Вступною кампанією на Донбасі управлятимуть ректори

Вступною кампанією на Донбасі управлятимуть ректориМіністерством освіти і науки внесено зміни до Умов прийому до вищих навчальних закладів України в 2014 році, якими унормовано питання прийому заяв та документів, конкурсного відбору та зарахування на навчання до ВНЗ, розташованих на території Донецької та Луганської областей.
 
Відтепер, згідно з наказом Міносвіти, керівники вищих навчальних закладів Донбасу зможуть самостійно в межах держзамовлення визначати умови та порядок проведення конкурсного відбору абітурієнтів, які проживають у Донецькій і Луганській областях і не проходили зовнішнього незалежного оцінювання (за вступними іспитами або відповідно до середнього бала атестата). Також ректори вишів регіону самостійно визначатимуть дату закінчення вступної кампанії.
 
У свою чергу абітурієнти, які не проходили ЗНО отримали право надсилати заяви про вступ до навчального закладу на електронну або поштову адресу приймальних комісій вишів.
 
Окрім того, відповідно до змін, у разі наявності вакантних місць на навчання за держзамовленням приймальні комісії військових вишів, інших ВНЗ, які здійснюють підготовку фахівців для Збройних Сил, Міністерства внутрішніх справ, Служби безпеки України, Державної служби з надзвичайних ситуацій, Державної прикордонної служби, можуть проводити додатковий конкурсний відбір та зарахування в 2014 році у строки, визначені керівниками цих вищих навчальних закладів.
 
Як відомо, прийом заяв та документів у паперовій або електронній формі на денну форму навчання на основі повної загальної середньої освіти у Донецькій і Луганській областях мав завершитися 15 вересня 2014 року.
 
Статистичні дані перебігу вступної кампанії в регіоні Міністерством освіти і науки України не повідомляються.
 
Джерело:http://osvita.ua/vnz/consultations/42832/