкіл здатні виконати набагато складніше завдання - уважно прочитати текст та відповісти на питання до нього, що вимагалося завданнями 29-33. Виявляється, що переписати без помилок із готового далеко не всі здатні", - наголошує директор Українського центру оцінювання якості освіти, наводячи приклад одного з листів.
 
Як відомо, за рішенням апеляційної комісії, усім учасникам зовнішнього незалежного оцінювання з української мови і літератури буде зараховано 1 (один) бал за виконання завдань № 29, 31, 32 тесту. Завдання № 30 та № 33 будуть оцінені за відповідями, визначеними фаховою предметною комісією з української мови. Результати тестування будуть оголошені 12 травня.