Ніякої трагедії у скороченні спеціальностей немає, - Квіт

Ніякої трагедії у скороченні спеціальностей немає, - КвітРозроблений Міністерством освіти і науки перелік галузей знань і спеціальностей набере чинності вже у 2016 році. Про це повідомив міністр освіти і науки Сергій Квіт під час зустрічі з викладачами Ужгородського національного університету.
 
"Це було дуже непросто. Укрупнення призвело до скорочення переліку. Цей перелік працюватиме вже з 2016 року. Хтось може не знайти своєї спеціальності у цьому переліку, однак це не означає, що його кафедра закривається", – наголосив міністр.
 
За словами міністра, університет самостійно формуватиме свої навчальні плани, одержуватиме ліцензію на спеціальність, акредитуватиме освітню програму.
 
"Ідеться про розширення прав самого навчального закладу, тому ніякої трагедії у зменшенні переліку спеціальностей немає", - зазначив міністр.
 
Він також зазначив, що на Заході кількість предметів менша, оскільки якість вишу визначається результатами наукових досліджень, а щоб займатися науковою діяльністю викладач повинен мати для неї час. Відповідно, аудиторне навантаження студентів теж зменшуватиметься: кожна кафедра може представляти курси на вибір.
 
Міністр також наголосив на тому, що вищі навчальні заклади мають право запрошувати іноземних викладачів.
 
Сергій Квіт також зазначив, що невдовзі 118 філій вищих навчальних закладів (http://osvita.ua/vnz/guide/) будуть позбавлені ліцензій, передусім ті, які не надають якісної вищої освіти.
 
Джерело:http://osvita.ua/vnz/reform/46891/