«МІМ-Київ» підписав угоду з Adizes Graduate School (США)

«МІМ-Київ» підписав угоду з Adizes Graduate School (США)25 листопада бізнес-школа «МІМ-Київ» підписала угоду з Adizes Graduate School (США), згідно з якою навесні 2015 року в МІМ-Київ стартує програма розвитку управлінського персоналу PMD «Управління змінами», головною відмінністю якої є комплексний підхід до управління компанією на основі методології відомого сучасного гуру менеджменту Іцхака Адізеса. Меморандум про співпрацю підписали Віргиніюс Кундротас, декан Adizes Graduate School (США), й Ірина Тихомирова, президент МІМ-Київ.
 
Гуру сучасного менеджменту, засновник Adizes Graduate School доктор Іцхак Адізес у вересні 2014 року став почесним доктором бізнес-школи «МІМ-Київ». Саме тому Віргиніюс Кундротас, який є деканом Вищої школи Адізеса, приїхав у Київ для підписання меморандуму.
 
На східноєвропейському просторі важко знайти людину, яка була би такою поважаною та значною у світі бізнес-освіти, як Віргиніюс Кундротас. Він є президентом Балтійської асоціації розвитку менеджменту (BMDA), віце-президентом Міжнародної асоціації розвитку менеджменту в суспільствах, які динамічно розвиваються (CEEMAN), членом міжнародного наукового комітету міжнародного рейтингового агентства «EDUNIVERSAL» (Франція).
 
«Чому ми тут? Тому що прагнемо вибирати ті школи світу, в яких відчуваємо динамічність, які дивляться на те, що відбувається більш комплексно, не такі консервативні, хочуть і можуть щось змінити у кращий бік. І в Україні таким інститутом є МІМ-Київ. Ми відчуваємо, що разом зможемо досягти більшого, ніж змогли би поодинці. Тому дуже радий, що міжнародна школа Адізеса підписує цей договір із провідною бізнес-школою України», – відзначив Віргиніюс Кундротас.
 
Своє знайомство із представниками українського бізнесу Віргиніюс Кундротас почав прямо в день підписання меморандуму із проведення майстер-класу «Необхідність зміни лідера при розвитку або занепаді компанії». На цьому заході пан Кундротас уперше особисто представив українським слухачам методологію своєї школи.
 
Коли організація розвивається, вона переживає певні етапи і стикається з певними проблемами. Здається, фінансово все добре, але починає зростати рівень конфлікту всередині організації. І це нормально, тому що цей процес можна порівняти з тим, як розвивається й росте людина в підлітковому віці. Те ж саме стосується й організації. Коли руки і ноги ростуть швидше, ніж решта тіла, людина стає не зовсім адекватною, починає тікати з дому й тому подібне. Те ж саме відбувається в організації, тому що через дуже швидкий розвиток керівництво не встигає устежити, куди компанія йде. І коли немає такого розуміння, відбуваються конфлікти.
 
За словами декана Вищої школи Адізеса, у світі все міняється й особливо у країнах Центральної та Східної Європи. Зміни дуже швидкі та значні, і щоб управляти ними, недостатньо мати класичне розуміння менеджменту.
 
Необхідно мати комплексний погляд на те, що відбувається в суспільстві, в організаціях. І тому методологія Адізеса охоплює всі істотні аспекти: щоби зрозуміти роботу організації, на неї треба дивитись як на живий біологічний людський організм. У нього є свої цикли розвитку. І тому дуже важливо зрозуміти, що відбувається з організацією на різних етапах її розвитку. Адже для того, щоб управляти змінами, необхідно на кожному етапі знати, які проблеми природні, а які ні.
 
Часто люди не розуміють цю динаміку і прагнуть використовувати ті інструменти, які підходять для одного, але абсолютно не підходять для іншого етапу. Тому методологія Адізеса допомагає менеджерам зрозуміти роботу організації, зрозуміти людей, які в ній працюють, їх слабкі й сильні сторони, де вони можуть проявити себе краще, як вибудовувати правильні управлінські процеси в організації, якою повинна бути її структура, як створити таку організацію, щоб вона була унікальною й конкурентоздатною у своєму середовищі.
 
Методологія Адізеса дає інструментарій, який дозволяє на кожному етапі життєвого циклу організації, по-перше, визначити, де вона знаходиться, що з нею відбувається і що робити для того, щоб вона розвивалась.
 
Ось, наприклад, як працює методологія Адізеса у крупній організації: перший ступінь – це діагностика. Це так звана синергетична діагностика, яка проводиться не експертом, не лідером, а всією групою на рівні топ-менеджменту й middle-level-менеджменту. Два-три дні двадцять-двадцять п'ять людей працюють, прагнучи зрозуміти, які проблеми існують в їх організації. Кожний представник цієї групи бачитиме проблему по-своєму.
 
Недостатньо спитати про думку керівника, власника, треба спитати в усіх працівників організації. Тоді з'явиться загальна картина. Дуже важливо це робити спільно. І лідер, і власник сидітимуть і разом слухатимуть. Це дуже важливо, тому що доводиться дізнаватися про речі, які, можливо, не дуже хочеться чути. А це необхідно. «Тому що ми тільки тоді починаємо мінятись, коли усвідомлюємо, на якому етапі знаходимось», – підкреслив пан Кундротас.
 
Дуже важливо, щоб усі працівники організації колективно усвідомили, на якому етапі вони знаходяться. Якщо робити це окремо, не з'являться критична маса й енергія для змін. Треба всім разом зрозуміти своє положення. І коли організація починає розуміти це, разом розробляється план рішення проблем.
 
Після діагностики фахівці розробляють план дій, розповідають, з чого треба починати. Вони групують усі проблеми й наслідки. Проблеми, як правило, виникають від внутрішньої культури організації, від атмосфери в ній. Але цілком усунути всі проблеми, змінити культуру неможливо.
 
«Ми пояснюємо, з чого треба починати, щоб можна було конкретними діями потроху змінювати цю культуру. І коли ця культура мінятиметься, деякі проблеми зникатимуть самі, деякі будуть розв'язувати. І ось таким шляхом ми починаємо лікувати організацію. Перші позитивні результати з'являються дуже швидко, тому що енергія для змін виникає досить сильна. Але треба весь час відстежувати розвиток ситуації. Якщо раптом утратиш темп, щось забудеш або не уловиш процес змін, час можна витратити даремно. Це робота постійна. Це те ж саме, якщо ми вирішимо зайнятися спортом. Ним необхідно займатись постійно. І для цього потрібна дисципліна. А в методології Адізеса є правила, яких треба дотримуватися, щоб ми могли цей весь процес успішно відстежувати, не втрачаючи його з очей», – пояснив пан Кундротас.
 
Підписання меморандуму дає право МІМ-Київ використовувати методологію Іцхака Адізеса у своїй програмі «Program for Management Development» «Управління змінами», яка розрахована приблизно на шість місяців і надасть українському бізнесу нові інструменти розвитку в непростий для країни час.
 
Програма PMD «Управління змінами» розрахована на топ-менеджерів і власників компаній, які готові впроваджувати зміни і брати на себе відповідальність за них. Це фахівці, в яких є, з одного боку, бажання, а з іншого – повноваження; управлінці, які готові змінювати роботу своїх компаній і змінюватись разом з ними. Методологія Іцхака Адізеса розрахована не тільки на проведення в компаніях змін, а й на зміну особових якостей їх керівників. Вона також допоможе підібрати персонал для різних стадій життєвого циклу розвитку компанії.
 
Слухачі програми PMD «Управління змінами» вперше в історії української бізнес-освіти отримають сумісний сертифікат української бізнес-школи «МІМ-Київ» та американської Adizes Graduate School. До викладання методології Адізеса запрошуватимуться професори з Adizes Graduate School спільно із професіоналами МІМ, які працюють у реаліях українського бізнесу.
 
«Таким чином, на ринку бізнес-освіти з'явиться програма, яка є унікальним поєднанням сумісної співпраці як іноземних, так і українських фахівців. Причому вони читатимуть не окремі курси, а дійсно єдину програму, яка допоможе дати бізнесменам дієвий інструментарій для управління змінами», – пояснила Ірина Тихомирова.
 
Заняття з вивчення програми проводитимуться у п'ятницю та суботу один раз в два тижні (вечір п'ятниці і вся субота). Такий формат програми дозволить привернути увагу представників регіонів – це буде національна програма, у реалізації якої зможуть брати участь не тільки кияни, а й бізнесмени зі всієї України.
 
Звертаючись до потенційної аудиторії своїх слухачів, президент МІМ-Київ Ірина Тихомирова виразила впевненість, що отримувати новий передовий досвід приходять завжди ті, хто вірить у майбутнє. Люди, які не вірять у майбутнє, учитись не приходять.
 
На вивчення програми прийдуть найсміливіші, найактивніші й найоптимістичніші. «І разом з ними ми побудуємо країну, змінимо її і зробимо краще. Саме тому думаю, що ми скажемо їм, що дуже раді, що вони прийшли. Тому що разом ми зробимо багато що».
 
Джерело:http://osvita.ua/add-education/mba-ukraine/44536/

© Українська педагогіка