Президент підписав закон "Про вищу освіту"

Президент України Петро ПорошенкоПрезидент України Петро Порошенко підписав новий Закон України "Про вищу освіту". Про це у своєму Facebook повідомив міністр освіти і науки Сергій Квіт.
 
"Закон "Про вищу освіту" підписаний Президентом! Вітаю всіх. Українська вища освіта подолала пострадянські рецидиви й опинилася в іншій реальності. Саме час вищим навчальним закладам скористатися нагодою і нарешті стати автономними", - зазначив міністр.
 
Як відомо, закон про вищу освіту був ухвалений парламентом ще 1 липня. За відповідне рішення проголосувало 276 народних депутатів.
 
Головними новелами нового закону "Про вищу освіту", порівняно з його попередником є: встановлення рівнів та ступенів освіти, ліквідація рівнів акредитації вищих навчальних закладів, запровадження академічного та першого наукового ступеня - доктор філософії, запровадження Національного агентства з якості вищої освіти та незалежних установ оцінювання та забезпечення якості вищої освіти, встановлення нового порядку набуття вищим навчальним закладом статусу національного, започаткування дослідницьких університетів, закріплення на законодавчому рівні системи зовнішнього незалежного оцінювання, розширення реальної автономії вищих навчальних закладів тощо.
 
Прийняття закону позитивно оцінюють представники влади, студентства та громадськості.
 
Джерело:http://osvita.ua/vnz/42305/